MAKİNE DURUM İZLEME ÇÖZÜMLERİ
DÖNER MAKİNE İÇİN

Uzay dereceli ölçüm teknolojisi, makine durumu izlemeye dahil edildi. Doğru, son derece güvenilir, kullanımı kolay ve uygun maliyetli gerçek zamanlı durum izleme çözümü. Duruma dayalı izleme çözümümüz, elektrik motorları, dişli kutuları, pompalar vb. gibi her türlü dönen makine için idealdir.

Titreşimi ve sıcaklığı mümkün olan en yüksek hassasiyetle ölçün ve izleyin ve doğru sonuçları alın. Kutudan çıktığı gibi çalışan son derece entegre donanım ve yazılım.

Vibrations

Strain and Stress

Force

Temperature

RPM

Quarter Bridge

Half Bridge

Full Bridge

Thermocouple

RTD

Counter and Encoder

Video

High-Speed Video

Thermal Video

EtherCAT

Ethernet

OPC UA

ANA ÖZELLİKLER

 • KULLANIMA HAZIR YÜKSEK DÜZEY WEB TABANLI YAZILIM: Dewesoft Makine Durum İzleme yazılımı, hızlı karar vermek için vazgeçilmez olan makine durumuna ilişkin web tabanlı bir genel bakış içerir.

 • TARİHİ ZAMAN SERİSİ VERİTABANI: Tarihsel veriler, yerel veya bulut sunucusundaki bir Historian veri tabanında kalıcı olarak depolanabilir ve trendler için olduğu kadar daha sonra derinlemesine analiz ve kök neden tanımlaması için kullanılabilir.

 • HER YERDEN VERİ ERİŞİMİ: Verilere müşterinin yerel bilgisayarından, cep telefonu cihazlarından, kontrol sisteminden veya önceden yapılandırılmış bir web tarayıcı uygulaması aracılığıyla uzaktan erişilebilir.

 • TAMAMEN DAĞITILMIŞ SİSTEM: Dewesoft DAQ cihazları her koşulda dağıtılmak üzere tasarlanmıştır. EtherCAT teknolojisi, cihazların sensörlerin yanına yerleştirilmesine ve güç, veri ve senkronizasyon için tek bir kabloyla bağlanmasına olanak tanır. Kablo, DAQ düğümleri arasında 100 m’ye kadar uzanabilir veya EtherCAT – fiber optik dönüştürücüler kullanılarak neredeyse sınırsız olabilir.

 • ÖMÜR BOYU ÜCRETSİZ YAZILIM YÜKSELTMELERİ VE DESTEĞİ: Makine durumu izleme yazılım paketi her zaman gelişmektedir ve yeni özellikler eklenmektedir. Tüm kullanıcılarımıza ömür boyu ÜCRETSİZ yazılım yükseltmeleri ve teknik destek sunuyoruz.

 • DERİNLİKTE MAKİNE DURUM ANALİZİ ÖZELLİKLERİ: FFT-analizörü, zaman alanı analizi, yörünge grafiği, sipariş takibi, şelale diyagramı, trend istatistikleri, zarflama, rulman arıza tespiti dahil olmak üzere PdM uzmanlarıyla ilgili binlerce yazılım özelliği mevcuttur.

 • OPC UA İLE BAĞLANTI: Veriler, OPC UA protokolü kullanılarak herhangi bir 3. taraf kontrol sistemine entegre edilebilir.

 • SINIRSIZ GİRİŞ KANALLARI: DAQ sistemlerimiz neredeyse sınırsız giriş kanalı konfigürasyonları sunar ve DAQ yazılımımız aynı anda herhangi biri veya tümü üzerinde makine durum izleme analizi yapabilir.

 • HERHANGİ BİR SENSÖR: giriş amplifikatörleri, dönen makine sorunlarını algılamak için gereken her türlü hız, ivmeölçer, sıcaklık, basınç ve diğer sensör türleri için destek sunar.

Duruma Dayalı İzleme (CBM)

Makine durumu izleme (veya duruma dayalı izleme – CBM), gösterge niteliğinde olan önemli bir değişikliği belirlemek için çalışma sırasında (titreşim, sıcaklık, vb.) kritik makinelerdeki durumu izleme sürecidir. gelişmekte olan bir arıza veya arıza. Öngörücü bakımın önemli bir bileşenidir.

Dewesoft, farklı endüstrilerdeki test ve ölçüm uygulamalarını kapsayan üst düzey veri toplama sistemleri (DAQ), DAQ yazılımının lider sağlayıcısıdır. Ayrıca, duruma dayalı izleme için düşük maliyetli, yüksek performanslı, tamamen dağıtılmış ve kullanımı kolay makine durumu izleme sistemleri sunuyoruz.

Çözüm, otomotiv, madencilik, kağıt hamuru, kağıt, demir, çelik, kimya, çimento, petrol ve gaz, tesis yönetimi ve güç sektörlerindeki dişli kutuları, fanlar, motorlar, üfleyiciler ve diğer dönen makinelerin sürekli durum izlemesi gibi uygulamalara uygundur. nesil.

Bu uygun maliyetli çözüm, üretim tesisi sahiplerinin yüksek yatırım getirisi ile kritik ekipmanların kalıcı olarak izlenmesine başlamasını sağlar. Sonuç olarak, üretim kesintilerinin azaltılmasına, bakım ve onarım maliyetlerinin düşürülmesine ve şirket karlılığının artırılmasına yardımcı olur.

Kalıcı İzleme Neden Gereklidir?

Durum izleme tekniklerini kullanmak, makinelerinizin durumunu ayrıntılı olarak anlamanın ve doğru zamanda doğru bakımı yapabilmenin tek yoludur.

Örnek: Algılama yeteneği olmadan insanların ne kadar savunmasız olacağını hayal edin?

ABD Enerji Bakanlığı: Genel olarak mekanik ekipmanın verimliliği, sürekli durum izleme ve planlı bakım ile tipik olarak yüzde 10 ila 15 oranında artırılabilir.

Hangi Parametreleri Ölçebilir ve Gözlemleyebiliriz?

 • Sıcaklık izleme
 • Titreşim izleme
 • Gerinim izleme
 • Basınç izleme
 • Dönme hızı izleme
 • Kuvvet izleme

Hangi Arızaları Tespit Edebiliriz?

 • Rulman arızaları
 • Aşırı ısınma
 • Mil dengesizliği
 • Müstakil montaj
 • Dişli-diş arızası
 • Yük hizasızlıgı
 • Stator eksantrikliğ
 • Diğer makine katastrofik arızaları

Neden Dewesoft?

Birçok şirketin şunları yapmasına yardımcı olduk:

 • Onarım maliyetlerini ortalama %32 oranında azaltın
 • Bakım maliyetini ortalama %52 oranında azaltın
 • Bitki ömrünü artırın
 • Geliri ortalama %17 artırın
 • Yedek parça stoklarını ortalama %26 oranında azaltın
 • Personel güvenliğini artırın
 • Genel olarak maliyet tasarrufu

Nasıl Yardım Ediyoruz?

Her Duruma Dayalı İzleme projesi, stratejik seçimlerin yapıldığı farklı aşamalardan geçer. Doğru şekilde yapılırsa, istenen sonuçları size getirecektir.

Dewesoft sistem entegratörü şirketleri, üretim tesisinizin güvenliğini, kullanılabilirliğini ve verimliliğini artıran tamamen özelleştirilmiş bir Anahtar Teslim Duruma Dayalı İzleme çözümü sunarak birkaç kritik aşamada size rehberlik edecek.

Dağıtılmış Donanım

Piyasaya sürülen en son Makine Durumu İzleme çözümü, iki analog sensör arayüz kanalına ve bir takoya sahip bir cihaz olan Dewesoft ASI-1xVIB-50g, 10 kHz titreşim ve sıcaklık sensörü ile çalışmak üzere özel olarak tasarlanmış Dewesoft IOLITEd-2xASI’dir.

 • IOLITEd-2xASI: 2 Dewesoft ASI-1xVIB-50g titreşim probunu arayüzlemek için 2 analog giriş kanallı (kanal başına 40 kS/s örnekleme hızı ile) veri toplama cihazı ve bir RPM sensörünü (tacho) bağlamak için 1 dijital giriş kanalı. Veri sayfasını indir.
 • ASI-1xVIB-50g: 1 eksenli yüksek bant genişliği (10 kHz) ve aynı zamanda bir sıcaklık sensörü ve oryantasyon tanımlaması için 3 eksenli düşük hızlı ivmeölçer içeren düşük gürültülü titreşim sensörü probu. Veri sayfasını indir.

 

Yararları: Çözüm, mükemmel şekilde senkronize edilmiş sınırsız sayıda titreşim ve sıcaklık ölçümlerinin dağıtılmış ölçümlerinin önemli olduğu ve maliyetin önemli bir rol oynadığı uygulamalar için tasarlanmıştır. Cihazların hızlı ve kolay montajı, RJ45 konektörler kullanılarak kolaylaştırılmıştır. Çözüm, uzun analog kabloları ortadan kaldırarak DAQ cihazını sensöre çok yaklaştırarak gürültü alımını ve maliyeti azaltmaktır.

Durum İzleme Yazılımı

Dewesoft makine durum izleme yazılımı piyasada benzersizdir. PC istemci yazılımını, PdM uzman mühendisleri için uygun olan derinlemesine makine durum analizi özellikleriyle birleştirir. Ayrıca, hızlı karar vermeye uygun, makine durumuna ilişkin verilere genel bir bakış içeren yüksek düzeyde web tabanlı bir yazılım katmanı ve verilerin kalıcı olarak depolanması için bir Tarihçi zaman serisi veri tabanı sunar.

Dewesoft makine durumu izleme yazılımı kullanıcı ara yüzü, İngilizce, İspanyolca, Portekizce, Çince, Japonca, Korece, Almanca, İtalyanca, Fransızca, Rusça ve diğerleri gibi tüm ana dillere çevrilmiştir.

Dewesoft makine durumu izleme yazılımı hakkında daha fazla bilgi edinin.

Sistem Mimarisi

Dewesoft Veri Toplama sistemleri, çok çeşitli analog ve dijital girişleri ile hemen hemen her tür 3. parti sensör için destek sunar. Dijital ve analog çıkış cihazları, aktüatörleri veya anahtarları çalıştırma yeteneği sağlar.

Tüm EtherCAT uyumlu cihazlar (IOLITE, KRYPTON) aynı ağa bağlanabilir ve güç, senkronizasyon ve veri sağlayan tek bir kablo kullanarak neredeyse sınırsız bir kanal zinciri oluşturma imkanı verir. Tüm EtherCAT zinciri, mesafe ne olursa olsun 1us ile senkronize edilir. Düğüm-düğüm mesafeleri 100m’ye kadar olabilir.

Veri toplama cihazlarından gelen tüm ham veriler, DewesoftX Makine Durum İzleme yazılımını çalıştıran ölçüm birimleri tarafından toplanır ve işlenir. İşlenen veriler TCP/IP ağı üzerinden sunucuya gönderilir. Verilere istemci PC’de erişilebilir ve görüntülenebilir veya zaman serisi veri tabanında (Tarihçi) depolanabilir ve Endüstri 4.0 uygulamalarını gerçekten desteklemek için OPC UA gibi standart ara yüzler kullanılarak SCADA sistemlerine veya Bulut Yazılımına sunulabilir.

Durum İzleme Uygulamaları

Dewesoft koşul tabanlı izleme çözümü, aşağıdaki alanlardaki çeşitli uygulamalar için mükemmeldir:

 • Kağıt Hamuru ve Kağıt: Üfleyiciler, konveyör bantları, parçalayıcılar, talaş sınıflandırıcılar, rafineriler, basınç ekranları, vidalı konveyörler, karıştırıcılar, kıstırma izleme, keçe silindirler vb.
 • Demir ve Çelik: Hammadde taşıma makineleri, konveyör bantları, gemi boşaltıcıları, galvanizleme tesisleri, istif toplayıcılar, sürekli dökümler, vinçler, haddehaneler, tavlama makineleri ve ayrıca pompalar, fanlar ve dişli kutuları vb.
 • Otomotiv: Rüzgar Tünelleri, Klima santralleri ve boyahanelerdeki pompalar ile presler ve transfer presleri vb.
 • Çimento: Kırıcılar, dişli kutuları, konveyör bantları, ayırıcılar, fanlar, farin değirmenleri, bilyalı değirmenler, ekevatörler ve körükler.Endüstriyel tesis ve tesisler: Redüktörler, UPS, AC, elektrik motorları, fanlar, pompalar.

Müşteri Görüşleri

ISE Srl CEO’su Sandro Berchiolli:
Dewesoft’un çözüm modülerliği ve esnekliği bize daha fazla fırsat sağladı ve CBM uygulamalarımızı geliştirdi. Kompakt, kurulumu kolay ve gerçekten güçlü.

Mauricio Fachinetti, TOPFIBRA Genel Müdürü:
Dewesoft personelinin profesyonel yaklaşımından etkilendim. Kapsamlı bir araştırmadan sonra, hem işe yarayan hem de müşterilerime çok fazla para ve zaman kazandıran kalıcı CBM çözümlerini kurdular. Ortalama olarak onarım maliyetlerinde %40’tan fazla tasarruf sağladılar ve geliri %15 artırdılar. Muhteşem performans!

Fadi Lama, YLE GmbH:
Dewesoft ürün serisi, yüksek kaliteli, dağıtılmış CBM izleme uygulamaları için mükemmel bir seçimdir. Dewesoft’ta ürün yelpazesinin yanı sıra gerçekten sevdiğim şey, çok profesyonel ve hızlı yanıt veren destek ekibidir.