Anlaşmalar

OPTOMET Lazer Dopler Vibrometre Çözümleri

RMC MÜHENDİSLİK ve OPTOMET İŞBİRLİĞİ

RMC Mühendislik olarak temazsız titreşim ölçüm sistemleri alanındaki en iyi çözümleri sunan OPTOMET firması ile işbirliğimiz sayesinde Lazer Dopler Vibrometre ürünlerini kullanıcılarımıza sunmaktayız.

Her Boyutta ve Her Yüzeyde Titreşim Analizi için Son teknoloji lazer kaynakları ve interferometri kullanan Optomet Lazer Dopler vibrometreler, atomik boyutlardan büyük binalara kadar birkaç büyüklük mertebesinde titreşimin temassız olarak ölçülmesini sağlar.

Neredeyse her türlü yüzeyde ve numune üzerinde herhangi bir etki olmadan yapılan kolay ölçümler, en hassas yapıların bile analizi için vazgeçilmez bir araçtır. Optik lazer do pler vibrometre, ölçüm ışınının lazer ışığı titreşen bir yüzeyden yansıtıldığında dopler etkisinin neden olduğu frekans kayması nedeniyle ölçüm ışınındaki değişiklikleri gösteren bir Mach-Zehnder İnterferometresi prensibini kullanır. Bir Lazer Dopler Vibrometrenin nasıl çalıştığına dair ayrıntılı bir açıklama Ölçüm Prensibi’nde bulunabilir.

OPTOMET Hakkında

Dirk Günther, 2004 yılında iş ortağı ve eski öğrenci arkadaşı Qian Liu ile birlikte Optomet GmbH’yi kurdu. O zamandan beri şirket, Darmstadt’taki merkezinde endüstri ve araştırma alanındaki en yüksek titreşim analizi gereksinimleri için “son teknoloji” ölçüm teknolojisini geliştirmekte ve üretmektedir.

2011 yılında Darmstadt merkezli şirket, cihazlarında Alan Programlanabilir Kapı Dizilerini (FPGA) kullanan ilk şirket oldu. FPGA’lar, lazer Dopler vibrometreleri teknik olarak mümkün olanın sınırlarına taşımak için anahtar bileşenlerdir. Optomet ayrıca dünyada kızılötesi taramalı vibrometreyi sergileyen ilk şirkettir. Bu ürün 2015 yılında Stuttgart’ta düzenlenen Otomotiv Test Fuarı’nda tanıtılmıştı. Sezgisel veri toplama, titreşimlerin analizi ve görselleştirilmesi için yeni görüntüleme tam alan vibrometre yazılımı OptoSCAN’ın 2018’de piyasaya sürülmesiyle, lazer vibrometre pazarında devrim niteliğinde bir kilometre taşı daha belirlendi.

Vektor Lazer Dopler Vibrometre

Nova Lazer Dopler Vibrometre

Fiber Lazer Dopler Vibrometre

Taracıyı Lazer Dopler Vibrometre