Fabrika Otomasyon Uygulamaları İçin ElastiSense Sensörleri

Sensör çözümlerimiz, şirketlerin süreçleri optimize etmesine ve endüstriyel otomasyonda daha fazla güvenilirlik ve uzun ömür için mümkün olduğunca verimli hale getirmesine yardımcı olur.

ElastiSense’in sensör çözümleri, çığır açan “aktif kauçuk” sensör teknolojimiz sayesinde hassas ve mekanik olarak esnektir. Piston tabanlı yer değiştirme sensörlerinin aksine, ElastiSense sensörleri, kurulum ve çalışma yanlış hizalamalarını tolere ederken yer değiştirmeyi ölçebilir.

Bunun nedeni, çekirdek algılama elemanının kauçuktan yapılmış olması ve dolayısıyla her yöne deforme olabilmesidir. Sensörlerin esnekliği, öngörülemeyen üretim ortamları için mükemmeldir.

Fabrika Otomasyon Uygulamaları İçin Sensörler

Sensör çözümleri, endüstriyel otomasyonun, IIoT’nin ve Endüstri 4.0’ın önemli bir parçasıdır.

Sanayi şirketleri, sürdürülebilir üretim ve daha hızlı teknolojik gelişme için giderek artan gereksinimlerle artan küresel rekabetle karşı karşıya. Anahtar, üretim süreçlerini dijitalleştirmek ve onları daha akıllı, daha esnek, uygun maliyetli ve daha çevre dostu hale getirmektir.

Sensörler, örneğin konum ve yer değiştirme gibi ölçümlerle endüstriyel otomasyon sistemlerinin tam kontrolünün güvence altına alınmasına yardımcı olabilir, böylece etkin izleme, kestirimci bakım, arıza önleme ve arıza süresinin en aza indirilmesine olanak tanır ve bunların tümü tasarruf ve kâr sağlar.

Ayrıca, ElastiSense’in yer değiştirme sensörleri tamamen kapsüllenmiştir, bu da onların sıcak, soğuk ve çeşitli sıvılar dahil olmak üzere bir üretim tesisinde tipik olarak meydana gelen her türlü çevresel koşula dayanmalarını sağlar. IP68 giriş koruması ile ElastiSense sensörleri tamamen toz ve su geçirmezdir.

Sensörler, diğer sensör çözümlerine kıyasla kurulum, çalıştırma ve bakım maliyetlerini azaltmanıza yardımcı olan özel bir montaj, koruma veya temizlik gerektirmez. Sensörlerin tasarımı çok hijyeniktir, bu da onları gıda üretim tesisleri veya hijyenin önemli olduğu diğer üretim tesisleri için ideal hale getirir.

ElastiSense’in tüm sensör çözümleri, uygulamanıza ve kontrol sisteminize uyacak şekilde özelleştirilebilir ve endüstriyel otomasyonda Endüstri 4.0 ve IoT’ye dönüşümünüzü sağlayan tanıdık formatlarda veri sağlar.