DS-CAM KAMERALAR
VİDEO VERİ TOPLAMA İÇİN YÜKSEK

Yüksek hızlı GigE Vision kameralarla yüksek performanslı video verisi toplama  . DS-CAM kameralarımız, küresel deklanşörler ve JPEG sıkıştırma ile güvenilir ve sağlam endüstriyel tasarımda son teknoloji CMOS sensör teknolojisine sahiptir.

Mükemmel görüntü kalitesi, yüksek kare hızları ve DewesoftX veri toplama yazılımının birleşimi, kameramızı test ve ölçüm uygulamalarınız için mükemmel bir yol arkadaşı yapar.

Ethernet

Video

Yüksek Hızlı Video

Termal Video

IP67

0°C ila +50°C

ANA ÖZELLİKLER

 • UYGUN FİYATA YÜKSEK PERFORMANS: Kameralarımız harika bir fiyat-performans oranı sunar. Mükemmel görüntü kalitesi, makul bir fiyat etiketiyle yüksek kare hızlarıyla birleşiyor.
 • ÇOKLU SENKRONİZE KAMERA:  Birden fazla kamera standart ağ anahtarları aracılığıyla bağlanabilir ve birlikte senkronize edilebilir. Kamera sayısı yalnızca bir ağ veri bant genişliği ile sınırlıdır.
 • UZUN KABLO UZUNLUĞU:  Video verileri “el sıkışma” yöntemiyle aktarılır ve neredeyse hiç veri kaybı olmaz. Ek ağ tekrarlayıcılar kullanılıyorsa, kablo üzerinden 100m veya daha fazla mesafeye kaliteli video gönderilebilir.
 • STANDART C-LENS ADAPTÖRÜ UYUMLULUĞU: DS-CAM kameralar, farklı fiyat aralıklarında geniş bir seçenek havuzu sağlayan birçok lens üreticisi tarafından desteklenen standart bir C tipi lens yuvası ile donatılmıştır.
 • KIZILÖTESİ KAMERA DESTEĞİ: Dewesoft Video Modülü , termal görüntüleme desteği için OPTRIS kızılötesi termal kameraları da  destekler. DewesoftX video widget’ı, kameradan etkileşimli sıcaklık okumasına izin verecektir.
 • YÜKSEK HIZLI VİDEO:  Kameralar, 37 FPS’de maksimum 2048 × 1536 piksel çözünürlüğe sahip kaliteli yüksek hızlı video sunar. Görüntü çözünürlüğü düşürülerek 6400 FPS’ye kadar daha yüksek kare hızları elde edilir.
 • ANALOG VERİLERLE SENKRONİZE:  Kameralar, analog veri toplama cihazlarımızla senkronize edilebilir. Video ve örneklenmiş analog veriler büyük bir hassasiyetle senkronize edilecektir.
 • IP65 KORUMA DERECESİ:  Kameralar, toz geçirmez bir kasa içine yerleştirilmiştir ve IP65 dereceli çevre koruma ile derecelendirilmiştir. Kameralar, zorlu ortamlarda video çekim uygulamaları için hazırdır.
 • DIRECTX KAMERA DESTEĞİ: DewesoftX yazılımı, düşük maliyetli DirectX uyumlu kameralar için de destek sunar. Bu, ölçüm uygulamalarınıza düşük maliyetli video alımı eklemenizi sağlar.
 • ÜCRETSİZ YAŞAM BOYU YÜKSELTMELERE DAHİL OLAN YAZILIMLAR:  Kullanımı kolay, ancak işlevsellik açısından çok sağlam, ödüllü Dewesoft X veri toplama yazılımı dahildir. Yazılım, ömür boyu ücretsiz yükseltmeler ve hiçbir gizli maliyet olmadan gelir ve size sezgisel yapılandırma, akıllı sensörler, gelişmiş depolama ve analiz yetenekleri sunar.

DS-CAM Kameralar Senkronize Video Veri Toplama

Analog verilerin dinamik örnekleme hızıyla senkronize edilmiş video gerektiren uygulamalar için DS-CAM kameralar sunuyoruz.

DS-CAM- 640c renkli kamera , 2048 x 1536 piksel yüksek çözünürlükte ve 39 fps ile 12 bit piksel kalitesinde video kaydı yapabilmektedir. 640×480 pikselde 640 fps’lik daha yüksek bir kare hızı mümkünken, 1920×16 pikselde maksimum 5000 fps kare hızına ulaşılabilir.

Monokrom DS-CAM-1100m kamera , 12bit piksel kalitesiyle en yüksek 1920 x 1464 piksel çözünürlüğünde saniyede 45 kare üretebilir. 640x480px VGA çözünürlüğünde 640 fps, 1920x16px’de maksimum 6000 fps kare hızına sahiptir.

Renkli veya Tek Renkli Dünyayı Tercih Edilen Görüşünüzde Görün

Dewesoft DS-CAM kameralar, 60 dB dinamik aralığa sahip tam renkli bir versiyonda veya monokrom , siyah beyaz versiyonda mevcuttur.

Sağlamlaştırılmış Kasa IP65 Koruma Derecesi

Tüm Dewesoft DS-CAM kameraları, sağlam bir kasada tasarlanmıştır. DS-CAM-IP65-COVER yardımıyla, toz girişini tamamen önleyecek ve hafif yağmura karşı koruma sağlayacak bir IP65 derecesi elde edilir.

Kamera çalışma sıcaklığı 0°C ile 60°C arasında derecelendirilmiştir .

PTP Senkronizasyonu Hazır Birden Fazla Kamerayı Mükemmel Senkronizasyonla Bağlayın

DS-CAM kameralar, birden fazla kamera olması durumunda doğrudan bir PC’ye veya ağ anahtarına standart RJ45 ethernet kablosu bağlantısını kullanır.

PTP senkronizasyonu, birden fazla bağlı kamera ve yeni nesil Dewesoft DAQ cihazları arasında basit ama etkili bir aşırı senkronizasyon doğruluğu yöntemi sağlar. DS-CAM-640c ve DS-CAM-1100m, PTP’ye hazırdır, ancak DewesoftX’te PTP senkronizasyonu için yazılım desteği henüz mevcut değildir ancak gelecekte eklenecektir.

Her Ölçüm Uygulaması İçin Video Çekimi

Çok çeşitli ölçüm uygulamaları, video kaydının eklenmesinden yararlanır. Alınan sensör verileriyle senkronize edilmiş olayların ayrıntılı bir görünümünü verir ve analizi basitleştirir:

 • Test ortamının kaydı.
 • Geçici olayların yüksek hızlı kaydı.
 • Analiz için görsel bir yardımcı olarak diğer sensörlere ekleme.
 • Daha büyük mesafelerde görsel izleme.
 • Çoklu dağınık konumların izlenmesi.

DirectX Kameralar Düşük Maliyetli Video Ekler

Bir resim bin kelimeye bedelse, videonun değeri nedir? DewesoftX yazılımı , düşük maliyetli DirectX video kameraların bağlanmasına izin verir. Tüm kullanıma hazır DirectX kameralar desteklenir ve ölçüm uygulamalarınıza süper uygun fiyatlı video çekimi eklenmesini sağlar.

Video, analog veya dijital veri gibi diğer veri kaynaklarıyla ~10ms hassasiyete kadar yazılımla senkronize edilecektir . Bu, ölçümlerinize ve veri toplama sistemlerinize uygun fiyatlı bir video eklemenin harika bir yoludur.

DewesoftX kılavuzunda daha fazla bilgi edinin .

Kızılötesi Kameralar OPTRIS Termal Kameralar Desteği

DewesoftX yazılımı ayrıca Fransız üretici  OPTRIS’in kızılötesi termal kameralarını bağlama seçenekleri de sunar .

OPTRIS kameralardan gelen video, analog ve diğer veri kaynaklarıyla ~100 ms hassasiyete kadar senkronize edilmiş bir yazılımdır .

OPTRIS videosu için akıllı görsel kontrol, yalnızca bir fare imlecini işaret ederek veya bir parmakla kamera ekranının üzerine dokunarak kolay kalibrasyon ve sıcaklık okuması sağlar.

Optis kamera kılavuzu ile daha fazlasını öğrenin .

​​​Ultra Yüksek Hızlı Photron Kamera Desteği

Ultra yüksek hızlı video için, Dewesoft doğrudan Photron’dan  yüksek hızlı kameralara bir arabirimi destekler . Photron yüksek hızlı kameralar , çeşitli çözünürlüklerde saniyede birkaç bin kareden saniyede milyonlarca kareye kadar mümkün olan en yüksek kare hızlarını sunar.

Photron kameraları, kameraları Dewesodt veri toplama sistemine mükemmel şekilde entegre eden Photron eklentisi aracılığıyla desteklenir. Kameralar  , dahili veya harici bir tetikleyicide tetiklenen depolama seçenekleri sunar .  Photron videosu, veri toplama sistemlerimizle elde edilen analog veya dijital verilerle mükemmel bir şekilde senkronize edilir .

DewesoftX çevrimiçi kılavuzunda Photron video çekimi hakkında daha fazla bilgi edinin .