Tarayıcı Lazer Dopler Vibrometre

Tarayıcı lazer Dopler vibrometre, vibrometre ölçüm ışınının test nesnesini taradığı ve kısa bir süre içinde bir ölçüm noktaları ızgarasının titreşim verilerini kaydettiği tam alan titreşim görüntüleme ölçüm tekniğidir.

Optomet taramalı lazer Dopler vibrometre (SLDV), Nova SWIR dijital vibrometrelerin üstün sinyal kalitesini ışın saptırma aynaları, bir HD video kamera, entegre bir sinyal jeneratörü ve referans kanalları için girişlerle birleştirir. OptoSCAN yazılımı ile taramalı lazer vibrometre, anahtar teslimi ve sezgisel olarak çalıştırılan bir titreşim görselleştirme sistemi haline gelir.  OptoGUI yazılımı ile birlikte SLDV, tek noktalı bir vibrometre olarak çalıştırılabilir.

Herhangi bir test yapısının temassız titreşim ölçümü, yapının dinamik davranışı hakkında hassas ve değerli bilgiler sağlar.  Çalışma ve yapısal titreşimler canlandırılabilir, rezonanslar tanımlanabilir, sonlu eleman modeli hesaplamaları doğrulanabilir veya yüzey dalgalarının enerji yayılımı görünür hale getirilebilir.

Son Teknoloji Taramalı Lazer Vibrometre

Optomet, yüzey işleme ihtiyacını ortadan kaldıran ve üstün ölçüm hassasiyeti sayesinde en yüksek kalitede veri üreten dünyanın ilk kısa dalga kızılötesi (SWIR) lazer tabanlı taramalı lazer Dopler vibrometresine öncülük etmiştir.

En Geniş Optik Açıklık Sayesinde Maksimum Hassasiyet

Optomet taramalı lazer Dopler vibrometre, yansıyan lazer ışığının toplanmasını en üst düzeye çıkaran endüstrinin en büyük optik açıklığına sahiptir.  Bu, minimum lazer geri saçılımının olduğu noktalarda bile mümkün olan en yüksek ölçüm hassasiyetini sağlar.

Her Yüzeyde Ölçümler

Optomet taramalı lazer Dopler vibrometrenin ultra yüksek hassasiyetini SWIR lazer teknolojisinin üstün sinyal kalitesiyle birleştirerek, minimum optik yansıtıcılığa sahip ve en büyük ölçüm mesafelerindeki yüzeyler bile doğru bir şekilde ölçülebilir.  Değişken yüzey yansıtıcılığına ve karmaşık geometrilere sahip test nesneleri, Optomet taramalı lazer Dopler vibrometre ile ölçüm yüzeyinin yansıtıcı film ile hazırlanmasına gerek kalmadan tek bir ölçüm işleminde ölçülür.

Kullanıcı dostu Ölçüm Yazılımı

OptoSCAN taramalı lazer vibrometre yazılımı, deneyimsiz kullanıcıların bile hassas ölçüm verilerini verimli bir şekilde elde etmesini sağlayan sektörün en kullanıcı dostu ve modern kullanıcı arayüzüdür.  Ayrıntılar için Yazılım / OptoSCAN bölümüne bakınız.