RMC Mühendislik olarak yetkin mühendis kadrosuyla farklı sektörlerde faaliyet gösteren firmaların araştırma ve ürün geliştirme çalışmaları kapsamında gereksinim duyabileceği test ve ölçüm hizmetlerini verebilmekteyiz. Sahip olduğumuz güçlü veri toplama cihazları ve sensörlerle birçok farklı uygulama için hassas ölçümlerle çözüm sunmaktayız.

Bu kapsamda Strain Gage ve Strain Gage tabanlı (yük hücreleri, basınç ölçerler, deplasman ölçerler, tork ölçerler, ivme ölçerler) sensörlerin uygulaması ve ölçümleri konusunda hizmet vermekteyiz.

2012 yılında BSSM (British Society for Strain Measurement) üyesi olan firmamız, BSSM tarafından verilen strain gage eğitimi ve sertifikasına sahiptir.

Strain ölçümlerinde sensör ve ekipman seçimi ve uygulamada yapılacak yanlışlıklar ölçümlerde ciddi hatalara ve malzeme, maliyet ve işçilik gibi kayıplara sebep olmaktadır.

Doğru bir şekilde ölçüm yapılması için strain gage uygulaması doğru ekipman ve eğitimli kişiler tarafından yapılmalıdır. RMC mühendislik olarak birçok alanda yaptığımız çalışmalar kazandığımız deneyimlerle ve bu konuda eğitimli kadromuzla strain gage uygulama konusunda mühendislik hizmeti ve eğitimleri vermekteyiz. Hızlı, pratik, güvenilir ve uygun çözümler için bize her zaman ulaşabilirsiniz.

Stress ve Strain Ölçüm Hizmeti

Strain Gage uygulama hizmetinin yanı sıra ölçüm hizmetlerimizle de destek olabiliriz. Strain gage sensörleriyle gerinim ve stres ölçüm ve hesaplamaları yaparak, amacınıza uygun verileri rapor halinde sunmamız mümkündür.

Kullandığımız ekipmanlar sayesinde yerinde ölçüm, hareketli taşıt üzerinde ölçümler yaparak çalışmalarınızı en uygun şekilde test etmenize olanak sağlayabiliriz.

PBC Üzerinden Gerilim/Stress Hesaplama Hizmeti

Gerinim ölçümü ve hesaplaması sırasında PCB kart için özel sensörler (Strain Gage) ve veri toplama sistemleri kullanılmaktadır. Hesaplamaya ulaşmak için yazılım kısmında PCB ürünü için özel gerinim hesaplama analiz paketleri kullanılmaktadır.

Biyomedikal Uygulamalar için Test ve Ölçüm

Biyomekanik uygulamalarda strain gage uygulama ve ölçümü sıkça kullanılmaktadır. Firmamızın Strain Gage konusunda verdiği hizmet alanlarından biri de biyomekanik yapılardaki uygulamalardır. Deneysel çalışmalarınızda gerinim, stres, kuvvet ve deplasman ölçümü gibi konularında RMC Mühendislik olarak destek verebiliriz.