Dewesoft ses gücü çözümü, kolay kullanıma sahip ara yüzü ve sektördeki ihtiyaçlara eşsiz uyarlanabilirliği sayesinde geniş çapta ölçümler yapmaktadır. Ölçülen herhangi bir parametreyi eş zamanlı olarak izlerken farklı gürültü kaynaklarını kolay ve kesin bir şekilde değerlendirip ve karşılaştırabilirsiniz.

IEPE

Voltage

Video

Sound Pressure

Sound

High Speed ​​Video

ANA ÖZELLİKLER

 • DESTEKLENEN STANDARTLAR: İlgili ses gücü standartları: ISO 3741, ISO 3743-1, ISO 3743-2, ISO 3744, ISO 3745, ISO 639-3, ISO 639-4, ISO 639-5, ISO 639-6 ile tam uyumlu.
 • KESİNTİSİZ BİR ŞEKİLDE ADIM ADIM PROSEDÜR:  Bir kullanıcı tüm ölçüm prosedürü boyunca Dewesoft X yazılımının açık ve kapsamlı kullanıcı arayüzü ile yönlendirilir.
 • HIZLI, GERÇEK ZAMANLI VE ÇEVRİMDIŞI HESAPLAMA:  Hesaplanan tüm parametreler ölçüm sırasında ve çevrimdışı kullanılabilir. K1 (arka plan gürültü ölçümü), K2 (entegre RT60 modülü ile oda düzeltmesi), C1, C2 ve C3 (meteorolojik nedenlerden sapmalar – sıcaklık ve barometrik basınç) hızlı hesaplama; ham zaman alanı veri depolama ve çevrimdışı ses gücü hesaplama desteği.
 • AĞIR MAKİNELER: Ağır makineler için belirlenmiş ölçüm prosedürleri.
 • ÖNEMLİ RAPOR: Ölçümünüzü yaptıktan sonra, verilerinizi önceden tanımlanmış esnek rapor şablonunda sunun.

Ses Gücü Standartları

Gürültü ve gürültü kaynakları, test ortamı, ölçüm belirsizliği, arka plan gürültüsü kriterleri, hava sıcaklığı ve nem kriterleri, enstrümantasyon ekipmanı, mikrofonların pozisyonunu tanımlar.

 • ISO 3741 – Yankılanma test odasında ölçülen ses basıncı, bir gürültü kaynağının ses gücü seviyesini belirlemek için hassas yöntemler belirler.
 • ISO 3744 / 639x – Gürültü kaynağını saran bir yüzeyde ölçülen ses basıncı seviyelerinden bir gürültü kaynağının ses gücü seviyesini veya ses enerjisi seviyesini belirler.
 • ISO 3745 – Makine, ekipman ve bunların alt montajları dahil olmak üzere gürültü kaynaklarının ses gücü seviyelerini ve ses enerjisi seviyelerini belirlemek için çeşitli yöntemler kullanır.

Adım Adım Ölçüm Yöntemi

Ölçüm yöntemi eklenti tarafından yönlendirilir. İlk olarak, ses kaynağı kapalıyken arka plan gürültüsünü kaydedersiniz. Daha sonra, ses kaynağını açar ve kaynağın ses gücü seviyesini ölçersiniz. Sensörün gruplamasını veya birden fazla çalışmayı kullanıyorsanız, her grup için bu yöntemi tekrarlayın.

Düzeltme Faktörleri

Arka plan gürültüsünü, odanın etkisini ve meteorolojik düzeltmeleri dikkate almak için düzeltme faktörleri kullanılır.

 • K1, arka plan gürültü düzeltmesini tanımlar. Bu farklı durumlarda uygulanır. K1, ses kaynağını açmadan önce ölçülebilir.
 • K2 oda gürültüsünün etkisini düzeltir.
 • Yansıtılan veya absorbe edilen sesin etkisini hesaba katmak için ölçüm yüzeyindeki tüm mikrofon konumları üzerinde zaman ortalamalı ses basınç seviyelerinin ortalamasına (enerji ortalaması) K2 düzeltmesi uygulanır.
 • Test alanındaki hava sıcaklığının 23 ° C’nin altında veya yüksekliğin deniz seviyesinden 500 metreden yüksek olması durumunda C1 ve C2 meteorolojik düzeltmeler kullanılır.

Uzaktan Kontrol

Uzaktan kumanda kanalları atayarak ölçümün başlamasını ve durdurulmasını otomatik olarak tetikleyin. Tetikleme kanallarına örnek verecek olursak, makine alana girdiğinde tetiklenen ışık bariyerlerini kullanabiliriz. Bir tetikleyici kanal veya farklı tetikleyici kanallar kullanabilirsiniz.

Rapor

Ölçüm yapıldıktan sonra, raporunuzu otomatik olarak oluşturmak için verileri hazırlanmış bir Excel şablonuna kolayca aktarabilirsiniz.

Şablonu şirket logonuzla, ölçüm, operatör, tarih ve konum hakkındaki bilgilerle kolayca değiştirebilirsiniz.