SIRIUS XHS, yüksek bant genişliğine sahip geçici kayıt ve çok yüksek dinamik, takma ad içermeyen veri toplama yeteneğine sahip yeni HybridADC sinyal koşullandırma teknolojisine sahip yüksek hızlı bir veri toplama sistemidir (15 MS/s).

PTP senkronizasyonlu USB 3.0, GLAN, XCP, CAN ve OPC UA gibi modern veri arayüzleri, açık ve esnek bağlantı sağlar. SIRIUS XHS, nihai yüksek hızlı DAQ’dur.

Gerilim

Yüksek Gerilim

Akım

IEPE

Titreşimler

Ses

Ses Basıncı

DSİ Uyumlu

TEDS Uyumlu

Şarj Etmek

RTD

LVDT

Optik İzolasyon ±1000 V

USB 3.0

Ethernet

XCP/CCP

OPC UA

-10°C ila +50°C

Şok Derecesi 75G

IP20

Thermocouple

SIRIUS® XHS Öne Çıkan Özellikler

HybridADC, her iki dünyanın da en iyisini sunar. 1 MS/s’ye kadar alım hızı ve 15 MS/s’ye kadar 16-bit ADC’lerin yüksek bant genişliği (5MHz) ile 24 bit ADC sistemlerinin yüksek dinamik takma ad içermeyen edinimi. Modlar, her giriş kanalı için yazılım tarafından seçilebilir.

SIRIUS XHS, 5 MHz bant genişliği ile 15 MS/s’ye kadar örnekleme hızı sunar. Geçici olayları mikrosaniye seviyelerine kadar yakalar. Örnekleme hızı, her analog giriş kanalı için yazılım tarafından seçilebilir.

SIRIUS XHS, 1 MS/s örnekleme hızında 150 dB’ye kadar dinamik aralığa sahip analog sinyallerin alınmasına izin veren takma ad içermeyen filtreleme uygular.

Kullanıcılar bazı kanalları yüksek bant genişliğine sahip ve bazılarını takma adsız olarak seçebilse de, filtreleme tüm sinyallerin sıfır faz kayması ile mükemmel bir şekilde zaman hizalı olacak şekilde tasarlanmıştır. PTP senkronizasyon yöntemi kullanılarak birden fazla cihaz birlikte senkronize edilebilir.

GLAN arayüzü, cihazların PTPv2 senkronizasyonu ile dağıtımına izin verir. USB3 arayüzü, PC bilgisayara hızlı bağlantı ile en hızlı veri aktarımı için orada.

Veriler, açık OPC UA endüstri standardı protokolü kullanılarak herhangi bir ana bilgisayara aktarılır. Paralel olarak, veriler XCP protokolü üzerinden mevcuttur ve ETAS INCA veya Vector Canape gibi ECU kalibrasyon yazılım paketlerine bağlantı sağlar.

CAT II 1000V’a kadar yüksek kanaldan kanala ve kanaldan toprağa izolasyon. Bu, sistemlerin aşırı voltajdan zarar görmesini önler ve toprak döngülerini önler.

Standart SIRIUS boyutlu kasa ile SIRIUS XHS’yi, saha ölçümleri için dizüstü bilgisayarınızla birlikte sırt çantanızda kolayca taşıyabilirsiniz.

Kullanımı kolay ancak işlevsellik açısından zengin, ödüllü DewesoftX veri toplama yazılımı dahildir. Yazılıma yapılan tüm yükseltmeler, hiçbir gizli lisanslama veya bakım maliyeti olmaksızın sonsuza kadar ücretsizdir.

Sektör lideri 7 yıllık garantinin keyfini çıkarın. DEWESoft Veri toplama sistemleri, yalnızca en yüksek yapı kalitesi standartları kullanılarak Avrupa’da üretilmektedir. Dewesoft çözümlerine yaptığınız yatırım yıllar boyunca korunur.

Tamamen Yeniden Tasarlanmış Bir Beyne Sahip Tanıdık Veri Toplama Sistemi

Yeni SIRIUS XHS dışarıdan aynı görünüyor, ancak içeride tamamen farklı. Her şey yeni ve yüksek hızlı veri toplama sistemlerinin geleceğiyle yüzleşmek için sıfırdan tasarlandı;

 • Yeni fren geçişli HybridADC sinyal koşullandırma teknolojisi.
 • Yeni HybridADC teknolojisinin kapasitesini takip eden yeni amplifikatörler.
 • Yerleşik Linux işletim sistemi üzerinde çalışan ARM işlemcili yeni ve çok daha güçlü bir FPGA.
 • Kanaldan kanala ve kanaldan toprağa izolasyon için daha iyi galvanik izolasyon teknolojisi.
 • USB3 tip C ve Gigabit LAN veri arayüzleri büyük veri örnekleme hızlarını destekler.
 • PTPv2 senkronizasyon teknolojisi.

Son 6 yıldır SIRIUS XHS yüksek hızlı veri toplama sistemini geliştiriyoruz ve sonuçlar şaşırtıcı. Teknolojinin beklentilerimizi bile aşmasını ve veri toplamanın geleceğinin temellerini atmasını çok seviyoruz.

HybridADC Sinyal Koşullandırma Teknolojisi

Hangi ADC dönüştürücü daha iyidir? SAR ADC mi yoksa Delta-sigma ADC mi? Artık bunun bir önemi yok. SIRIUS XHS veri toplama sistemleri Hibrit ADC sinyal koşullandırma teknolojisini sunar. HybridADC her iki dünyanın da en iyisini sunar. Kullanıcıların her analog giriş kanalı için çalışma modlarını seçmelerine olanak tanır:

 1. Yüksek Bant Genişliği Modu: Bu mod, 5 MHz’lik son derece yüksek bir bant genişliği ve 15 MS/s örnekleme hızı sunar. SIRIUS XHS cihazları, herhangi bir çınlama veya aşma olmadan impuls, adım ve kare sinyalleri mükemmel bir şekilde alabilir. Böyle bir mod, geçici kayıt ve güç analizi gibi uygulamalar için mükemmeldir. Bu tür bir alım modu tipik olarak SAR ADC’lerde bulunur.
 2. Yüksek Dinamik Alias-Free Modu: Bu mod 1 MS/s’ye kadar örnekleme hızlarında kullanılır. Veriler 150 dB’ye kadar dinamik aralık ile elde edilir. Nyquist kriterlerine yakın bir bant genişliğine sahip alias-free filtre, ses ve titreşim (NVH) gibi sinyallerin frekans alanı analizi için kullanılır. Bu davranış Sigma-Delta ADC’lere çok benzer.

Günümüzün veri toplama standardına göre, yukarıda belirtilen ölçümler için tamamen bağımsız iki veri toplama cihazına ihtiyacınız olacaktır. SIRIUS XHS DAQ sistemleri, örnekleme hızını kanal başına bağımsız olarak seçmenize olanak tanır. Bu, tüm ölçümlerin mevcut test uygulamanıza uymasını sağlar. Tüm modlar tek bir cihazda mevcuttur ve paralel olarak da çalışabilir – iki kanalı farklı hızlarda, bant genişliklerinde ve dinamik aralıklarda elde edebilir

Üst Düzey Sinyal Koşullandırma Amplifikatörleri

SIRIUS XHS, yeni HybridADC teknolojimizi kullanan çeşitli amplifikatörler sağlar. Giriş kanalı konfigürasyonu aşağıdaki sinyal amplifikatörlerinden biriyle serbestçe yapılandırılabilir:

 • XHS-HV: Yüksek izolasyonlu CATII 1000V amplifikatör. Doğrudan 20 V ila 2000 V tepe aralığında ölçüm yapın. 5 MHz bant genişliği. 0,03 doğruluk. Bu amplifikatör, yüksek voltajlı sinyallerin doğrudan bağlantısı için mükemmeldir.
 • XHS-LV: Yüksek izolasyonlu voltaj giriş amplifikatörü. 0,05 V ila 100V aralığında ölçüm yapın. 5 MHz bant genişliği. 0,03 doğruluk. Sensör uyarımı sunar. Bu amplifikatör, düşük voltaj sinyallerinin ve akım transdüserlerinin doğrudan bağlantısı için mükemmeldir.
 • XHS-ACC: Yüksek izolasyonlu IEPE/ICP ve voltaj giriş amplifikatörü. 2 mA – 20 mA IEPE uyarma akımı sunar. TEDS desteği ve yüksek sıcaklık kararlılığı sunar.

Gürültü tabanı, ortak mod reddi ve düşük örnekleme hızlarında kazanç ve ofset kaymaları SIRIUS DualCoreADC amplifikatörleri ile karşılaştırılabilir. SIRIUS XHS amplifikatörleri, en yüksek hassasiyetin mutlak bir gereklilik olduğu yüksek hızlı veri toplama, geçici kayıt, e-mobilite ölçümleri ve güç analizi için mükemmeldir.

Amplifikatörlere Genel Bakış

SIRIUS® XHS veri toplama sistemleri mevcut amplifikatörlerden herhangi birini kullanabilir. Bir SIRIUS® XHS modüler şasiye 8 amplifikatör (analog giriş kanalları) takılabilir. Farklı amplifikatör tiplerini karıştırabilir ve ihtiyaçlarınıza uygun şekilde özel ön ucunuzu seçebilirsiniz.

*DSI = Dewesoft Sensör Arayüzü. DSI adaptörleri hakkında daha fazla bilgi edinin.

Üst menü çubuğundaki teknik özellikler düğmesine tıklayarak SIRIUS® XHS ve amplifikatör özelliklerinin tamamını görebilirsiniz.

Supercounters®: Sayaç Ve Enkoder Sensörleri İle Hassas Hız Ve Açı Ölçümü

Dewesoft veri toplama sistemleri, SuperCounter® adı verilen patentli ve tescilli bir ticari marka teknolojisini kullanır.

Sayaç girişleri dönen makinelerin RPM ve açısını ölçebilir. Yalnızca bir örnek sonra tam sayı veren standart sayaçlara kıyasla (örn. 1, 1, 2, 2, 3, 4), Dewesoft SuperCounter girişleri 1.37, 1.87, 2.37, vb. gibi zaman ve genlik açısından tamamen senkronize edilmiş doğru değerleri çıkarabilir.

Bu, sinyalin yükselen kenarının tam zamanını ek bir sayıcı ile ölçerek yapılır. SuperCounter girişlerimiz, mevcut analog örnekleme hızından bağımsız olarak 102,4 MHz zaman tabanında çalışır.

Sayaç girişleri, dengeleme, sipariş takibi ve burulma titreşimleri gibi kolay uygulamaları mümkün kılmak için analog, CAN veri yolu ve diğer veri kaynakları ile tamamen senkronize edilir.

SIRIUS® XHS Dijital Sayaç Girişleri

Daha önce de vurgulandığı gibi, SIRIUS® XHS veri toplama sistemleri sekiz sayaç girişinin tamamında Dewesoft’un son teknoloji SUPERCOUNTER® teknolojisine sahiptir. Sayaç girişleri tüm SIRIUS® XHS cihazları için mevcuttur ve kullanıcılara gelişmiş sayaç/kodlayıcı giriş özelliği sağlar.

SIRIUS® XHS cihazının arka panelinde elverişli bir şekilde bulunan sayaç girişleri, LEMO 1B 7 pimli dişi konektörler aracılığıyla her türlü sayaç ve kodlayıcı sensörünün kolay erişilebilirliğini ve sorunsuz bağlantısını sağlar.

Sayaçlar 150 MHz zaman tabanına, 15 MHz maksimum bant genişliğine ve 32 bit çözünürlüğe sahiptir. Dewesoft SUPERCOUNTER®, aksaklık sorunlarını gidermek için gelişmiş giriş filtreleme özelliğine sahiptir. Sayaç girişleri 3,3 V TTL/CMOS mantık seviyeleri ile uyumludur.

SIRIUS® XHS sayaç girişleri tüm bu modları destekler;

 • Olay sayma
 • Dalga biçimi zamanlaması
 • Kodlayıcı
 • Tacho
 • Geartooth

Her sayaç kanalı, enkoder uygulamaları için gerekli üç standart girişle (A, B, Z) birlikte gelir. Ayrıca sensör beslemesi için +12 V ve +5 V ile birlikte alarm ve hızlı tetikleme için dijital çıkış sağlar.

Sayaç kanalları dijital çıkış olarak da kullanılabilir. Dijital çıkışlar, hızlı tetikleme seçeneği ile 5 V push-pull mantığını kullanır. Tetikleme modülü, özel koşullara bağlı olarak dijital çıkışları etkinleştirir. Ya analog giriş kanalından ya da dijital giriş kanalından. Bu tetikleme seçeneği donanımın kendisinde gerçek zamanlı olarak çalışır. Kullanıcılar, çıkış darbesinin şeklini gecikme ve süre açısından özelleştirme esnekliğine sahiptir.

Toplam tepki süresi 500 ns’nin altına inebilir, bu da acil durum kapatmaları veya alarmlar gibi zaman açısından kritik uygulamalarda faydalı olduğunu kanıtlar.

PTP Senkronizasyonu

SIRIUS® XHS cihazları Hassas Zaman Protokolü (PTP) senkronizasyonunu kullanır. Hassas Zaman Protokolü, bir bilgisayar ağı boyunca saatleri senkronize etmek için kullanılan bir protokoldür.

Sigma-Delta ve SAR ADC’lerden (yüksek bant genişliği ve alias-free) gelen analog kanalları birleştirir ve karıştırırsanız, sigma-delta filtre grubu gecikmesi nedeniyle kanallar gecikir. SIRIUS® XHS her iki modu da mükemmel şekilde hizalanmış ve senkronize olarak çalıştırabilir. Bu, HybridADC ve filtreleme tasarımının doğası gereği elde edilir.

Birden fazla SIRIUS® XHS cihazı PTPv2 senkronizasyon yöntemi, IRIG, NTP veya PPS sinyali kullanılarak birbirleriyle senkronize olarak bağlanabilir. Bu, şirket içi zaman sunucuları veya GPS zamanı kullanılarak mutlak zaman senkronizasyonu sağlar.

SIRIUS® XHS ayrıca geriye dönük uyumludur ve standart SIRIUS, KRYPTON, IOLITE, DEWE-43A vb. gibi diğer tüm Dewesoft veri toplama cihazlarıyla senkronize edilebilir.

Kanaldan Kanala Galvanik İzolasyon

SIRIUS DAQ cihazları yüksek galvanik kanal-kanal ve kanal-toprak izolasyonu (±1000 V) sunar. DAQ sistemleri izole sensör uyarımı bile sunar.

Bu izolasyon sayesinde, yüksek gerilim potansiyellerini ölçerken ve ortak mod gerilimlerinde sorun yaşamayız. Titreşimler, sıcaklıklar veya izole edilmemiş sensörlerin DAQ sistemi toprağına karşı yüksek voltaj potansiyelinin yanına yerleştirildiği diğer ölçümlerde de güvendeyiz. Bu gibi durumlarda, izole edilmemiş bir DAQ sistemi yanar veya en azından hatalı yanlış sonuçlar verir. SIRIUS ile endişelenecek bir şey daha azalır.

Dijital izolasyonun bir başka büyük avantajı daha vardır: amplifikatörlerin frekans bant genişliğini korumak. SIRIUS “endişesiz” ölçümler, daha az gürültü, toprak döngüsü ve mümkün olan en iyi sinyal kalitesi sağlar.

Daha az zorlu ölçümler ve daha düşük maliyetli uygulamalar için SIRIUS DAQ’lar, yalnızca güç kaynağı izolasyonunun sunulduğu diferansiyel bir versiyonda da mevcuttur.

Sezgisel Ve Kullanımı Kolay

Dewesoft veri toplama sistemlerini kullanmak herhangi bir karmaşık yapılandırma kurulumu veya programlama bilgisi gerektirmez. SIRIUS® XHS’yi tasarlarken de bunu göz önünde bulundurduk.

Akıllı sensörler ve gelişmiş TEDS ile tak ve çalıştır teknolojisi varsayılan olarak desteklenmektedir. Bu, Dewesoft DAQ sistemleri ile ölçüm yapmayı bisiklete binmekten daha kolay hale getirir. Kısa sürede ölçüm yapmaya hazır olacaksınız.

Hassas ve grafiksel olarak zengin sonuçlar elde etmek her zamankinden daha kolay. Birlikte verilen DewesoftX yazılımının sürükle ve bırak kullanıcı arayüzü, ölçüm ekranlarınızı ve sonuçlarınızı kısa sürede tanımlamanıza olanak tanır. Sinyal işleme için zengin bir matematik kütüphanesi de bir tık ötenizde. Sadece giriş kanalınızla doğru widget’ı bağlayın ve Voila! Sihir gibi çalışır.

Açık ve Standart Veri Protokolleri İle Mükemmel Bağlantı

SIRIUS® XHS’nin verileri bilgisayara aktarmak için iki yolu vardır:

 • Ethernet arayüzü (GLAN): dağıtılmış veri toplama için mükemmeldir.
 • USB 3.0 (Tip C konnektör): çok yüksek hızlı veri toplama için mükemmeldir.

SIRIUS® XHS bilgisayarın CPU’suna çok düşük bir yük bindirerek veri toplar. Yükleri azaltmak için sistem düzeyinde bir DMA aktarımı kullanır.

Günümüzün açık araç zincirleri ve karşılıklı iletişim dünyasında, cihazlar standart protokollerle uyumlu olmalıdır. SIRIUS® XHS, DewesoftX yazılımını çalıştıran bir bilgisayarda veri depolamaya paralel olarak, bu protokoller aracılığıyla elde edilen verileri sunabilir.

 • OPC UA: Bu endüstri standardıdır ve cihazların SCADA, MES, ERP ve diğerleri dahil olmak üzere herhangi bir sisteme entegre edilebileceği mükemmel bir çerçevedir.
 • XCP: XCP, otomotiv endüstrisinde veri alışverişi için çok yaygın olarak kullanılan bir protokoldür. Modern araçlarda, gerekli veri bant genişliği her zamankinden daha yüksektir. 1 GBIT XCP arayüzü, 1 Ms/sn’ye kadar yüksek veri aktarımlarına izin verir.
 • CAN ve CAN FD: Araç veri yolu sistemleri, birlikte verilen CAN FD arayüzü üzerinden okunabilir. Aynı zamanda SIRIUS XHS, ölçülen verilerin CAN FD formatında iletilmesini sağlar.

Kanal Sayısını Artırın ve Ölçümü Dağıtın

SIRIUS® XHS dilimleri bağımsız bir DAQ cihazı olarak kullanılabilir veya daha büyük kanal sayısına sahip bir sistemde istiflenebilir ve papatya dizimi ile birbirine bağlanabilir. Sistemleri birlikte istiflemek, kolay tıklama mekanizması ile basitleştirilmiştir.

Dağıtılmış bir veri toplama sistemine ihtiyacınız varsa, SIRIUS® XHS cihazları GLAN arayüzü üzerinden kolayca dağıtılabilir. Veri ve PTP senkronizasyonu, düğümden düğüme uzanan tek bir ethernet kablosu ile kullanılabilir.

SIRIUS® XHS cihazları ayrıca uyumludur ve SIRIUS, KRYPTON veya IOLITE gibi diğer Dewesoft DAQ sistemleri ile birbirine bağlanabilir.

Birden fazla SIRIUS® XHS cihazı ile çalışmak, tek bir ünite ile çalışmak kadar kolaydır. Yapılandırma, DewesoftX veri toplama yazılımımız içinde sorunsuzdur.

Yeni Nesil Güç ve Güç Kalitesi Analizörü

SIRIUS® XHS, 15 MS/sn’ye ve 5 MHz bant genişliğine kadar hızlarda voltaj ve akım sinyalleri alabilen yüksek hızlı bir veri toplama sistemidir. Bu, onu mümkün olan en yüksek hassasiyete sahip mükemmel bir güç analizörü ve güç kalitesi analizörü cihazı haline getirir.

SIRIUS® XHS, P, Q, S, D, güç faktörü, her harmonik için Cos φ ve diğer birçok güç parametresi gibi güç ve enerji parametrelerini hesaplamak için bir güç analizi modülü sunan DewesoftX yazılımı ile birlikte gönderilir.

SIRIUS® XHS sadece bağlı tüm kanallardan gelen ham verileri depolamakla kalmaz, aynı zamanda söz konusu güç ve güç kalitesi parametrelerini otomatik olarak hesaplar. Her parametre bir dizi farklı görsel ekranda görsel olarak görüntülenebilir- kaydedici grafikleri, dijital ve analog ekranlar, vektöroskoplar vb.

Çok iş parçacıklı bir hesaplama platformu olarak bir bilgisayar grafik kartı (GPU kartı) kullanan DewesoftX yazılımı ve güç modülü, güç parametrelerini gerçek zamanlı olarak birden fazla faz için tam 15 MS/s örnekleme hızında hesaplayabilir.

Entegre DC-CT Akım Dönüştürücülü SIRIUS® XHS-PWR

SIRIUS® XHS-PWR, E-Mobilite pazarında doğrudan araç içi akım, voltaj ve güç ölçümü için özel olarak tasarlanmış yüksek hızlı bir DAQ cihazıdır. Entegre ve patentli bir DC-CT akım dönüştürücü, yüksek akım tepe tespiti ve akım kaçağı ölçümü gibi en zorlu uygulamalar için çok hassas akım ölçümü sunar.

Akım dönüştürücü, Platiše akı sensörüne dayanan özel patentli DC-CT teknolojisini kullanır. 50A’den 2000A’e kadar olan aralıkları, geniş 500 kHz bant genişliği ve üstün performansı ile en son akım algılama teknolojisini temsil eder. Mükemmel doğrusallık, hassasiyet, doğruluk, harici manyetik alanlara karşı bağışıklık, düşük ofsetler, son derece düşük sıcaklık kayması düşük güçte çalışma ile elde edilir.

SIRIUS-XHS-PWR ayrıca 5 MHz’e kadar bant genişliği ve 15 MS/s örnekleme hızı ile 2000V tepe noktasına (CAT II 1000V) kadar voltajı doğrudan ölçebilir.

Cihaz son derece kompakttır ve güç hatları cihazın içinden geçecek şekilde araçlara doğrudan montaj için mükemmel boyuttadır. IP65 çevre koruma derecesi, cihazı zorlu ve engebeli ortamlarda ve gerçek test sürüşleri sırasında kullanıma uygun hale getirir.

SIRIUS® XHS-PWR ÜRÜN sayfasında daha fazla bilgi edinin.

5 Yıldır SIRIUS® XHS Veri Toplama Sistemini Üretiyoruz

Yüksek hızlı SIRIUS® XHS veri toplama sistemi 5 yılı aşkın bir süredir geliştirilmektedir. İlk başta bir hayal vardı. Bir fikir. İşe yarayacağını bilmediğimiz bir şey hakkında bir çizim. Çok sayıda elektronik, aygıt yazılımı ve yazılım sürümü revizyonundan sonra, sonunda hayalin gerçeğe dönüştüğünü fark ettik.

SIRIUS® XHS birçok donanım, yazılım ve makine mühendisinin çabasıyla ortaya çıktı ve kesinlikle geleceğin veri toplama sistemi.

SIRIUS® XHS’nin piyasaya sürülmesini kutlamak için çok başarılı SIRIUS veri toplama sistemine özel bir saygı videosu kaydettik. Avrupa’nın en yüksek bacasına (360m) tırmandık ve bu tırmanışı Dewesoft şirketinin 20 yıllık tarihiyle karşılaştırdık. Videonun keyfini çıkarın.