Temassız Yüksek hassasiyetli, Modüler

Bir sensör telemetri sistemi komple bir ölçüm sistemidir ve çeşitli bileşenlerden oluşur. Burada gösterilen şema, temel bir anlayış sağlamak ve her bir bileşeni açıklamak için tasarlanmıştır.

Bir sensör telemetri sistemi 5 büyük bloğa ayrılabilir.

Sensörler

Ölçülecek değişkenin kaydını alın ve bunu ham ölçüm değeri olarak ölçüm amplifikatörüne iletin.

Ölçüm Amplifikatörü

Sinyali iletim için hazırlayın. Sinyal sayısallaştırılır ve hata kompanzasyonu yapılır.

Transmisyon

Endüktif olarak, yüksek frekanslı bir elektrik alan aracılığıyla, bir rotor ve stator anteni kullanarak.

Değerlendirme Birimi

Bir stator anteni tarafından veri alımı. Veri demodüle edilir ve kontrol edilir.

Veri Alımı

Ölçüm zincirinin bir PC’ye kaydedilmesi veya uzaktan yapılandırılması için veri aktarımı.

Sensör telemetri sisteminin temel görevi, yüksek frekanslı elektromanyetik alana dayalı temassız veri iletimidir. Çoğu durumda yüksek frekanslı alan tarafından endüktif olarak beslenen döner parça bu amaç için kullanılır. Bu, sensörler, ölçüm amplifikatörü ve rotor anteninden oluşan döner parçanın tamamının endüktif olarak beslendiği anlamına gelir.

Bu ve temassız veri iletimi gerçeği, sensör telemetrimizi bakım gerektirmez hale getirir!

Sensör telemetri sisteminin sabit parçası yüksek frekans alanını üretir ve dönen parça ile bağlantıyı kurar. Yüksek frekanslı alan üzerinden iletilen veriler, HF alanının taşıyıcı frekansı üzerine modüle edilir ve dijital veri akışı olarak mevcut oldukları değerlendirme ünitesi tarafından çözülür.

Sensörler

MANNER Sensortelemetrie GmbH olarak çeşitli sensörleri sensör telemetri sistemimizle birleştiriyoruz. Bu, ölçülecek değişken için uygun sensörü müşteriyle birlikte seçtiğimiz anlamına gelir.

Çok işlevli sistemlerimiz neredeyse her sensöre uyarlanabilir. Burada örnek olarak tipik uygulamalı sensörlerden bir seçki verilmiştir.

– ¼-, ½- ve tam köprü devresinde gerinim ölçerler (gerinimlerin kaydedilmesi, eksenel kuvvet, eğilme momenti, tork … kaydetmek için ölçüm elemanlarının imalatı)

– İvmeölçerler

– Basınç sensörleri

– Sıcaklık sensörleri (PT100, TC, diğerleri)

– Endüktif yer değiştirme sensörleri

– Hız sensörleri

– Rulman kodlayıcı

– Açı kodlayıcı

Ölçüm Amplifikatörü

Ölçüm amplifikatörü sensörün ham değerini işler. En yüksek seviyede hata telafisi zaten burada gerçekleştirilir.

Düzeltme polinomları, ölçülen değişkenin sıfır kaymasını veya sıcaklık kaymasını telafi etmek için ölçüm amplifikatöründe saklanır. Böylece, daha sonra temassız olarak iletilebilen son derece hassas bir dijital ölçüm sinyali elde edilir.

Transmisyon

Endüktif iletimin avantajları, onlarca yıl boyunca bakım gerektirmemesi ve parazitlere karşı duyarsız olmasıdır. MANNER, 10 milimetreden 5 metreye kadar olan şaft çapı aralıklarını kapsayan çeşitli iletim frekanslarına sahiptir. Endüktif sistemler şu özelliklerle karakterize edilir:

Kesinlikle parazitsiz çalışma
Son derece minyatür yapı (12 x 12 x 3mm)
Çevresel direnç (2000°C’ye kadar)
Rotor ve stator antenlerinin standartlaştırılmış bağlantılarının yanı sıra zorlu görevler için özelleştirilmiş çözümler sunuyoruz.

MANNER ayrıca WIFI üzerinden iletim de sunmaktadır. Bunun için çeşitli serbest frekans bantları mevcuttur. WIFI iletimi ile, tamamen endüktif sistemlere göre daha yüksek bant genişlikleri kullanılabilir. Burada da size tavsiyelerde bulunmaktan memnuniyet duyarız.

Müşteri tarafından yapılandırılabilen endüktif veya WIFI işletim sistemleri özellikle avantajlıdır. WIFI işletiminde, sistem endüktif olarak veya pillerle çalıştırılabilir. Bu, hem pillerle kısa süreli ölçümlere hem de endüktif çalışma kullanılarak zaman içinde sınırsız çalışma sürelerine izin verir.

Değerlendirme Birimi

MANNER Sensortelemetrie GmbH çeşitli veri değerlendirme üniteleri sunmaktadır. Entegre stator antenli kompakt tasarımlardan ve kompakt tüp muhafazalarından test tezgahı uygulamaları için 19 inçlik entegre ünitelere kadar.

Müşteri gereksinimlerine bağlı olarak, çok çeşitli çıkış sinyalleri gerçekleştirilebilir. Birkaçını saymak gerekirse

Analog voltaj çıkışı
Analog akım çıkışı
Analog frekans çıkışı
Dijital veri USB
Dijital veri CAN
Dijital veri EtherCAT
Dijital veri Ethernet PTP
Ethernet dünyasının dijital verileri

Veri Toplama ve Veri Analizi

Değerlendirme ünitesi tarafından kaydedilen veriler bir PC’ye aktarılabilir. Burada MANNER veri kayıt yazılımı verileri görüntülemek, kaydetmek ve ölçüm zincirini uzaktan yapılandırmak için kullanılabilir.