Ses Yoğunluğu Ölçümleri için Mikrofon Dizileri

Bu portatif el küreği, gerçek zamanlı akustik yakın alan ölçümlerine izin veren 48 adet çift katmanlı mikrofon kanalına sahiptir.

Çift katmanlı yapı, akustik basınç sinyallerinin ölçülmesini sağlarken, ölçüm düzlemindeki parçacık hızı/akustik yoğunluğu aynı anda hesaplanır ve eşlenir. 

Teknik Bilgiler

Dizi gövdesi boyutları 34x32x16 cm
Ağırlık 1,2 kg
Video kamera Baumer VLG-22C (geniş açılı lens)
Çözünürlük 1920 x 1080 (Tam HD)
mikrofonlar Elektret kondenser kapsül
+ özel tasarım preamplifikatör
Frekans tepkisi 20 Hz – 15 kHz (< 0,5 dB)
10 Hz – 20 kHz (< 3 dB)
Maks. ses basınç seviyesi %3 THD’de 130 dB
Gürültü seviyesi 27 dB(A)
Duyarlılık 20 mV/Pa
Kanallar 48 (24 yoğunluk probu)
Önerilen ölçüm mesafesi > 0.1 m
Akustik haritalar… 23 dB – 130 dB
Önerilen eşleme frekansları 30Hz – 2kHz
dinamik aralık 9 dB – 23 dB
Giriş koruma kodu IP20
Veri kaydediciye giden kablo uzunluğu 20 m’ye kadar (istek üzerine: 50 m)
Çalışma ortamı 0 °C ila 45 °C, %80’e kadar RH

Özellikler

Kullanımı Kolay: Nihai düşük frekanslı ölçüm aracı.

Çift katmanlı mikrofonlar, akustik bir haritayı hesaplamak için kullanılan bir vektör sağlayarak yoğunluk sondaları gibi hareket eder.

Kürek, bir Akustik Kamera sistemine eklenti olarak veya bağımsız bir çözüm olarak mevcuttur. Akustik yakın alan hesaplamaları için hesaplama çekirdeği NoiseImage’a gömülüdür.

Kürek tasarımı hafiftir ve kolay kullanım sağlar. Dizi gövdesi, mikrofonun doğru konumlandırılmasını sağlamak için mümkün olduğunca ince tasarlanmıştır.

Mikrofonların kabloları, doğru ses seviyelerini ölçmek için mümkün olan en iyi akustik şeffaflığı garanti eden dizi gövdesinin içine alınır ve korunur. Ek olarak, dizi tasarımı, ölçülen nesne ile dizi arasındaki kısmi yansımaları ve rezonans etkilerini etkin bir şekilde en aza indirir.

Ayrıca mikrofon yerleşimi, ölçüm düzlemindeki ve paletin arkasındaki alandaki gürültü kaynakları arasında bir ayrım yapılmasını kolaylaştırır.

Dahili stüdyo mikrofonları son derece doğrusal bir frekans tepkisine sahiptir. Hepsi, kararlı ses basıncı seviyeleri (+/- 0,5 dB) sağlamak için özenle seçilmiş ve kalibre edilmiştir.

Uzun mesafelere izin vermek için dizi, iki diferansiyel SymBus mikrofon konnektör kablosu (maks. 20 m) aracılığıyla mcdRec veri kaydediciye bağlanır. Dizi, geniş açılı lensli entegre bir sabit odaklı Ethernet kamera ile birlikte gelir.

Dahil edilen yüksek kaliteli Manfrotto tripod, akla gelebilecek hemen hemen her ölçüm ortamında kuruluma izin verir. Dizi ve tripod, sırasıyla bir taşıma çantası ve çanta içinde sağlanır.

pdf

Veri Sayfası (Paddle2x24 AC Pro) İçin Tıklayınız.