Etkinlikler

11-12 Ocak 2024 Strain Gage Uygulama Eğitimimizi Arçelik ile Gerçekleştirdik.

Strain Gage Teorisi, detaylı uygulama prosedürleri, pratik uygulama çalışması, veri toplama & analiz konuları ve daha birçok konuyu kapsayan 2 gün süreli eğitimimizi  11-12 Ocak 2024 tarihlerinde Türkiye’nin en büyük beyaz eşya ve elektronik ürün üreticisi olan Arçelik A.Ş.’nin Tekirdağ Çerkezköy yerleşkesinde bulunan Elektronik İşletmesi yerleşkesinde yoğun bir katılımla başarıyla gerçekleştirdik.

Gerçekleştirdiğimiz eğitimin ana konusu, elektronik kartların üzerine çeşitli sebeplerden dolayı gelen kuvvetler ve  bu kuvvetlerin oluşturmuş olduğu deformasyon miktarlarının ölçülmesi üzerineydi. PCB montaj hattındaki solder printing, komponent yerleştirme, ICT, routing, konnektör yerleştirme, panel ayırma gibi birçok işlem sırasında PCB’lerin üzerinde gerinim oluşur ve bu gerinim miktarları belirli standartlar ve talepler doğrultusunda sınırlandırılırlar. PCB’ler üzerinde oluşan bu gerinimleri ölçmek için ise Strain Gage sensörlerini kullanıyoruz.

Uygulama Eğitiminde aynı zamanda örnek ölçümler gerçekleştirilmiştir. Bu çalışma kapsamında Kyowa marka Strain Gageler ve veri toplama sistemi olarak DEWESoft modülleri kullanılmıştır.

Eğitimimize birçok farklı birimlerde faaliyet gösteren mühendis ve teknik uzmanlar katıldı. Katılımcılar, eğitim sonunda gerçekleştirilen interaktif soru & cevap oturumuyla merak ettikleri konularda derinlemesine bilgi sahibi oldular.

Katılım gösteren tüm profesyonellere ve eğitimimize duydukları ilgi için teşekkür ederiz. Firmamızın İstanbul, Ankara ve diğer şehirlerde gerçekleştireceği teknik eğitimler hakkında bilgi almak için bizimle iletişime geçebilir ya da LinkedIn hesabımızı takip edebilirsiniz.