ELEKTRİKLİ EKİPMAN
ELEKTRİKLİ EKİPMAN VE AYDINLATMA TESTİ

Dewesoft güç analizörü, benzersiz yazılım araçları seti ve esnek donanımı ile güç transformatörünün analiz ve test sürecini yeniden tanımlıyor.

Trafo Güç Analizi ve Testi

Güç transformatörlerinin testi, uluslararası IEC 60076 standardında açıklanan birkaç farklı ölçümü gerekli kılar .

Veri toplama sistemlerimiz, eksiksiz güç trafosu testi için temel özellikler sağlar:

  • Kapsam ve Vektör Kapsamı , farklı birincil ve ikincil konfigürasyonların (yıldız, üçgen, birbirine bağlı yıldız) voltaj oranını ve faz kaymasını analiz etme yeteneği sunar.
  • Geçici kayıt işlevi, ayrıntılı analiz için tüm sinyallerin tam örnekleme hızında saklanmasına olanak tanır. Tetikleme işleviyle birlikte arızalar ve geçici olaylar (ayrıca transformatörün uzun süreli ölçümleri sırasında) kolayca tespit edilebilir.
  • IEC 60076 standardına göre analiz
  • Sıcaklığa bağlı olarak güç kayıplarının düzeltilmesi
  • Ek yazılım sensörü kalibrasyonu
  • Harmonikleri ve simetrik bileşenleri ölçün

Transformatörlerde Güç Kalitesi Ölçümü

Güç kalitesi modülü, birkaç yüz kHz’e kadar gerilim ve akımın harmoniklerinin ölçülmesini sağlar. Veriler, IEC 60076 standardına göre yüksüz akım için gerekli olan temel frekansın yüzdesi olarak gösterilebilir .

Güç kalitesi modülü, güç trafosu testinde gerekli olan sıfır bileşen empedansını da otomatik olarak hesaplar.

Matematik kütüphanesi, mıknatıslama akımı, demir kayıpları, örneğin yüksüz testteki ana endüktans veya kısa devre testlerinden çıkan kaçak endüktanslar gibi parametreleri otomatik olarak hesaplamamızı sağlar.

Güç ve Verimlilik

Transformatörlerin güç ve verimlilik analizi, tüm faz açıları için güç hesaplamasının en yüksek doğruluğunu gerektirir . Özellikle düşük güç faktörlerinde analiz, geleneksel ölçüm ekipmanları ile çok zordur.

Ek sensör kalibrasyon işlevi , tüm frekans aralığında genlik ve faz için voltaj ve akım transdüserlerinin davranışını düzeltmeye izin verir.

Ayrıca IEC 60076-1 standardı, sıcaklığa bağlı olarak ölçülen güç kayıplarının düzeltilmesini gerektirir. Dewesoft güç analizörü, voltaj, akım ve diğer ölçülen parametrelerle mükemmel bir şekilde senkronize olarak gerekli tüm sıcaklıkların (sargı, yağ, ortam vb.) ölçülmesini kolaylaştırır.

Ayrıca, düzeltilmiş güç kayıplarını otomatik olarak hesaplamak mümkündür. Ayrıca IEC 60551 standardına göre yağ pompalarının ve fan motorlarının gücünü ve hatta transformatörün ses seviyesini ölçebilirsiniz.

Bu, güç transformatörleri ile deneyimleyebileceğiniz tüm olası testleri kapsar ve Dewesoft hepsini tek bir cihazla kapsayabilir.

Tipik DAQ Yapılandırması

En tipik konfigürasyon için,  sıcaklık girişleri için  isteğe bağlı ek KRYPTON DAQ ile R2DB DAQ sistemini öneriyoruz:

  • 8x yüksek voltajlı analog girişler
  • 8x akım analog girişi
  • 3 adet evrensel termokupl analog giriş

Ölçüm Sistemleri