IOLITE® 2xASI

Otomotiv, madencilik, kağıt hamuru, kağıt, demir, çelik, kimya, çimento, HVAC, tesis yönetimi ve enerji üretiminde dişli kutuları, fanlar, motorlar, üfleyiciler ve diğer dönen makinelerin durum izlemesi için titreşim sensörü ve veri toplama.

IOLITE 2xASI cihazı iki analog sensör girişi ve bir tako girişine sahiptir. Cihaz, 10 kHz ivmeölçer ve sıcaklık sensörüne sahip bir ASI-1xVIB-50g titreşim probu ile birlikte çalışır. Çözüm, kullanımı kolay bir makine durum izleme kurulumu sağlayan ödüllü bir DEWESoftX yazılımı ile birlikte gelir.

IOLITE® 2xASI'nin Öne Çıkan Özellikleri

ASI-1xVIB-50g sensörü ile birlikte IOLITE 2xASI kullanılarak 0 Hz ila 10kHz (ASI-1xVIB-50g’den) aralığındaki ivme izlenebilir. Rulmanların, fan kanatlarının veya diğer düşük ila yüksek hızlı dönen ekipman elemanlarının durumunun izlenmesi için ideal bir cihazdır.

ASI 1xVIB-50g sensörü 25 µg/√Hz spektral gürültü yoğunluğu ile çok düşük bir gürültü performansına sahiptir. RMS gürültüsü, 10 Hz ila 10kHz aralığında 3mg’dir.

IOLITE 2xASI ve ASI 1xVIB-50g, makinelerin hızlanmasını, hızlarını, yer değiştirmelerini, hızını ve sıcaklığını izlemek için ideal bir kombinasyondur.

Birden fazla cihaz, düğümden düğüme 50 metreye kadar uzanabilen tek bir ucuz CAT6 kablosu kullanılarak büyük mesafelere kolayca dağıtılabilir ve senkronize edilebilir. Optik dönüştürücüler kullanılarak, cihazlar arasında 1us senkronizasyon korunurken, cihazlar arasında 20 km’den fazla mesafeler bile kapsanabilir.

IOLITE 2xASI EtherCAT tabanlı cihazlardır ve cihazdan cihaza 1μs’ye kadar senkronize edilir. Bu, aynı makinenin durum izlemesini gerçekleştirirken çok önemlidir, çünkü makine ile ilişkili olmayan ortam titreşimleri hariç tutulabilir.

Her Dewesoft veri toplama sistemi, ödüllü DewesoftX veri toplama yazılımı ile birlikte gelir. Yazılımın kullanımı kolaydır ancak işlevsellik açısından çok zengin ve derindir. Tüm yazılım güncellemeleri, gizli lisanslama veya yıllık bakım ücreti olmaksızın sonsuza kadar ücretsizdir.

Sektör lideri 7 yıllık garantimizin keyfini çıkarın. Veri toplama sistemlerimiz, yalnızca en yüksek yapı kalitesi standartları kullanılarak Avrupa’da üretilmektedir. Ücretsiz ve müşteri odaklı teknik destek sunuyoruz. Dewesoft çözümlerine yaptığınız yatırım yıllar boyunca korunur.

IOLITE® 2xASI ve ASI-1xVIB-50g 'ye Genel Bakış

IOLITE 2xASI cihazı, IP20 kasa içinde iki analog sensör girişi ve bir tako girişine sahiptir. Cihazın iki analog kanalı anti-alias filtreleme, A/D dönüştürme ve dijital filtreleme özelliklerine sahiptir. Analog giriş kanalları Dewesoft ASI-1xVIB-50g titreşim probu ile kullanılmak üzere tasarlanmıştır. Tako kanalı, dönüş başına 1 darbe RPM sensörü ile kullanılmak üzere tasarlanmıştır. Cihaz sinyali otomatik olarak RPM’ye dönüştürür.

IOLITE® 2xASI veri toplama modülünün içindeki bir mikroişlemci, veri örneklerini EtherCAT protokolü (CAT6 kabloları) üzerinden bir Windows PC’de çalışan DewesoftX veri toplama yazılımına iletir. Alternatif olarak, verileri herhangi bir platformda EtherCAT master çalıştıran herhangi bir 3. taraf kontrolöre de iletebilir.

Dewesoft ASI-1xVIB-50g, iki sensörden oluşan küçük bir alüminyum muhafaza içinde paketlenmiş bir titreşim probudur: a) 0-10 kHz bant genişliğine ve analog voltaj çıkışına sahip tek eksenli bir ivmeölçer ve b) dijital arayüze sahip bir sıcaklık sensörü. Prob, IP66 giriş koruması ve -20 ila 85 ℃ sıcaklık aralığı ile derecelendirilmiştir.

Dağıtılmış EtherCAT® Mimarisi

EtherCAT® protokolü, IOLITE® 2xASI cihazlarının (ve diğer IOLITE modüllerinin) büyük mesafelere kolayca dağıtılmasını sağlar. Cihazlar, sinyal, güç ve senkronizasyon için aralarında yalnızca düşük maliyetli bir Ethernet CAT6 kablosu ile düğümden düğüme 50 m ‘lik bir mesafeye yayılabilir.

Optik dönüştürücüler kullanılarak cihazlar arasında 20 km ‘den fazla mesafeler bile kat edilebilirken cihazlar arasında 1us senkronizasyon korunabilir.

Hızları ve Yer Değiştirmeleri Ölçmeye Hazır

ISO ve diğer titreşim değerlendirme standartları, genellikle hızlara veya yer değiştirmelere dayalı olarak çeşitli makineler için izin verilen titreşimleri ve alarm veya açma koşullarını belirler.

ASI 1xVIB-50g 1 eksenli bir ivmeölçer olmasına rağmen, ivmeyi entegre ederek ve uygun filtreleme uygulayarak hızı veya yer değiştirmeyi hassas bir şekilde ölçmek için de kullanılabilir. DewesoftX veri toplama yazılımı sayesinde bu işlem oldukça basittir. Hız ve yer değiştirmeyi hesaplamak için yalnızca bir onay işareti yeterlidir.

Ürün Testi ve Doğrulama

Donanım onarımları veya değişimleri pahalıdır. Bu nedenle IOLITE-2xASI ve ASI 1xVIB-50g cihazları, spesifikasyonları dahilinde güvenilir çalışmayı sağlayan derinlemesine ürün doğrulama testlerinden geçirilmiştir.
Standart test prosedürleri, dayanıklılığı kontrol etmek ve ölçülen ivmedeki sapmaları belirlemek için titreşim ve sıcaklık döngüsü testlerini içerir.

Sensörün IP66 Su Geçirmez Kasası ile Kalıcı Zorlu Ortam Montajı

ASI 1xVIB-50g titreşim sensörü, su geçirmez alüminyum bir muhafaza içinde mevcuttur. Muhafaza, zorlu ortamlara monte edilmek üzere tasarlanmıştır ve tamamen su geçirmezdir. IP66 çevresel derecelendirme ile uyumludur. Sensörler -20°C ila 85°C arasında geniş bir sıcaklık aralığında çalışabilir.

IOLITE 2xASI veri toplama cihazı IP20 muhafazasında mevcuttur. Bununla birlikte, su geçirmez bir kasa gerekiyorsa, spesifikasyonlara göre tasarlanabilir ve teslim edilebilir.

Historian Veritabanı Depolama

IOLITE veri toplama cihazı uzun süreli veya kalıcı izleme için kurulabilir. Bu tür bir ölçüm verimli veri depolama gerektirir. Bunun için Dewesoft Historian hizmetini sunuyoruz. Historian, Nesnelerin İnterneti (IoT) için MQTT mesajlaşma protokolüne dayalı bir zaman serisi veritabanı hizmetidir.

Historian, açık kaynaklı InfluxDB veritabanını temel alır ve uzun vadeli izleme için mükemmel bir çözümdür. Historian’daki verilere iki şekilde erişilebilir:

  1. Web istemcileri: Historian’da depolanan gerçek zamanlı verilere erişmek için herhangi bir modern web tarayıcısı web istemcisi olarak kullanılabilir. Çözüm, başka bir açık kaynak projesi olan Grafana’ya dayanmaktadır. Tamamen özelleştirilmiş görünümlerin oluşturulmasına olanak tanır ve gerçek zamanlı gösterge tabloları için mükemmel bir çözümdür.
  2. Masaüstü istemcisi: masaüstü istemcisi, ödüllü DewesoftX yazılımımızın bir örneğidir. Derinlemesine analiz için Historian veritabanından geçmiş verileri içe aktarmanıza olanak tanır.

Historian kendi sunucunuza kurulabilir veya tamamen yönetilen bir bulut hizmeti olarak kullanılabilir.

Daha fazla bilgi için Dewesoft Historian web sayfasını ziyaret edin.

Çeşitli Durum İzleme Uygulamaları İçin Hazır

IOLITE 2xASI ve ASI-VIB-50g cihazları, rulman arızaları, aşırı ısınma, şaft balanssızlığı, ayrık montaj, dişli diş arızası, yük yanlış hizalaması, stator eksantrikliği ve diğer makine katastrofik arızaları gibi farklı makine türlerindeki arızaları tespit etmek için mükemmeldir

Ödüllü DewesoftX veri toplama ve analiz yazılımımızla birlikte çözüm, çeşitli uygulamalar için özel olarak hazırlanmıştır:

  • Kağıt Hamuru ve Kağıt: Üfleyiciler, konveyör bantları, parçalayıcılar, talaş sınıflandırıcılar, arıtıcılar, basınçlı elekler, vidalı konveyörler, karıştırıcılar, kıstırma izleme, keçe silindirleri vb.
  • Demir ve Çelik: Hammadde taşıma makineleri, konveyör bantlar, gemi boşaltıcılar, galvanizleme tesisleri, yığın geri kazanım makineleri, sürekli tekerlekler, vinçler, haddehaneler, tavlama makineleri ve ayrıca pompalar, fanlar, dişli kutuları, vb.
  • Otomotiv: Rüzgar Tünelleri, Hava işleme üniteleri ve boyahanelerdeki pompaların yanı sıra presler ve transfer presleri vb.
  • Çimento: Kırıcılar, dişli kutuları, konveyör bantları, ayırıcılar, fanlar, ham değirmenler, bilyalı değirmenler, asansörler ve üfleyiciler.
  • Endüstriyel tesis ve tesisler: Redüktörler, UPS, AC, elektrik motorları, fanlar, pompalar.

Durum izleme çözümü sayfasından daha fazla bilgi edinin.