ROTOTEST Energy

  • Dinamik & Rejeneratif (4Q Çalışma)

  • Atalet simülasyonları ile tam sürüş çevrim kapasitesi

  • 2 ve 4 tekerden çekişli sistemlere uygundur.

  • Altyapı gereksinimi olmadan bir günden kısa sürede kurulum

 

 

ROTOTEST Energy™ elektrikli şasi dinamometresi; tüm tekerlek merkezlerine uygun bir motor dinamometresidir. ROTOTEST Energy™ elektrikli şasi dinamometresi, araç test operasyonlarında devrim yaratarak, daha kısa sürede, daha az kaynakla, daha fazlasını yapmaya imkan tanımaktadır.

ROTOTEST Active Inertia™ teknolojisi ve 4Q kontrol sistemlerindeki gelişmelerden faydalanılarak, araç atalet simülasyonları gerçek yol koşullarında elektriksel olarak gerçekleştirilmektedir.Standart sürüş çevrimlerinden ECE/EG, US06, FTP75 v.b gibi çevrimler ile araçlar test edilebilir.

ROTOTEST şasi dinamometresinin sağladığı bir diğer büyük avantaj ise mobil olarak kullanılabilir olmasıdır. Tüm sistem yeni bir test sahasına minimum kurulum zamanı ile taşınabilir ve böylece maliyet ve kullanılabilirlik açısından verimlilik sağlanır.

ROTOTEST Energy™’nin ölçüm aralığı, endüstri tarafından da kabul edilmiş olan ROTOTEST VPA-RX™ / VPA-R™ teknolojilerinin ölçüm aralıklarına göre belirlenmiştir.

Geleneksel şasi dinamometrelerinden (tamburlu şasi dinamometresinden) farklı olarak, ROTOTEST dinamometresi, tork çeviricisi, yüksek çözünürlüklü hız sensörü ve tekerlek merkezlerine direkt bağlanabilme) özellikleri ile gelişmiş, gerçek bir ölçüm cihazıdır.

Patentlenmiş ROTOTEST dinamometre konsepti; tekerlek merkezleri ile dinamometre arasında kayma olmamasından dolayı düşük sistem ataleti ve hatasız ölçüm sistemi sayesinde tamburlu şasi dinamometrelerine kıyasla üstünlük sağlamaktadır.