ELEKTRİKLİ EKİPMAN
ELEKTRİKLİ EKİPMAN VE AYDINLATMA TESTİ

Dewesoft güç analizörü, benzersiz yazılım araçları seti ve IEC-62301 standardına göre esnek donanımı ile güç transformatörünün analiz ve test sürecini yeniden tanımlıyor.

Bekleme Gücü Testi

Küresel enerji tüketimini azaltmanın önemli bir ayağı da enerji verimliliğini artırmaktır. Elektronik cihazların bekleme modundaki güç tüketiminin azaltılması, daha fazla enerji verimliliğine yönelik büyük bir adımdır ve uluslararası IEC 62301 standardında tanımlanmıştır.

Bekleme gücünün ölçümü için çeşitli gereksinimler vardır. Ölçüm cihazları, çok düşük akımları (< 1mA) ve çok düşük gücü belirtilen doğrulukla (0,01 W doğrulukla < 0,5W > %2 doğrulukla 0,5 W) ölçebilmelidir.

49. dereceye (2.5 kHz) kadar harmonik analiz gereklidir ve veri kaydı özelliği şiddetle tavsiye edilir. Test işlemi için ayrıca güç kaynağının voltajının, THD’nin, sıcaklığın vb. tümünün belirtilen sınırlar içinde olması gerekir.

Dewesoft güç analizörü bu kriterleri karşılar ve tüm parametreleri otomatik olarak ölçebilir ve analiz edebilir.

Yüksek Tepe Faktörlü Akımlar

Bekleme gücünü analiz etmenin en büyük zorluğu, yüksek tepe faktörü ile akımların doğru ölçülmesidir.

Yüksek tepe faktörlerine, güç kaynağı ünitelerinin darbeli akımı neden olur. Ayrıca, giriş filtreleri genellikle aktif akımın bir katı olabilen reaktif akımlar üretir.

Standart DAQ sistemlerinde bu sorunlar, ölçüm aralıklarını saf sinüzoidal sinyalin gerektirdiğinden çok daha yüksek ayarlamaya zorladı ve bu da doğruluğu azalttı: DualCoreADC teknolojisine sahip SIRIUS DAQ sistemindeki  yüksek dinamik girişler (160 dB), yüksek menzil ve aynı anda en iyi doğruluk.

Herhangi Bir Akım, En Yüksek Doğruluk

Ödün vermeden her türlü akımı ölçmek mümkündür. SIRIUS DAQ sistemindeki DualCoreADC teknolojisi, paralel olarak kanal başına iki adet 24 bit AD dönüştürücü kullanır.

Bunlardan biri tam giriş aralığını, diğeri ise aralığın yalnızca %5’ini ölçer. Bu, tek bir ölçümde sinyalin hem yüksek hem de düşük genlikli kısımları için mümkün olan en yüksek doğruluğu sağlar.

Bu benzersiz teknoloji, yedek güç ölçümü için devrim niteliğindedir ve daha önce hiç görülmemiş doğruluklara ulaşır.

Öne Çıkanlar

  •  Düşük akımların yüksek Crest faktörü ile hassas ölçümü (160 dB dinamik aralık) için DualCoreADC® teknolojisi
  • Harmonikler ve THD ölçümü
  • Giriş ve matematik kanallarının ham veri kaydı

Tipik Yapılandırma

En tipik konfigürasyon için  , yüksek dinamik, 160 dB DualCoreADC amplifikatörler ve yüksek hassasiyetli akım sensörleri ile yapılandırılmış SIRIUS modüler DAQ sistemini öneriyoruz :

  • Yüksek voltaj ve akım girişleri
  • Yüksek hassasiyetli akım transdüserleri
  • 50 veya 60 Hz için ek akım dönüştürücü kalibrasyonu

Ölçüm Sistemleri