DEWESoft, E-Mobilite alanında geliştirme, onaylama ve üretim aşamasında komple elektrikli ve hibrit araç testleri  için gelişmiş ve kullanımı kolay çözümler sunar. Elektrik motoru ve inverter testi, akü ve akü şarj testi, yanma analizi, hidrojen motor testi ve daha fazlasını çözümler.

High Voltage

Voltage

Current

IEPE

Charge

Strain and Stress

Pressure

Temperature

Torque

Counter and Encoder

RPM

Acceleration

Speed

CAN bus

CAN FD

OBDII

J1939

XCP/CCP

FlexRay

Video

High Speed ​​Video

Thermal Video

GPS/GLONASS

Inertial Platforms

ANA ÖZELLİKLER

 • GÜÇ HESAPLAMALARI: Sistem P, Q, S, PF, cos phi ve diğerleri gibi 100’den fazla güç parametresini hesaplar. Ayrıca tam ham veri kayıt özellikleri, osiloskop, FFT, harmonikler sunar. Tüm bu hesaplamalar çevrimiçi veya işlem sonrası yapılabilir.
 • KULLANIMI KOLAY: Dewesoft güç analizörü, donanım ve sensör otomatik algılama ve ödüllü Dewesoft X yazılımı ile tak ve çalıştır özelliği sunar. Sadece giriş kanallarını seçin, gerisini analizör modülü halleder.
 • EK GİRİŞLER: Dewesoft güç analiz sistemi IEPE gibi farklı sinyalleri de ölçebilir; termokupllar, dijital, sayaç, GPS, CAN, XCP, FlexRay, video, vb. Tüm girişler tamamen senkronize edilmiştir.
 • 1 MS / s ÖRNEKLEME HIZI: Dewesoft veri toplama donanımı, saniyede 1 MS örnekleme hızı ile yüksek örnekleme hızı amplifikatörlerine sahiptir.
 • TAM İZOLE EDİLMİŞ: “Endişesiz” çözüm, sensör tarafında (kanaldan toprağa) ve ayrıca kanaldan kanala ve hatta yalıtılmış sensör uyarımında izolasyon sağlar. Daha az gürültü, zemin döngüsü yoktur, en iyi sinyal kalitesine sahiptir!
 • % 0,03 DOĞRULUK: Gerilim ve akım ölçümü için% 0,03’e kadar hassasiyetle yüksek hassasiyetli amplifikatörler ve sensörler sunuyoruz.
  1600 V DC / CAT II 1000 V / CAT III 600 V: Doğrudan giriş ve yüksek gerilim sinyallerinin alınması.
 • AKIM SENSÖRLERİ: Sıfır akımlı transdüserler, AC / DC akım kelepçeleri, Rogowsky bobinleri ve güç kaynağı kutudan çıkarılmış shuntlar gibi yüksek hassasiyetli akım sensörleri sunuyoruz.
 • BİR ARAÇTA 64’E KADAR ANALOG KANALLAR: Veri toplama sistemleri, tek şasi çözümünde 64 kanala kadar yapılandırılabilir. Daha yüksek kanal sayısı gereksinimi olan uygulamalar için birden fazla cihaz birlikte senkronize edilebilir.
 • MOBİL ÖLÇÜM SİSTEMİ: Dahili pil gücü, veri işleme bilgisayarı, SSD veri kaydı ve maksimum taşınabilirlik ve bağımsız kullanım için ekran ile çeşitli veri toplama sistemi yapılandırmaları mümkündür.
 • İLERİ ONLINE VE OFFLINE MATEMATİK İŞLEME: Dewesoft X, kullanımı kolay matematiksel bir motor sunar. Matematik, ölçüm veya işlem sonrası sırasında gerçek zamanlı olarak uygulanabilir.
 • HAM VERİ: Ham veriler, herhangi bir işlem sonrası olasılığı için daima saklanır.
 • GİZLİ MALİYET,YAZILIM LİSANSI YOK: DEWESoft yazılım lisansları çok esnektir ve yenileme veya yükseltme ücreti yoktur. Dewesoft X yükseltmeleri sonsuza dek ÜCRETSİZDİR. Ayrıca verileri görüntülemek / analiz etmek için herhangi bir ek lisans gerekmez. Veri dosyası saklandıktan sonra, ek yazılım lisanslarına gerek kalmadan sınırsız sayıda bilgisayarda incelenebilir ve analiz edilebilir.

Eletrikli Araç Testi

Güç analiz modülü, her türlü motor (1-12 faz) ve invertörün (DC-AC, AC-AC, 100 kHz’e kadar anahtarlama frekansları) ölçülmesini sağlar. Modüler DAQ sistemi, mükemmel senkronize edilmiş birden fazla noktada gücün (AC veya DC) ölçülmesini sağlar. Bu benzersiz özellik, tüm elektrikli aktarma organları için kapsamlı analizlere izin verir:

 • tek motorlu,
 • motor ve jeneratör,
 • 2-4x tekerlek motorları

diğer yükleri de dikkate alarak (ısıtma, klima, 24V, 12V, vb.).

Dewesoft güç analizörünün yüksek örnekleme oranı ve bant genişliği, kablosuz tekerlek içi motorların ölçülmesini sağlar. Ve donanımın küçük fiziksel boyutu sayesinde, gerçek sürüş koşullarında elektrikli motosikletlerin ve elektrikli iki tekerlekli araçların verimliliğini ölçmek için bile kullanabilirsiniz (E-Mobilite) .

Hibrit Araç Testi

Dewesoft, hibrit motor testi (E-Mobilite) için tek elden bir çözüm sunar. Yanma Analizör modülümüz ,yanmalı motorun ayrıntılı bir analizini sağlarken, güç analiz modülü elektrik motoru, inverter ve akülerin mükemmel analizini sağlar. Piyasada yanma ve güç analizi için ayrı çözümler olsa da, Dewesoft hem senkronize edilmiş tek bir cihazla hem ölçüm yapmak hem de analiz etmek için benzersiz bir çözüm sunar. Bu, tek bir DAQ sistemi ile tüm aracı test etme ve analiz etme esnekliği sağlar.

Yanma analiz modülü, pV diyagramı (açı basıncı) veya CA-Kapsamı (açı aşırı basıncı) gibi birkaç farklı diyagramı kullanarak ölçüm verilerini görüntüleyebilir ve karşılaştırabilir. Ortalama etkin basınç (IMEP, PMEP), ısı tahliyesi, yanmanın başlangıcı / sonu (SOC, EOC), enjeksiyonun başlangıcı / sonu (SOI, EOI), belirtilen güç, maksimum basınç (Pmax), türev gibi tüm spesifik hesaplamalar basınç (dp / da) renk şemaları veya veri tabloları olarak sunulur. Daha ayrıntılı analiz için, silindir başına veya tüm motor üzerinden istatistiksel hesaplamalar yapılabilir.

Ayrıca, özel bir vuruntu algılama ve yanma gürültü algoritması sağlıyoruz. Tüm bu hesaplamaların temeli, hassas açı konumu verileri ve silindir basıncı ölçümüdür. Dewesoft bu görev için mükemmel bir donanım sağlar. Galvanik olarak yalıtılmış SIRIUS DAQ sistemleri, Dewesoft Supercounter girişleriyle mükemmel senkronize olan şarj girişlerini (24 bit çözünürlüğe ve 160 dB dinamik aralığa sahip) şarj eder. Bu çözüm, yoldaki veya test yatağındaki hibrid otomobillerin mükemmel bir analizini sunar.

Daha fazla bilgi için Hibrit Motor Ölçüm Web Seminerine bakabilirsiniz.

Hidrojen Araç Testi

Hidrojen arabalarının aktarma yöntemleri enerji depolaması nedeniyle elektrikli araçlardan farklıdır. Elektrikli araç enerji depolayan bir batarya kullanarak, hidrojenle çalışan araç ise, enerji depolamasını bir yakıt hücresi yoluyla elektrik enerjisine dönüştürerek hidrojeni kullanarak gerçekleştirir.

Aktarma organları ayrıca kısa süreli pik yükler (2000A’ya kadar) için güç depolayan bir süperkapasitör ve bir pil takımı içerir.

Hidrojen otomobillerinin testi birkaç AC ve DC güç kontrolü gerektirir (resme bakın). Hidrojen otomobillerinin verimliliğinde voltaj için, akım ve hidrojen akımı gibi ek ölçümlere ihtiyacımız vardır.

Batarya Testi

Elektrikli güç aktarma organındaki merkezi eleman olan akü, elektrikli araçların performansını ve aralığını güçlü bir şekilde etkiler. Hücre karakteristiklerinden tam güç aktarım araçlarına kadar kapsamlı testler gereklidir. Ayrıntılı analiz, birden fazla noktada sıcaklık ve voltaj ölçümü gerektirir (örn. 50x hücre voltajı ve 50x hücre sıcaklığı). Esnek ve ölçeklendirilebilir Dewesoft çözümü, hepsi mükemmel şekilde senkronize edilmiş farklı sensörlerden 1000’den fazla kanalı ölçmeyi sağlar.

DEWESoft® Power Analyzer sistemi pillerin geliştirilmesi (verimlilik analizi, hücre karakterizasyonu, dayanıklılık testleri, çarpışma testleri, kısa devre analizi, aşırı ısınma / aşırı yükleme testleri, yaşlanma testleri vb.) Ve izleme uygulamaları ( veri kaydı, geçici kayıt, şarj-deşarj analizi vb.).

Harmonikler, İnterharmonikler ve THD

Dewesoft çözümü voltaj, akım ve ek aktif ve reaktif güç için harmonikleri 3000. sıraya kadar ölçebilir. Tüm hesaplamalar IEC 61000-4-7 standartlarına göre yapılır.

Harmonik sıralama hesaplaması için yan bant ve yarım bant sayısını tanımlayabilirsiniz. Yüksek frekanslı parçalar 150 kHz’e kadar 200 Hz bantlarında gruplandırılabilir.

3000. sıraya kadar gerilim ve akım için THD’nin (genel harmonik içeriği) hesaplanması ve interharmonikler analiz işlevlerini tamamlar.

Bu güçlü harmonik hesaplama fonksiyonları, her türlü elektrikli ekipman ve cihaz için analiz sunar.

Harmonic Hesaplamalar

 • U, I, P, Q ve empedans
 • DC bileşeni dahil olmak üzere harmonik sayısının bireysel kurulumu (Örnek: 20 kHz örnekleme oranı = 50 Hz’de 200 harmonik)
 • 3000. sıraya kadar harmonikler (@ 50 Hz)
 • Harmonikler için değişken yan bantlar ve yarım yan bantlar
 • 200 Hz bantlarda 150 kHz’e kadar daha yüksek Frekanslar
 • İnterharmonikler, gruplar veya tek değerler
 • EN 61000-4-7 uyarınca
 • Hesaplama gerçek gerçek frekansa düzeltildi
 • THD, THD çift, THD tek
 • Her parametrede tetikleme
 • Arka plan harmonikleri çıkarılabilir

Ev Şarj Analizi

Şarj analizi, iletken şarj için (AC veya DC) ve giderek daha popüler olan endüktif şarj için yapılabilir. Endüktif şarj işlemi (kablosuz güç aktarımı da denir), güç aktarımının maksimum verimliliğine ulaşmak için invertörün yüksek anahtarlama frekanslarını (150 kHz’e kadar) verir.

Yüksek örnekleme oranı (1 MS / s) ve Dewesoft Güç Analizörü‘nün AC ve DC akımlarını ölçme imkanı, hem iletken hem de endüktif şarjı test etmek için tüm gereksinimleri karşılar.

Test Ortamı ve Yolda Test

Yenilikçi DEWESoft® çözümü (E-Mobilite), aynı ölçüm cihazı ile gerçek sürüş koşullarında test tezgahında ve aracın içindeki elektrikli araçların enerji tüketiminin ölçülmesinde kullanılabilir.

Araç İçi Kullanım

Mobil uygulama için, ölçüm cihazı çalışırken değiştirilebilir pil takımlarıyla çalıştırılabilir, böylece birkaç saate kadar ölçümler mümkündür. Tüm sensörler (akım transdüserleri, GPS, Video) ve ekranlar gibi diğer ekipmanlar ölçüm cihazının kendisinden beslenebilir. Ayrıca, çok fazla güce ihtiyaç duyan (birim başına 20 watt’a kadar) sıfır akışlı dönüştürücü, ek MCTS güç dilimi ile güçlendirilebilir.

Test Ortamı

Testbench uygulamaları, veri almak ve testbench kontrolünden veri göndermek için çeşitli arayüzler (CAN, OPC, DCOM, vb.) gerektirir. Dewesoft X NET seçeneği, Dewesoft DAQ sistemleri için uzaktan kumanda özellikleri sağlar. Bu, tüm test prosedürünün kontrol odasındaki tek bir bilgisayardan kontrol edilmesini sağlar.

Çeşitli Araç Parametrelerinin Senkronize Ölçümü

Dewesoft Power Analyzer’ın modüler donanım tasarımı, çok çeşitli giriş amplifikatörleri sunar. Esnek yazılımla birlikte çok sayıda ek parametre edinmeyi mümkün kılar: ör. tork, hız, sıcaklık, basınç, akış hızı, video, GPS verileri (konum, hızlanma, hız), araç veri yolu verileri (örn. CAN, OBDII, XCP, FlexRay) ve daha fazlası.

Tüm bu ek veri kaynakları, farklı örnekleme hızları kullandıklarında bile güç analizi sinyallerine senkronize edilir. Bir sistemde zaman, açı ve frekans-alan verilerinin bu eşsiz kombinasyonu, aynı anda birden fazla analiz fonksiyonunun çalıştırılmasını mümkün kılar: Örneğin, sipariş takibi, burulma titreşimi, güç, yanma analizi ve diğerleri.

E-Mobilite Örneği

Standart sürüş döngüleri (NEFZ, WMTC, vb.) Elektrikli araçların enerji tüketimini ölçmek için uygun değildir. Araçların enerji tüketimini etkileyen tüm unsurları dikkate almazlar ve her zaman silindir test tezgahlarında yapılırlar. Elektrikli araç testinin geleceği, bunları gerçek yaşam koşullarında analiz etmektir.

Dewesoft’un yenilikçi çözümü, ölçüm sırasında zaten tüm analizlerin yapılmasına izin verir. Gelişmiş matematik fonksiyonları, verimlilik, geri kazanım, vb. Gibi farklı parametreleri hesaplayabilir ve kullanıcı dostu ve özelleştirilebilir yazılım arayüzü, tüm bu parametrelerin gerçek zamanlı olarak görüntülenmesini sağlar. Grafikte elektrikli bir aracın örnek enerji akışı gösterilmektedir (E-Mobilite).

Bazı elektrikli araç invertörleri (örn. Otobüs) farklı sürüş durumlarında (şehir / karayolu sürüşü) verimliliği artırmak için farklı anahtarlama frekanslarında çalışmaktadır. Dewesoft matematik kütüphanesi ile, halihazırda kullanılan anahtarlama frekansını filtrelemek ve farklı anahtarlama frekansları için (mantıksal koşulları kullanarak) otomatik olarak analiz yapmak mümkündür (E-Mobilite).

Farklı Sürüş Durumlarının Analizi

Elektrikli araçların enerji tüketimini etkileyebilecek birçok parametre vardır. Bu parametreler sıcaklık, hava durumu, yol kalitesi veya farklı sürüş durumları (yokuş yukarı, yokuş aşağı, şehir, kara veya kombine sürücüler) veya farklı sürücüler gibi ortam parametreleri olabilir. Dewesoft Güç Analizörü, test sürüşleri sırasında zaten bu parametrelerin tümünü dikkate alarak enerji analizi yapmayı mümkün kılar.

İlk grafik, aynı test pistindeki (solda) farklı test sürücülerinin hızlanma davranışına ve farklı sürüş durumlarındaki analize bir örnek göstermektedir. Hızlanma davranışı% 10’a kadar enerji tüketimini etkileyebilir.

İkinci grafik, farklı sürüş durumlarında scooter’ın hızlanmasını gösterir. Yeşil grafik, tam dolu pil ile hızlanma, pil neredeyse boşken mavi olan, yokuş yukarı için kırmızı olan ve yokuş aşağı sürüş için kırmızı olan olan grafiktir.

Şarj Profili, Zaman ve Verimlilik

Dewesoft Güç Analizörü’nün veri kaydı özelliği, tüm şarj işleminin kaydedilmesini sağlar.

Şarj profilini analiz eden örnek fotoğraf (kırmızı = şarj gücü, turuncu = enerji, menekşe = güç faktörü):

 • Şarj parçası 1: yüksek güçle sürekli şarj. 4 saat içinde pilin% 80’i şarj olur.
 • Şarj parçası 2: şarj uç voltajına ve kısa kesintiye ulaşma,% 86 şarj.
 • Şarj parçası 3: düşük güce sahip son şarj parçası. 14 saat içinde pil tamamen şarj olur.

EMC Tests

Dewesoft, IEC 61000-3-2 ve IEC 61851 standartlarına göre şarj cihazlarının EMC uygunluk testlerini destekler. Güç Kalitesi modülü gerekli tüm parametreleri otomatik olarak hesaplar.

Harmonik FFT, Harmonik tablo, Harmonik referans eğrisi ve kapsam fonksiyonu gibi enstrümanlar hızlı ve güvenilir analiz sağlar.

Otomotiv Test İmkanları

Dewesoft veri toplama sistemlerini kullanmak size birçok başka otomotiv test imkanı sunar. Güç analizinizle birleştirebileceğiniz bazı uygulamalar şunlardır:

 • ADAS ve Otonom Sürüş
 • Taşıt dinamiği
 • Sürüş ve kullanım testleri
 • Fren testi
 • Düzensiz Gürültü
 • Yanma analizi
 • Burulma ve dönme titreşimi
 • Sipariş izleme
 • Yol Yükü Verileri
 • Performans testi
 • Bileşen testi
 • Modal analiz
 • Yapısal test
 • Çarpışma testleri
 • İklim ve İklimlendirme testi
 • Zorlu ortam testi