Fiber Serisi:

Dijital Fiber Bağlantılı SWIR Lazer Titreşim Ölçer

 

Optomet Fiber serisi, SWIR (kısa dalga boylu kızılötesi) lazer titreşim ölçerin üstün performansını kompakt optik fiber bağlantılı başlıkların esnekliği ile birleştiren Nova serisinin daha da geliştirilmiş halidir.

Lazer titreşim ölçerler optik başlıklara cam fiberlerle bağlanır. Giden ölçüm ışını ve gelen yansıyan sinyal için ayrı fiberler, karşılıklı etkileşim olmadan optimum sinyal kalitesi sağlar.

Zorlu Çevre Koşulları

Optik başlığın titreşim ölçerden ayrılması, müşterilere zorlu ölçüm ortamları ve özel uygulamalar için her senaryo için ayrı titreşim ölçerlere ihtiyaç duymadan esnek bir çözüm sunar.

Kompakt ve Esnek Ölçüm Başlıkları

Küçük ve kompakt optik başlıklar, sistemi dar alanlardaki ölçümler için uygun hale getirir ve özellikle başlıkların sık sık yeniden konumlandırılması gerektiğinde kullanımı önemli ölçüde kolaylaştırır. Dahili kameralı modeller ölçüm noktasının tanımlanmasını kolaylaştırır. Uzun mesafeler için başlıklar mevcuttur ve son derece dar alanlar için küçük başlıklar sunulmaktadır.

Zorlu Ortamlarda Ölçümler

Optomet, vakum veya iklim odaları için ve ayrıca iyonlaştırıcı radyasyon altında çalışmak üzere tasarlanmış özel optik başlıklar sunar. Fiber-optik bağlantılar düzinelerce metreyi kolayca kapsayabilir, böylece titreşim ölçer zorlu ortamlara maruz kalmadan en olumsuz koşullar altında bile ölçüm yapmak mümkün olur.

Bir Titreşim Ölçerde Birkaç Başlık

Bir optik anahtar, tek bir titreşim ölçer ile birkaç ölçüm noktasını izlemek için birkaç optik başlığın tek bir cihaza bağlanmasını sağlar. Anahtar ve aktif kanal seçimi Ethernet üzerinden kontrol edilir.

SWIR Optomet Titreşim Ölçerin Avantajları

Fiber serisi, Nova serisinin avantajlarını kompakt ölçüm başlıkları ile birleştirir ve ilkinde olduğu gibi siyah, parlak veya aşırı pürüzlü yüzeylerde bile sorunsuz ölçümler sağlar.

Tüm Optomet titreşim ölçerler gibi Fiber Serisi de evrensel dijital sinyal işleme, gerçek taşınabilirlik ve sezgisel donanım ve yazılım gibi özelliklerden yararlanır.  Bu özellikler hakkında daha fazla ayrıntıyı ürün genel bakışında bulabilirsiniz.

Özellikler – Fiber Serisi Lazer Vibrometre

  • Kompakt, esnek ve sağlam algılama başlığı
  • Mükemmel sinyal seviyesi
  • Kablo uzunluğu esnek 2, 5, 20… Metre
  • Ethernet-Dijital-Çıkış (1 GBit) ve uzaktan kumanda özelliği
  • Deplasman ölçümleri için 32 Bit Dinamik aralığı
  • Frekans bant genişlikleri: DC ila 25 MHz (Dijital Gerçek Zamanlı)
  • 25 m/s’ye kadar titreşim hızları
  • 50 Femtometreye kadar yer değiştirme çözünürlükleri
  • Multiplex özelliği

Lazer Titreşim Ölçme ve Veri Toplama Yazılımı

OptoGUI Yazılım

OptoGUI, uzaktan kontrol, veri toplama ve tek noktalı modda çalışırken veri analizi için kapsamlı ve kullanımı kolay bir yazılımdır. Veri aktarımı kablosuz dijital Gigabit Ethernet bağlantısı üzerinden gerçekleştirilir. OptoGUI hakkında detaylı bilgi için tıklayınız.

Kullanımınıza Sunulan Dekoderler

İnterferometrik ölçüm sinyallerinin değerlendirilmesi için çok çeşitli yüksek performanslı gerçek zamanlı kod çözücüler mevcuttur. Optomet UltraDSP teknolojisi, Nova-Serisi ile 25 MHz’e kadar frekansların ve 25 m/s’ye kadar titreşim hızlarının ölçülmesini sağlar, yer değiştirmeler 100 fm’den daha aza kadar çözülebilir. Tüm titreşim ölçerler bir hız dekoderi içerir ve isteğe bağlı olarak yer değiştirme ve ivme dekoderleri de mevcuttur. Dekoder başına çok sayıda ölçüm aralığı, ölçümlerin her zaman optimum hassasiyetle yapılabilmesini sağlar.

Dekoderler kolayca geliştirilebilir veya güncellenebilir. Temel bir sistemle başlayın ve ölçüm cihazının yeteneklerini gerektiği gibi uyarlayın. Bu, cihazın fabrikaya geri gönderilmesini ve üretim veya araştırma projeniz için bekleme sürelerini gerektirmez.  Ayrıca ölçüm göreviniz için en iyi dekoderin seçiminde size yardımcı olmaktan memnuniyet duyarız.

pdf

Kullanımınıza Sunulan Fiber Başlıklar

Fiber-Serisi için optimize edilmiş çeşitli fiber başlıklar mevcuttur. Çalışma mesafesine, ölçülecek yüzeyin yansıtıcılığına, odak noktasının boyutuna veya ölçüm ortamına bağlı olarak doğru optik sistemi seçin.

Aşağıdaki tablo yapılandırma seçeneklerine genel bir bakış sunmaktadır. Ölçüm göreviniz için en iyi fiber başlığın seçiminde de size yardımcı olmaktan memnuniyet duyarız.

Kameralı Minyatür Fiber Başlık

Boyut (D x L): 11 x 52 mm

Sabit çalışma mesafeleri: 4, 7 veya 14 mm mevcuttur

Opsiyonel Lens Kiti: Her üç çalışma mesafesi için manuel olarak değiştirilebilir üç lens içerir.

Kompakt Fiber Başlık

Boyut (U x B x Y): 89 x 43,9 x 95 mm

Seçilebilir sabit çalışma mesafesi: 25, 37, 64, 89, 139 veya 189 mm

Odak noktası boyutu (tip.):

– 25 mm’de 25 µm

– 37 mm’de 29 µm

– 64 mm’de 43 µm

– 89 mm’de 61 µm

– 139 mm’de 90 µm

– 189 mm’de 118 µm

Manuel Odaklı Fiber Başlık

Boyut (U x B x Y): 157 x 43,9 x 95 mm

Manuel odaklama

Kısa Menzilli Versiyon:

-Çalışma mesafesi: 15 mm … 5 m

-Min. odak noktası boyutu (tip.): 15 mm’de 27 µm

Orta Menzilli Versiyon:

-Çalışma mesafesi: 270 mm … 10 m

-Min. odak noktası boyutu (tip.): 270 mm’de 67 µm

Otomatik Odaklı Orta Menzilli Fiber Başlık

Boyut (U x B x Y): 175,5 x 43,9 x 95 mm

Otomatik odaklama, uzaktan odaklama, manuel odaklama

Çalışma mesafesi: 135 mm … 10 m

Min. odak noktası boyutu (tip.): 135 mm’de 42 µm

Otomatik Odaklı Uzun Menzilli Fiber Başlık

Boyut (U x B x Y): 221 x 43,9 x 95 mm

Otomatik odaklama, uzaktan odaklama, manuel odaklama

Çalışma mesafesi: 450 mm … 100 m

Min. odak noktası boyutu (tip.): 450 mm’de 72 µm

Çoklanabilir Fiber Başlıklar

Optomet Fiber SWIR titreşim ölçer, bir SWIR titreşim ölçer ve esnek bir fiber başlıktan oluşur. Ek bir fiber anahtar kullanarak titreşim ölçere birden fazla fiber başlık bağlanabilir, böylece birçok farklı kanalı (2, 4, 8, 16, …) çoklayabilirsiniz, fiber anahtar bir elektrik arayüzü (Ethernet, USB, TTL, …) ile birlikte gelir ve bir PC tarafından uzaktan çalıştırılabilir.