Lazer Doppler Vibrometre

Lazer Dopler Vibrometreler

Temassız – Hassas – Yenilikçi

 

Tüm Boyutlarda ve Tüm Yüzeylerde Titreşim Analizi

Son teknoloji lazer kaynakları ve interferometri kullanan Optomet Lazer Dopler vibrometreler, atomik boyutlardan büyük binalara kadar birkaç büyüklük mertebesinde titreşimin temassız olarak ölçülmesini sağlar.

Neredeyse her türlü yüzeyde ve numune üzerinde herhangi bir etki olmadan yapılan kolay ölçümler, en hassas yapıların bile analizi için vazgeçilmez bir araçtır. Optik lazer dopler vibrometri, ölçüm ışınının lazer ışığı titreşen bir yüzeyden yansıtıldığında dopler etkisinin neden olduğu frekans kayması nedeniyle ölçüm ışınındaki değişiklikleri gösteren bir Mach-Zehnder İnterferometresi prensibini kullanır. Bir Lazer Dopler Vibrometrenin nasıl çalıştığına dair ayrıntılı bir açıklama Ölçüm Prensibi’nde bulunabilir.

Optomet, endüstri ve araştırma alanındaki çok çeşitli uygulamalar için, kullanımı kolay olmakla birlikte en yüksek teknik standartları karşılayan gelişmiş ve kullanıcı dostu Lazer Dopler vibrometreler kullanmaktadır.

Tek Noktalı ve Taramalı Lazer Vibrometre

Uygulamanıza bağlı olarak, Tek Noktalı Lazer Vibrometrelerimiz veya Taramalı Lazer Vibrometrelerimiz ölçüm sorununuzu çözmek için en uygun olanlardır. Optomet, kızılötesi lazer sistemlerinin (SWIR) üstün ölçüm özelliklerinden ve 160 MS/s’ye kadar örnekleme hızları sağlayan tamamen dijital sinyal işlemenin çeşitli avantajlarından yararlanır. Bunun mantıksal sonucu rakipsiz bir Yüksek Dinamik Aralık ve dileyebileceğiniz en iyi sinyal kalitesidir.

Özellikle Kızılötesi-Lazer-Taramalı Vibrometrelerin yapımı söz konusu olduğunda Optomet, mevcut tüm üreticiler arasında en uzun deneyime sahiptir. Sizi uzmanlığımız konusunda ikna etmemize izin verin!

Vektor Lazer Dopler Vibrometre

Nova Lazer Dopler Vibrometre

Fiber Lazer Dopler Vibrometre

Taracıyı Lazer Dopler Vibrometre