Akustik Ölçüm

RMC Mühendislik olarak yetkin mühendis kadromuzla farklı sektörlerde faaliyet gösteren firmaların araştırma ve ürün geliştirme çalışmaları kapsamında gereksinim duyabileceği akustik test ve ölçüm hizmetlerini verebilmekteyiz.

SES SEVİYESİ ÖLÇÜMLERİ

RMC Mühendislik olarak çeşitli sensör ve yazılımlarımızın yardımı ile  ses seviyesi parametreleri olan Lp (SPL), Leq, Lim, Lpk, LE, Lmax, Lmin gibi değerlerini A,B,C,D ve Z frekans ağırlıklamarında ve Fast, Slow, Impulse zaman ağırlıklamarında ölçebiliyor ve hizmetini verebiliyoruz.

Ölçümünü aldığımız Ses verilerini gelişmiş yazılımlarımız ile 1/1, 1/3, 1/6, 1/12, 1/24 Oktav ekranı ve 3 Boyutlu FFT diyagramlarında detaylı olarak inceleyebiliyor, verileri ve analizlerimizi kolay ve anlaşılır bir şekilde raporlayabiliyoruz.

Taşıtların dış gürültü seviyelerinin regülasyonlara göre belirli bir seviyenin altında olması gerektiği için yapılan Pass by Noise gibi gürültü testlerini kolaylıkla yapabiliyor ve benzer akustik test hizmetlerini firmalara sağlayabiliyoruz.

SES GÜCÜ ÖLÇÜMLERİ

Ses gücü ölçümlerinde önemli standartlar olan ISO 3741, ISO 3744, ISO 3745 standartlarına göre ölçüm yapabilme kapasitesine sahibiz. Aynı zamanda arka plan gürültüsünü, odanın etkisini ve meteorolojik düzeltmeleri dikkate almak için kullanılan K1, K2, C1, C2 düzeltme faktörlerini kullanarak ölçümlerimizi gerçekleştirme kapasitesine sahibiz.

SES YOĞUNLUĞU ÖLÇÜMLERİ

Şirketimiz olarak ISO 9614-1 ve ISO 9614-2 standartlarına uygun ses yoğunluğuna dayalı ses gücü hesaplamaları yapabilme kapasitesine sahibiz.

Ses yoğunluğu çözümlerimiz hakkında daha detaylı bilgi için lütfen inceleyiniz: Dewesoft Ses Yoğunluğu Çözümleri