3.000 Hz'e Kadar Yüksek Frekanslı Test Sistemi

Elektrikli ve yakıt hücreli araç tahrikleri, NVH uzmanlarına yeni ve zorlu tasarım gereksinimleri sunmaktadır. Daha önce içten yanmalı motor tarafından maskelenen sesler, elektrikli araçlarda duyulabilir ve daha rahatsız edici olabilir. Elastomerik titreşim önleyici bağlantılar tüm aracın NVH özelliklerini etkiler. Sürüş konforunu artırmaya ve gürültüyü en aza indirmeye yardımcı olurlar. HFe 3 test cihazı, bu elastomer takozların dinamik test sınırlarını genişletmektedir. Elastomer bileşenlerin dinamik sertliğinin 3.000 Hz’e kadar daha yüksek frekanslarda ölçülmesi, araçların akustik özelliklerini tasarlarken giderek daha önemli hale gelmektedir.

Uygulama Alanları

Çok sayıda karakterizasyon elastomerik titreşim önleyici bağlantılar için kullanılabilir, örneğin;

  • Motor Bağlantıları
  • Şasi Bağlantıları
  • Süspansiyon Burçları
  • Titreşim Emiciler

HFe 3 elektrodinamik test cihazı, 50 ila 3.000 Hz frekanslar için 250 ila 50.000 N/mm aralığında elastomer bağlantıların dinamik sertliğini karakterize etmek üzere özel olarak tasarlanmıştır. HFe 3’ün rijit tasarımı, eşsiz bir frekans aralığında rezonanssız çalışma sağlar. Test uzmanlarına hızlı ve verimli bir test deneyimi sunmak için sağlam m+p ölçüm donanımını ve kullanıcı dostu m+p VibControl yazılımını bir araya getirir. m+p VibControl, sınıfının en iyisi titreşim kontrolcüsü, test cihazının merkezinde yer alır. İhtiyaçlarınıza göre yapılandırılabilen ve güncellenebilen çok çeşitli ölçüm, analiz ve raporlama özellikleri sunar.

Son teknoloji test düzeneği teknolojisi, simülasyon sonuçlarınızı bileşen düzeyinde doğrulayarak geliştirme döngülerini kısaltmanıza yardımcı olur, böylece daha az prototip döngüsü ve gelişmiş simülasyon modelleri elde edersiniz. Kullanımı kolay grafik kullanıcı arayüzüne sahip yerleşik endüstri sınıfı otomasyon PLC platformu, sondaj makinesinin durumunu ve ayrıntılı teşhis bilgilerini görüntüleyerek tüm önemli verilerin bir bakışta görülebilmesini sağlar.

Bakımı en aza indirmek için, yeterli hava kalitesini sağlayan bir pnömatik hava filtresi ve yoğuşma suyu ayırıcısı entegre edilmiştir.

HFe 3’ün çok yönlülüğünden yararlanın: Titreşim damperlerinin doğal frekanslarının analizi, bağımsız sarsıcı paketi ile mümkündür ve sizi ayrı bir sarsıcı ve ölçüm sisteminden kurtarır.

HFe 3, titreşim uzmanları tarafından tasarlanmış ve Almanya ve İsviçre’de üretilen endüstri lideri bileşenler kullanılarak Almanya’da üretilmiştir. AB Makine Direktifi 2006/42/EC gerekliliklerine uygundur.

Yüksek Esneklik Sunan Anahtar Teslim Çözüm

Modüler tasarım, küçük numuneler veya daha büyük burçlar için en uygun sonuçları sağlayan ve göz açıp kapayıncaya kadar değiştirilebilen farklı kuvvet sensörleri sunar. Yüksek güvenilirlik ve kullanım kolaylığı için statik gerilim ön yükü, dahili endüstri sınıfı otomasyon PLC platformu kullanılarak otomatik olarak 8 kN’ye kadar ayarlanabilir.

Çok Yönlü Titreşim Kontrol Sistemi 2’si 1 Arada

Temel hızlı random testlere ve yaygın olarak kullanılan swept sinüs testlerine ek olarak, esnek m+p VibControl titreşim kontrol sistemi daha gelişmiş testler için kademeli sinüs ve yol yükü sunar. Test cihazının elektrodinamik sarsıcı sistemi, değişim olmaksızın düzenli titreşim testleri için de kullanılabilir.

Kolay Raporlama ile Güvenilir, İzlenebilir Sonuçlar

Numune ve test tanımı için tüm meta veriler, ölçüm sonuçları ile birlikte tek bir dosyada saklanır. İnceleme için veri alışverişi, m+p VibControl yerel dosya formatlarındadır. Dışa aktarma araçları, talep edilen sonuçları en kısa sürede sağlamak için hızlı ve verimli bir şekilde özelleştirilebilir markalı raporlar oluşturmaya yardımcı olur.

Son Teknoloji – Mevcut Çözümünüzü Yükseltin

Titreşim konusunda uzman olan m+p international’ın bilgi birikimine güvenin – çözümlerimizi sürekli olarak geliştiriyor ve iyileştiriyoruz. Modüler tasarım, iyileştirmeye olanak tanır ve test cihazınızı gelecekteki gereksinimler için güncel tutar. Düzenli yazılım geliştirmeleri ve özellik güncellemelerinin yanı sıra en son kuvvet sensörü gelişmelerinden ve hatta tüm PLC’nin yükseltilmesinden yararlanın.

Küresel Hizmet Desteği

Servis uzmanları ve iş ortaklarından oluşan bir ağ, hızlı uzaktan ve yerinde destek sağlar. Kapsamlı servisimiz yedek parça kitleri, bakım sözleşmeleri ve kalibrasyon hizmetleri sunarak ekipmanınızın kullanım ömrü boyunca mevzuata uygunluk, yüksek performans ve maksimum çalışma süresi elde etmenizi sağlar.