2D Ölçümler için Mikrofon Dizileri

Bu halka dizisi, öncelikle akustik laboratuvarlardaki uygulamalar için tasarlanmış 32 kanallı bir ölçüm sistemidir, ancak aynı zamanda bileşen testi ve sorun giderme gibi çok çeşitli diğer uygulama ve ortamlarda da kullanılır.

Hafif karbon fiber dizi gövdesi, erişilmesi zor ölçüm ortamlarında da kullanılmak ve kolay kullanım sağlamak için mümkün olduğunca ince tasarlanmıştır.
Ring32’nin geometrisi, sağlam performans ve minimum örtüşme efektleri sağlar.

Bu dizi,  veri kaydedici ile çalıştırılabilir .

Teknik Bilgiler

Dizi gövdesi boyutları 35 cm
Ağırlık 1,2 kg
Video kamera Intel® RealSense™ Derinlik Kamerası D435
Opsiyonel: Baumer VLG-22C
Çözünürlük 1920 x 1080 (Tam HD)
mikrofonlar Elektret kondenser kapsül
+ özel tasarım preamplifikatör
Frekans tepkisi 100 Hz – 15 kHz (< 0,5 dB)
20 Hz – 20 kHz (< 3 dB)
Maks. ses basınç seviyesi %3 THD’de 130 dB
Gürültü seviyesi 27 dB(A)
Duyarlılık 20 mV/Pa
Kanallar 32
Önerilen ölçüm mesafesi > 0,3 m
Akustik haritalar… 13 dB – 130 dB
Önerilen eşleme frekansları 354 Hz – 20 kHz (60 kHz)
Dinamik aralık
(Kaynağa uzaklık: 1 m;
hesaplama noktaları: 90.000)
9 dB – 11 dB, Gelişmiş Algoritmalar ile 50 dB’ye kadar
Giriş koruma kodu IP20
Veri kaydediciye giden kablo uzunluğu 20 m’ye kadar (istek üzerine: 50 m)
Çalışma ortamı 0 °C ila 35 °C, %80’e kadar RH (RealSense)
0 °C ila 45 °C, %80’e kadar RH (Baumer)

Özellikler

Daha küçük nesneler için ideal

Bir sinyalin spektral bileşimine bağlı olarak, önerilen ölçüm mesafesi 0,3 ile 3 metre arasında değişir. Dizi tasarımı, küçük bileşen testlerine veya yakın çekimlere odaklanmıştır. Mikrofonların kabloları, doğru ses seviyelerini ölçmek için mümkün olan en iyi akustik şeffaflığı garanti eden dizi gövdesi içinde muhafaza edilir ve korunur.

Dizi Tasarımı

Dizi tasarımı, mümkün olan en yüksek uzamsal çözünürlüğü sağlamak için optimize edilirken, tüm kaynakları mesafeden bağımsız olarak (neden dahilinde) tek bir akustik haritada görmek için yüksek bir alan derinliği sağlar. Bu arada dizi tasarımı, ölçülen nesne ve dizi arasındaki kısmi yansımaları ve rezonans etkilerini etkin bir şekilde en aza indirir. Ayrıca, halka geometrisi, olası bir kaynak konumunu da göstererek yorumlanması kolay olan örtüşme etkilerini en aza indirir. Dahili stüdyo mikrofonları son derece doğrusal bir frekans tepkisine sahiptir. Hepsi, kararlı ses basıncı seviyeleri (+/- 0,5 dB) sağlamak için özenle seçilmiş ve kalibre edilmiştir.

Kurmak

Uzun mesafelere izin vermek için dizi, iki diferansiyel SymBus mikrofon konnektör kablosu (maks. 20 m) aracılığıyla mcdRec veri kaydediciye bağlanır. Dizi, farklı sensör boyutları, çözünürlükleri ve kare hızlarında teslim edilen, USB veya Ethernet versiyonu olarak sağlanabilen entegre bir sabit odaklı kamera ile birlikte gelir. Dahil edilen yüksek kaliteli Manfrotto tripod, akla gelebilecek hemen hemen her ölçüm ortamında ölçüm yapmak için bir kurulum sağlar. Dizi ve tripod, sırasıyla bir taşıma çantası ve çanta içinde sağlanır.