KRYPTON

Analog ve dijital I / O için IP67 koruma sınıfı için EtherCAT ara yüzü ile sağlam ve dağıtılmış veri toplama modülleri.

Ana Özellikler

DAĞITILMIŞ DAQ: KRYPTON DAQ modülleri, sensörlere daha yakın veri elde etmek için dağıtılmış ölçümler için tasarlanmıştır. Bu geleneksel DAQ sistemlerine karşı birçok avantaj getiriyor. KRYPTON, DAQ ünitelerini tek kanallı ve çok kanallı ürünleri ile esneklik sunmaktadır.

ETHERCAT DAQ: 100Mb veri yolu hızı ile EtherCAT protokolü veri aktarımı, veri senkronizasyonu ve güç kaynağı için kullanılır. Kriptonlar veri, güç ve senkronizasyon için tek bir kablo ile bağlanır.

BİRİMLER ARASINDA 100m’ye Kadar: KRYPTON üniteleri, DAQ düğümleri arasında 100 metreye kadar mesafelerle geniş alana dağıtılabilir.

RUGGED IP67: Tüm KRYPTON modülleri IP67 koruma derecesine sahiptir ve aşırı hava koşullarında ve zorlu ortamlarda test gerçekleştirmeye hazırdır.

1, 3, 4, 8 ve 16 KANAL BİRİMİ: KRYPTON DAQ modülleri, küçük tek kanallı ünitelerden 16 kanallı ünitelere kadar uzanan çeşitli konfigürasyonlarda mevcuttur.

20 kHz KANAL BAŞI ÖRNEKLEME: EtherCAT hattındaki KRYPTON kanalının çoğu, 20 kS / saniyeye kadar örnekleme hızına ulaşabilir.

EVRENSEL ANALOG GİRİŞLER: Voltaj ve tam / yarım / çeyrek köprü sinyallerini yanı sıra DSI adaptörlerinin kullanımı ile IEPE, charge, termokupllar, RTD, akım, rezistans ve LVDT kabul edebilen evrensel analog girişler mevcuttur.

ÜCRETSİZ YAŞAM BOYU YÜKSELTMELER İÇEREN YAZILIM: Kullanımı kolay, çok sağlam işlevselliğe sahip, ödüllü DEWESoft X3 yazılımı dahildir. Hiçbir gizli maliyeti olmayan yazılım, ömür boyu ücretsiz yükseltmeler ve sezgisel yapılandırma, akıllı sensörler, gelişmiş depolama ve analiz yetenekleri içerir.

Esnek, Dağıtılmış DAQ

KRYPTON, saha ölçümleri ve zorlu ortamlar için küçük, sağlam ve modüler veri toplama modülleridir.

Geleneksel DAQ sistemleri, birçok giriş kanallı tekli kutulardır, bu da uzun ve pahalı sensör kablolamaya ihtiyaç olduğu anlamına gelir.

KRYPTON karşıt yaklaşımı benimser. Diğer Dewesoft DAQ cihazlarının (tak ve çalıştır, sensör otomatik algılama) aynı avantajlarını koruduk, fakat DAQ ünitelerini veri kaynağına yaklaştırdık – sensörlerin yanında.

Bu, sensör kablolaması maliyetini, kablolama hatalarının olasılığını büyük ölçüde azaltır ve sinyal kalitesini büyük ölçüde artırır.

Sağlam ve Dayanıklı

KRYPTON DAQ modülleri son derece sağlamdır. Her birini alüminyum bloktan üretiyoruz ve endüstriyel sınıf elektronikler kuruyoruz. Birimler daha sonra termal olarak iletken ve elektriksel olarak yalıtkan kauçuk ile kapatılır. Son bir dokunuş olarak, üniteyi şoklardan korumak için KRYPTON şasisinin etrafına lastik bant ekliyoruz. Sonuç IP67 koruma derecesidir. Üniteler su geçirmez, darbeye dayanıklıdır ve 100G’ye kadar olan şoklara dayanabilir.

KRYPTON son derece sert ortamlarda çalışabilir ve -40 ° C ile + 85 ° C arasındaki sıcaklık aralığında çalışabilir.

Laboratuvarlarımızdaki kapsamlı testler, aşırı koşullar altında kurşun geçirmez kalite ve endişesiz test sağlar.

Her Yere Yerleştirebilirsiniz

KRYPTON DAQ modülleri mümkün olduğunca küçük ve çok esnek olacak şekilde tasarlanmıştır. Küçük boyutları, dar yerlere tam olarak oturmasını sağlar ve sensörlerin yanına yerleştirilebilir. Bu, yalnızca maliyet tasarrufu sağlamakla kalmaz aynı zamanda sinyal kalitesini de arttıracak kısa sensör kabloları ile sonuçlanır.

İleri Düzey Sinyal Koşullandırma

KRYPTON sadece küçük ve sağlam değildir, aynı zamanda hassas sinyal ölçümü için kaliteli analog amplifikatörlere sahiptir. Hemen hemen her sensör için bir dizi farklı modül mevcuttur:

STG – Üniversal diferansiyel voltaj ve Tam / Yarım / Çeyrek köprü girişi. 1, 3 ve 6 kanallı konfigürasyonlarda mevcuttur. DSI adaptörleri ile uyumludur.

TH – Üniversal izole termokupl giriş modülü. Tüm termokupl tiplerini kabul eder. 8 ve 16 kanallı konfigürasyonlarda ve yüksek voltajlı termokupl ölçümleri için tek kanal olarak mevcuttur.

RTD – Evrensel diferansiyel PTx sıcaklığı, direnci ve voltajı. 8 ve 16 kanal konfigürasyonlarında mevcuttur.

LV – İzolasyonlu voltaj girişi. 1, 4 ve 8 kanallı konfigürasyonlarda mevcuttur.

ACC – IEPE ivmeölçer ve mikrofon giriş ünitesi 1, 4 ve 8 kanal konfigürasyonunda

DI / DO – Dijital I / O modülü. 4xDI, 4xDO, 16xDI, 16xDO veya 8xDI / 8xDO kanal konfigürasyonlarında mevcuttur.

AO – analog çıkış, tek kanallı konfigürasyonlarda mevcuttur

CNT – tek kanallı bir DEWESoft SUPERCOUNTER® modülü

EtherCAT Teknolojisi

KRYPTON DAQ modülleri, EtherCAT protokol teknolojisine dayanan 100 Mbit veri tabanını kullanıyor. Hızlı veri yolu, birçok KRYPTON ünitesinin tek ölçüm zincirinde birlikte zincirleme kullanım imkanı sağlar.

EtherCAT bir başka büyük avantaj daha getiriyor, sıfır konfigürasyon. KRYPTON cihazları herhangi bir karmaşık IP kurulumu gerektirmez. Bunları bir arada PC’ye bağlayın ve Dewesoft X yazılımı cihazları otomatik olarak tanıyacak ve ayarlayacaktır.

Modülden modül amplifikatörlerini birbirine bağlayan 100 metreye kadar çalışabilen veri, güç ve senkronizasyon için tek bir kablo gereklidir.

DAQ Senkronizasyonu

KRYPTON veri toplama donanımı, voltaj, köprü, IEPE, termokupl, dijital ve daha fazlası gibi farklı sinyaller edinme kabiliyetine sahiptir. Dewesoft X3 yazılımı ile GPS, Flexray, Ethernet, Seri, PCM telemetri ve diğer birçok arabirimden kolaylıkla veri alabilirsiniz.

Her veri kaynağı farklı örnekleme oranlarına sahip olsa bile (her kanal için seçilebilir yazılım), tüm veriler her zaman mikro saniye hassasiyetiyle mükemmel bir şekilde senkronize edilir. KRYPTON modülleri arasındaki senkronizasyon, güç ve veri ile aynı kablo boyunca çalışır.

KRYPTON DAQ modülleri SIRIUS, MINITAURs veya DEWE-43A gibi hızlı USB DAQ cihazlarımızla birleştirilebilir ve senkronize edilebilir. Bunun için EtherCAT Sync Junction adlı küçük bir aksesuarımız var. Bu kutu senkronizasyon için saat kaynağı sağlayacaktır. GPS veya IRIG gibi harici zamanlama kaynağı bağlanabilir ve kullanılabilir.

Gerçek Zamanlı EtherCAT Masters ile Uyumludur

KRYPTON ürün serisinin tamamı, gerçek zamanlı uygulamalar için herhangi bir üçüncü parti EtherCAT master ile kullanılabilir. KRYPTON mükemmel sinyal koşullandırma ve en zorlu gerçek zamanlı uygulamalarda kullanılabilen çok sağlam dağıtılmış üniteler sunar.

 

KRYPTON Tek Kanal

KRYPTON ailesine en son eklenen, ölçümlerinizi tek bir kanallı cihaz ile alabilme seçeneği sunan küçük DAQ modülleridir. Küçük boyutlu (56 x 29 x 62 mm) KRYPTON One şasisi cihazları neredeyse her yere, ve sensörlerin yakınına yerleştirmenize imkan sağlar.

Mevcut bir kanal KRYPTON modülleri:

  • ACC: yalıtılmış IEPE ve voltaj modülü

  • STG: yalıtılmış evrensel ve strain ölçer girişi

  • AG: yalıtılmış evrensel voltaj girişi

  • DI: dijital giriş modülü

  • DO: dijital çıkış modülü

  • AO: analog çıkış modülü

Dewesoft, sıcaklık ve düşük voltaj ölçümlerinde yüksek kanal sayısında veri toplama ihtiyacı olduğunda uygun fiyatlı çözüm olarak Krypton serisini sunmaktadır.  

Krypton modülü, yüksek ve düşük sıcaklıkta, tozlu, çamurlu karlı ortamlar gibi zorlu koşullar altında kusursuz bir şekilde çalışması için tasarlanmıştır. Krypton modülleri IP67 standardına sahiptir ve -40⁰C…85⁰C ortam sıcaklıklarında çalışabilir. Alüminyum boşaltma kasaya sahip Krypton modülleri titreşim ve şoka karşı dayanıklıdır.

EtherCAT bağlantı protokolü ile Krypton modülleri, diğer DEWESoft modülleri ile senkron bir şekilde veri toplayabilir.   

Küçük boyutları, Krypton modüllerini veri kaynağının yakınına yerleştirilebilme imkanı sağlar. Tek bir kablo ile Krypton modüllerini senkronize edebilmekle beraber veri ve güç aktarımını da sağlayabilirsiniz.

Kısa sensör kabloları maliyet tasarrufu sağlarken sinyal kalitesini de artırır. Modülleri 100 m. mesafeye kadar birbirlerine bağlayabilmekle beraber kilit mekanizması ile tek bir blok haline de getirebilirsiniz.