ELEKTRİKLİ EKİPMAN
ELEKTRİKLİ EKİPMAN VE AYDINLATMA TESTİ

Esnek veri toplama donanımı ve güçlü, kullanımı kolay yazılım, her türlü elektrikli ekipman ve aydınlatma testi ve bakımı için çeşitli test olanakları sağlar.

Aydınlatma Cihazları

Enerji tasarruflu aydınlatmaya yönelik eğilim, floresan ve LED lambaları giderek daha popüler hale getiriyor. Ampullere kıyasla 150 kHz’e kadar anahtarlama frekansları ile çalışan balast üniteleri kullanılmaktadır. Dewesoft güç analizörünün yüksek bant genişliği ve örnekleme hızı (1 MS/s), her tür aydınlatma cihazı için güvenilir analizi garanti eder.

Güç kalitesi modülü, Harmonikler, THD, Flicker vb. parametreleri otomatik olarak hesaplar. Gelişmiş matematik kitaplığı, verimliliğin, enerji tüketiminin belirlenmesine ve diğer parametrelerin hesaplanmasına olanak tanır. Örneğin, floresan lambadan geçen akım, ikincil ve katot akımlarından belirlenebilir.

Elektrikli Ekipman Testi

Esnek donanım tasarımı ve güçlü yazılım, her tür elektrikli ekipman için birkaç test olanağı sağlar.

Ani akımları, voltaj geçişlerini, harmonikleri ve güç kalitesi analizini izleme, olası uygulamalardan sadece birkaçıdır.

Esnek ve taşınabilir Dewesoft DAQ cihazları, önleyici bakım ve benzeri görevler için büyük mobilite ve yerinde test imkanı sağlayacaktır.

Öne Çıkanlar

  • Yüksek anahtarlama frekansları – yüksek bant genişliği
  • Harmonikler, THD, Titreme ölçümü
  • Enerji verimliliği

 

Tipik Yapılandırma

En tipik konfigürasyon için  , yüksek dinamik, 160 dB DualCoreADC amplifikatörler ve yüksek hassasiyetli akım sensörleri ile yapılandırılmış SIRIUS modüler DAQ sistemini öneriyoruz :

  • 3x yüksek voltaj girişi
  • 3x akım girişi
  • Parlaklık ölçer için 1x düşük voltaj girişi

Ölçüm Sistemleri