Farklı Uygulamalar İçin Mikrofon Dizileri

Akustik Kameranın en önemli parçalarından biri mikrofon dizisidir. Akustik mikrofonların uzaysal dağılımını ve dolayısıyla tüm sistemin ölçüm performansını belirler. Herhangi bir uygulamada mümkün olan maksimum performansı elde etmek için çok çeşitli mikrofon dizileri sunuyoruz. Ölçümün hüzmeleme, yoğunluk veya holografi olması fark etmeksizin doğru mikrofon dizisine sahibiz. Özel uygulamalar için, uygulamanın gereksinimlerine göre özel yapım mikrofon dizileri tasarlayabilir ve oluşturabiliriz.

2D Ölçüm İçin Mikrofon Dizileri

Boyutlarına bağlı olarak diziler 32, 48 veya 72 mikrofon kanalı sağlar. Bu dizi türleri, çeşitli 2B ölçüm uygulamaları için uygundur. İç ve dış mekanlarda uzak alan ve yakın alan ölçümleri için kullanılabilirler.

Yıldız dizisi, beamforming yöntemini kullanan uzak alan ölçümleri için mükemmel bir seçimdir. Fibonacci dizisi, holografi veya beamforming yöntemi kullanılarak yakın alan ve uzak alan ölçümleri için kullanılabilir. Rüzgar tüneli uygulamaları için Evo dizisi uzmanlaşmıştır. El tipi ses kamerası Mikado, ses ve titreşim sorunlarının kolay ve verimli şekilde giderilmesi için %100 bağımsız bir sistemdir.

Tüm diziler, hafiflik ve stabilite sağlamak için özel olarak yapılmış karbon fiber yapıdadır. Bu nedenle kolayca taşınabilirler ve uzun bir süre boyunca sabit bir mikrofon konumu sağlarlar.

 

Ring32 AC Pro Mikrofon Dizisi

Ring48 AC Pro Mikrofon Dizisi

Ring72 AC Pro Mikrofon Dizisi

Star48 AC Pro Mikrofon Dizisi

Fibonacci AC Pro Mikrofon Dizisi

Evo AC Pro Mikrofon Dizisi

Taşınabilir Ses Kamerası Mikado

Mikrofon Dizisi Dizayn Kiti

3D Ölçüm İçin Mikrofon Dizileri

 

3D ölçümler için mikrofon dizisi her yönden sinyal alır. Bu nedenle, bu diziler özellikle iç mekan ölçümleri için optimize edilmiştir. Beamforming sonuçları, taranan 3B nokta bulutları veya ölçülen nesnenin 3B CAD modelleri üzerinde eşlenir. 48 veya 120 mikrofon kanallı mikrofon dizileri farklı senaryolar için uygundur.

Sphere48 AC Pro Mikrofon Dizisi

Sphere120 AC Pro Mikrofon Dizisi

Ses Yoğunluğu (Sound Intensity) Ölçümleri İçin Mikrofon Dizileri

Paddle mikrofon dizileri, nihai düşük frekanslı ölçüm araçlarıdır. Çift katmanlı kanal sistemi yoğunluk yöntemi kullanılarak yakın alan ve düşük frekans ölçümleri için geliştirilmiştir. Bu taşınabilir Paddle dizileri, gerçek zamanlı akustik ölçümler sağlar. Akustik basınç sinyallerinin ölçümü, ölçüm düzlemindeki parçacık hızı/akustik yoğunluğu hesaplanır ve bu hesaplama eş zamanlı olarak eşlenirken gerçekleştirilebilir.

Paddle2x24 AC Pro Mikrofon Dizisi

Paddle2x52 AC Pro Mikrofon Dizisi

El Tipi Ses Kemarası / Yakın Alan ve Holografi Ölçümleri İçin Mikrofon Dizileri

El tipi ses kameramız Mikado, beamforming oluşturma veya yakın alan yöntemlerini kullanarak hızlı ses kaynağı lokalizasyonu için optimize edilmiştir. Uzak ve yakın alanda akustik ölçümler için kolay kullanım sağlar. Esnek mobil cihazlar olarak elde taşınır mikrofon dizileri, herhangi bir Akustik Kamera sistemine mükemmel bir ektir. Ayrıca, entegre veri kaydedici, bunları bağımsız çözümler olarak kullanılabilir hale getirir. Elde taşınır diziler, geniş frekans aralıklarında gerçek zamanlı ölçümleri mümkün kıldıkları için özellikle sorun giderme için uygundur. Hafif cihaz, önceden kurulmuş ve kullanıma hazır pratik bir taşıma çantası içinde geldiği için, ölçümler için gereken zaman ve çaba azalır.

Fibonacci mikrofon dizisi, holografi veya beamforming yöntemini kullanarak aynı donanımla yakın alan ve uzak alan ölçümlerine izin veren yeni bir dizi ailesini temsil eder.

Taşınabilir Ses Kamerası Mikado

Fibonacci AC Pro Mikrofon Dizisi