XtreMAX - Büyük motorlarda, rüzgar enerjisinde, deniz motorlarında, gaz türbinlerinde ve çok daha fazlasında güç ve verimlilik artışı için tork flanşı serisi

Deniz motorları ve inşaat makineleri gibi büyük motorlar için de performans ve verimlilikteki artışlar, yeni yasal gereklilikler nedeniyle giderek daha önemli hale gelmektedir. Buna örnek olarak MARPOL gibi çevre anlaşmaları veya mobil makineler için AB egzoz yönetmelikleri yoluyla CO2 azaltma talepleri verilebilir.

Bizim çözümümüz:

Yük sinyalini belirlemek için merkezi ölçülen değişken, hız ile birlikte torktur. Büyük motorlar, rüzgar enerjisi, deniz motorları ve gaz türbinleri alanındaki yüksek nominal torklar için XtreMAX tork flanşı serisi, normlara uygunluğun yanı sıra çeşitli diğer ölçüm görevlerini gerçekleştirmek için güç ve verimlilik artışları için çekici ve son derece hassas bir ölçüm çözümü sunar.

Aynı anda bir ölçüm sinyali alımı gerçekleştiren kablosuz, endüktif güç kaynağı sayesinde bakım gerektirmeyen bir çalışma söz konusudur.

Statik veya yüksek frekanslı ölçüm sinyallerinin kaydedilmesi gerekip gerekmediğine bakılmaksızın, çözüm sunar.

Ölçüm sinyalinin 1 kHz’lik standart bant genişliği isteğe bağlı olarak 10 kHz’e kadar genişletilebilir. Sistem gürültülü alanlara karşı dayanıklıdır ve elektrik motorunun yakınında bile her yerde kullanılabilir.

Yıllardır kendini kanıtlamış olan kısa tork flanşlarının tasarımı da güçlendirme imkanı sunmaktadır. XtreMAX tork flanşı serisinin karakteristik özelliği, aynı zamanda yüksek bir aşırı yük direnci ve eğilme momenti gibi parazit kuvvetlere karşı sağlamlık sağlayan kompakt şeklidir.

XtreMAX tork flanşı serisinin veri değerlendirmesi ve iletimi için kullanılan entegre ve son derece hassas elektronikler, gerçek ortamdaki sıcaklık etkilerinin telafisi de dahil olmak üzere torkun son derece hassas bir şekilde kaydedilmesini sağlar.

Dijital sensör telemetrisini kullanarak, ölçüm sinyalleri rotordan sorunsuz bir şekilde alınabilir. Rotor ve stator arasındaki 10 mm’lik olağan radyal mesafeler ve 100 mm’lik eksenel yer değiştirmeler sorunsuz bir şekilde gerçekleştirilebilir.

İsteğe bağlı olarak hız ölçümü de entegre edilebilir.

Entegre alıcıya ve 0…±10V / 4…20mA ile klasik analog sinyallere ve 60 +/-30 kHz frekans çıkışına sahip kompakt XtreMAX değerlendirme ünitesine ek olarak, kontrol kabinine kurulum için uzaktan sinyal alıcıya sahip stator ünitesi de mevcuttur. Ayrıca EtherCAT, CAN veya Ethernet üzerinden dijital sinyallerin çıkışı da burada mümkündür.

Tork serisi standart olarak aşağıdaki nominal torklarla mevcuttur:

 

15 kN-m, 20 kN-m, 35 kN-m, 50 kN-m 100 kN-m, 200 kN-m, 300 kN-m, 500 kN-m

 

Böylece birçok uygulama alanında kullanılabilen XtreMAX serisi, özellikle tesis yapımı, makine mühendisliği, gemi yapımı, gaz türbinleri ve inşaat makineleri endüstrisinde olağanüstü bir çözüm olarak yıllardır kendini kanıtlamıştır.

 

Elbette, özel flanş modeli uyarlamaları yapmaya da hazırız.

 

İsteğe bağlı olarak, sistem ATEX tasarımında üretilebilir, ayrıca DAkkS kalibre edilebilir ve ilgili sertifikalara (örn. DNVGL, BV, RINA) sahip olabilir.