Teknik Haberler

Dewesoft Ataletsel Navigasyon Sistemleri ve Ölçüm Çözümlerinde Fark Yaratıyor

ataletsel ölçüm birimi, navigasyon cihazı

Dewesoft Ataletsel Navigasyon Sistemleri ve Ölçüm Cihazlarında Gerçek Zamanlı Veri İşleme ve Yüksek Hassasiyetli Ölçümler İle Fark Yaratıyor.

Dewesoft, veri toplama ve analiz çözümleri konusundaki uzmanlığına iki yeni ürün ekledi. Navion i2 ve DS-Gyro 3, gerçek zamanlı veri işleme teknolojisi ve yüksek hassasiyetli ölçümlerle birlikte, navigasyonel, ataletsel ölçümler kapsamında otomotiv, havacılık, robotik uygulamalar, endüstriyel uygulamalar gibi bir çok  sanayii sektöründe, araştırma ve geliştirme uygulama alanlarında kullanılabiliyor. Navion i2, kompakt tasarımı ve yüksek doğruluklu ölçümleriyle, açık denizlerde, gemi ve hava taşımacılığı sektörlerinde sıkça karşılaşılan ölçüm ihtiyaçlarını karşılamak üzere tasarlanmış bir üründür. DS-Gyro 3 ise, yüksek hızlı test ve ölçüm uygulamaları için geliştirilmiş, yüksek doğruluklu gyroskop ölçümleri sağlayan bir üründür.

DS-GYRO3, yüksek performanslı bir Mikro-Elektro-Mekanik Sistem sensörüne (MEMS) dayanan bir atalet ölçüm birimi (IMU) cihazıdır. Çok çeşitli uygulamaların ihtiyaçlarını karşılamak üzere tasarlanmıştır.

DS-GYRO3, bir PC ile USB bağlantısı aracılığıyla arayüz oluşturur.

Ataletsel veriler, her türlü analog ve dijital sensörden gelen veriler, CAN veri yolu gibi veri yolu verileri, video ve daha fazlası dahil olmak üzere diğer Dewesoft cihazlarıyla tamamen senkronize edilebilir.

DS-GYRO3 kasası IP68 çevre koruması ile derecelendirilmiştir. Sıcaklık çalışma özellikleri -40°C ila +85°C’dir, bu da onu birçok ortam için ideal hale getirir.

ataletsel ölçüm birimi, navigasyon cihazı
ataletsel ölçüm birimi, navigasyon cihazı

NAVION i2, konum, yön, hız ve ivme ölçümleri sağlayan bir Dewesoft ataletsel navigasyon sistemi (INS) platformudur. Ölçümler, GNSS konumlandırmasını dahili MEMS tabanlı atalet ölçüm birimi (IMU) tarafından sağlanan ölçümlerle birleştiren Kalman tabanlı bir algoritma ile tahmin edilir. NAVION i2, her ikisi de pakete dahil olan bir bağlantı kutusu veya Y-kablosu aracılığıyla bir PC’ye bağlanır.

Navion i2

Boyut ve ağırlığına göre NAVION i2 dünyanın en güçlü ataletsel navigasyon sistemidir. Paket içerisinde RTK düzeltmesi için çift anten içerir ve konum hassasiyetini 1 cm’ye kadar artırır.ezlik özelliklerine sahiptir. Küçük şasi sadece 310 g (0,68 lbs) ağırlığındadır.

DewesoftX yazılımı, NAVION i2 verilerini yapılandırmayı, görüntülemeyi ve kaydetmeyi kolaylaştırır. Bu ödüllü yazılım paketi analog ve dijital kaynaklardan gelen verileri ve CAN ve CAN FD gibi veri yolu verilerini atalet verileriyle tamamen senkronize olarak kaydedebilir.

NAVION i2, uygulamaya bağlı olarak manyetik bir montaj parçası veya güçlü vantuzlar kullanılarak monte edilebilir. GPS L1, L2, L5; GLONASS L1, L2, L3; BeiDou B1, B2; Galileo E1, AltBOC, E5a, E5b; ve NavlC (IRNSS) L5 dahil olmak üzere tüm büyük takımyıldızlarını destekler. Ayrıca gelişmiş doğruluk için birden fazla SBAS sistemini de destekler.

Navion i2, en zorlu çalışma ve çevre koşulları altında bile doğru konum, hız, ivme ve yön bilgisi sağlar. Otomotiv, havacılık, demiryolu ve denizciliğin yanı sıra tarım, ulaşım, endüstriyel ekipman ve robotik dahil olmak üzere çok çeşitli uygulama ve endüstrilerde çalışmak üzere tasarlanmıştır.

Gerçek dış mekan uygulamaları için tasarlanan NAVION i2, IEC 60529 standardı kapsamında IP68 su geçirmezlik ve toz geçirmezlik özelliklerine sahiptir. Küçük şasi sadece 310 g (0,68 lbs) ağırlığındadır.