ARINC 429, MIL-STD-1553, IRIG CHAPTER 10, iNET ve IRIG CHAPTER 4 PCM telemetri veri ara yüzlerinden gelen verileri kodlayın ve görselleştirin.

 

Ana Özellikler

 

IRIG CHAPTER 10 DESTEĞİ: Dewesoft, Chapter 10 dosyasındaki tüm akışların kodunu, gömülü PCM, Video, Analog, Ethernet, GPS, ARINC-429 ve MIL-STD-1553 gibi canlı Ethernet beslemelerini çözmek veya görselleştirmek için telemetre standart IRIG Bölüm 10 desteği sunar.

PCM TELEMETRY FRAME SYNC: Dewesoft PCM FS2 cihazı, 40 MBit veri hızına kadar çift çerçeveli bir IRIG Sınıf II dekommuratördür.

ARINC-429 VE MIL-STD-1553: Dewesoft, bu standart havacılık ve uzay bus sistemlerine direkt olarak bağlanabilir ve deşifre edilebilir.

iNET TELEMETRİ ARABİRİMİ: Dewesot geleceğin telemetri sistemi olarak öngörülen iNET’in verilerini doğrudan bağlayabilir ve deşifre edebilir.

TAM SENKRONİZE: Bu ara yüzlerden her kanal, en az milisaniye hassasiyetle diğer verilerle senkronize edilir.

ÜCRETSİZ YAŞAM BOYU YÜKSELTMELER İÇEREN YAZILIM: Kullanımı kolay, çok sağlam işlevselliğe sahip, ödüllü DEWESoft X3 yazılımı dahildir. Hiçbir gizli maliyeti olmayan yazılım, ömür boyu ücretsiz yükseltmeler ve sezgisel yapılandırma, akıllı sensörler, gelişmiş depolama ve analiz yetenekleri içerir.

PCM Telemetri

SIRIUS PCM-FS2, maksimum akış hızı 40 Mbit / saniye olan çift kanallı bir PCM telemetri işlemcisidir (Frame Sync / IRIG Sınıf II Decommutator). Kanal sayısını artırmak için çoklu üniteler birlikte zincirleme olarak kullanılabilir.

PCM-FS2’nin küçük boyutu, büyük bir mobilite sağlar. Bir uçuş hattı için dizüstü bilgisayarınızla birlikte kullanın veya gerçek zamanlı işlem ve telemetri verilerinin görselleştirilmesini sağlamak için SIRIUS DAQ cihaz ve SBOX veri kaydedici ile kullanın. Bu çözüm, görev gereksinimlerini çözmek için mühendise nihai esneklik sağlar.

Chapter 10 Analizörü

Dewesoft, yazılım tabanlı Chapter 10 analizörü sunar. Bu ürün, IRIG-106 Chapter 10 dosyalarını kaydetme ve oynatma özelliği sunar. Dewesoft, Chapter 10 ethernet paketleri ile gerçek zamanlı olarak aşağıdakileri oluşturabilir:

  • PCM Verileri (paketlenmemiş ve paketlenmiş)
  • MIL-1553 ve ARINC-429 veri yolu verileri
  • Video
  • Ethernet ve UART kanalları
  • Analog ve Ethernet verileri
  • TMATS
  • Zamanlama (mutlak zaman)

Paketlenmiş ve paketlenmemiş modlardaki verileri kaydetme yeteneği kullanıcıya telemetri pazarında ihtiyaç duyulan görev esnekliğini sağlar. Ürün ayrıca, IRIG Chapter 10 dosyalarını veya ethernet paketlerini ham PCM akışından kaydetmeyi de sağlar.

ARINC-429 ve MIL-STD-1553

Dewesoft, AltaDT donanımını kullanarak çoklu ARINC-429 ve MIL-STD-1553 arayüzlerini doğrudan destekler.

Dewesoft veri yolu veri trafiğini yakalayabilir, filtreleyebilir, şifreleyebilir, görüntüleyebilir ve kaydedebilir. Veriyi okumak ve depolamaya ek olarak, veriyi veri yoluna da aktarabilir.

iNET Telemetri Arayüzü

Dewesoft iNET ağ paketi protokolünü kullanarak verileri yakalayabilir ve çözebilir. Elli yıldır IRIG Chapter 4 telemetrinin başarılı kullanımından sonra iNET gelecek nesil telemetri çözümleri için çok iyi bir adaydır.

Dewesoft, ağ paket protokolleri için iNET standardıyla uyumluluğa doğru gelişen TTC NPD veri paketi protokolü sürüm 3 ile uyumludur.

Dewesoft, iNET verilerini yerel bir UDP portundan yakalayarak veya belirtilen çok noktaya yayın adresini birleştirerek ve çok noktaya yayın iNET veri akışını yakalayarak çalışabilir.