Yüksek Hızlı Tork ölçümü - 200 N-m, 500 N-m, 1 kN-m ve 2 kN-m versiyonlarında

Havacılık alanında ve e-mobilitenin geliştirilmesi için 55.000 -1 / dak. gibi yüksek hızlara sahip test tezgahları gereklidir.

Havacılık endüstrisinde, özellikle de türbin sektöründe uzun süredir devam eden ortaklıklar, MANNER Sensortelemetrie’ye uygun sensörlerin üretiminde kapsamlı deneyim sağlamıştır.

MANNER, türbinler ve turboşarj test standları için sensörlerin tasarımını ve uygulamasını sürekli geliştirerek, son 15 yılda mekanik tasarımdan 160 ° C’ye kadar yüksek ortam sıcaklıklarında yüksek hassasiyetli tork ölçümlerine ve tabii ki temassız iletim teknolojisi olan sensör telemetrisine kadar son derece uzmanlaşmış bir uzmanlık kazanmıştır.

Ürün yelpazesi şunları içerir:

200 N-m
500 N-m
1 kN-m
2 kN-m
ve aşağıdaki hız standart versiyonlarında mevcuttur:

27.000 dak-1
55.000 dak-1

Opsiyonel içi boş şaft, karmaşık test standı kurulumlarını destekler. Merkezde veya aktüatör sistemlerinde yağ beslemesi sorun değildir.
Son olarak MANNER, bireysel bağlantı ile müşteriye özel flanş geometrilerine açıktır. Bu, şaft dinamikleri için belirleyici olabilir. Yüksek sıcaklık direnci sayesinde yüksek redüksiyonlu redüktörlerde de çözümler uygulanabilir.
Yeni e-mobilite test tezgahı konseptleri için yüksek hassasiyetli tork ölçümü aşağıdaki özelliklere sahiptir:
– Eğilme momenti, yanal kuvvetler ve eksenel kuvvet gibi parazit kuvvetlerin ayrıştırıldığı tasarım
– 0,05’e kadar doğruluk seviyeleri
– 45 ila +160°C sıcaklık aralığı
– Elektronik kompanzasyon sayesinde tüm sıcaklık aralığında hassasiyetin korunması
– Entegre hız ölçümü
– Yağ geçirmez
– Veri çıkışı: Analog veya EtherCAT, CAN ve Ethernet mümkün
Elektrik motorları için test standlarında karşılaşılan özel bir zorluk, artan ve sürekli değişen ortam sıcaklığıdır. Bilindiği gibi, bir ölçüm gövdesinin esneklik modülü sıcaklıkla yaklaşık %2,5 oranında değişir ve bu oldukça önemlidir. Ayrıca, bu hızlarda sıfır noktasında hıza bağlı bir hata söz konusudur.
Bu zorlukların üstesinden gelmek için MANNER, tüm çalışma aralığı için tutarlı ve yüksek doğruluk sağlayan sıcaklık ve hız dengeleyici tork sensörleri geliştirmiştir.
Elde edilen tork değerleri, bir sinyal toplama cihazına temassız dijital aktarımlara izin vermek için rotor içinde dijitalleştirilir. İşleme ünitesindeki entegre bir sinyal işlemcisi, ölçülen profilin ham verilerini gerçek zamanlı olarak dengelenmiş değerlere dönüştürür. Bu işlem, ölçüm gövdesi sıcaklığının ve hızın ölçülmesine dayanır. Modern test standlarında, elde edilen veriler tipik olarak EtherCAT, CAN veya Ethernet üzerinden dijital olarak test standı veri toplama sistemine iletilir.

MANNER HS-Torque, kontrol kabinlerine montaj için tüp tasarımı değerlendirme ünitesi ile

Sensör kalitesi, -40 ila 160 °C ortam sıcaklıklarına sahip klimalı bir kalibrasyon düzeneği aracılığıyla izlenir. Dönme hızı testi, sensörün dönme hızından bağımsız olarak kontrol edilmesini sağlar.

Standart uygulamalar için HS-Torque serisini öneriyoruz. HS-Torque tasarımı için 40.000 min-1’e varan yüksek nominal hızlar hiç de zor değildir. HS-Torque sensörleri türbin testlerinde 18 yılı aşkın süredir başarıyla kullanılmaktadır.