Teknik Haberler, Yeni Ürünler

Load Cell’in Test Ekipmanlarına Kolay Kurulumu

Load cell, genellikle ağırlık ölçümü yapmak için kullanılan bir sensördür. Fiziksel bir yük uygulandığında, load cell mekanik gerilme veya deformasyon ile çalışarak bu yükü ölçer. Yüklenen ağırlığı elektrik sinyallerine dönüştürerek çıkış verir. Bu sensörler, endüstriyel işlemlerde, tartım sistemlerinde, endüstriyel robotlarda ve otomasyon uygulamalarında yaygın olarak kullanılır. Hassas ölçüm kabiliyetleri sayesinde, farklı boyutlarda ve kapasitelerdeki yükleri doğru bir şekilde ölçebilirler.

LUX-B-ID, 50 N ila 20 kN kapasite aralığına sahip, hem gerilim hem de sıkıştırma için tamamen paslanmaz çelik kompakt bir yük hücresidir. Yük alma kısmı vida şeklindedir ve takım tezgahlarına, endüstriyel robotlara, test ekipmanlarına vb. kolayca takılabilir.

Kablo ana üniteye bir konektör ile bağlanır, bu nedenle kurulum sırasında kablonun çekilmesi konusunda endişelenmenize gerek yoktur ve kabloyu değiştirmek kolaydır. Kablo, tekrarlanan bükülmelere karşı daha dayanıklı bir robot kablosuyla değiştirilebilir. Ayrıca, TEDS uyumlu bir ölçüm sistemine bağlandığında, load cell  bilgileri otomatik olarak okunur ve kurulum süresini büyük ölçüde azaltır.

LUX-B-ID Özellikleri

  • Kompakt ve hafif
  • Kablo su geçirmez bir konektör kullanılarak bağlanır
  • Gövde/kablo ayrı ayrı değiştirilebilir
  • Tamamı paslanmaz çelik konstrüksiyon korozyona karşı dayanıklıdır
  • Kolay kurulum için vida şeklinde yük alıcısı

Bilyeli mafsal, döner durdurma kaplini ve döner durdurma braketi ile kombinasyon edilmiş halde bir arada.

UYGULAMALAR

Otomotiv parçalarının stres değerlendirmesi ve araba gövdelerinin mukavemet testi.

Presleme işlemleri için basınç ölçümü kullanımı.

Raylarda makas değişimi anahtarlaması sırasında yük ölçümü.