TelMA Torque - Endüstri 4.0 ve makine izleme için devrim niteliğinde tork ölçümü

TelMA Torque, uygun maliyetli, dinamik bir tork edinimi olarak herhangi bir küme (dişli kutuları, motorlar, pompalar, jeneratörler, tarım araçları vb.) için öngörücü bakım, makine kontrolü ve durum izleme verileri sunar ve böylece size ürününüzü Endüstri 4.0’ı daha da geliştirme imkanı sunar.

Bir OEM ürünü değil, Alman makine mühendisliğine Endüstri 4.0 aracı ve yeni rekabet avantajları sunan evrensel bir çözümdür. Bunun bir parçası olun!

Gerinim ölçer teknolojisi ve yakın alan telemetrisinin kanıtlanmış özellikleri, posta pulu formatında bir burulma sensörü oluşturmak için uygun maliyetli bir uygulama teknolojisi ile birleştirilmiştir. Posta pulu formatı, çözümü hem yeni tasarımlar hem de mevcut sistemlere entegrasyon (retro-fit) için uygun hale getirir.

Endüstri 4.0’ın temel ön koşulu, makinelerdeki fiziksel değişkenlerin kaydedilmesidir. Daha düşük bakım maliyetleri, daha kısa duruş süreleri ve gelişmiş enerji verimliliği ile kestirimci bakım gibi kavramlara ulaşmanın tek yolu budur. Yük spektrumlarının belirlenmesi, dişli kutularının daha iyi tasarlanmasını ve kalan hizmet ömrü hakkında tahminler yapılmasını da sağlar.

En önemli değişken torktur. Endüstri 4.0 seri üretim dişli kutularında tork ölçümü için önceki çözümler ekonomik olarak uygulanabilir ve yeterince sağlam olarak değerlendirilmemiştir. Bunun nedeni bir yandan aşırı yüksek satın alma maliyetleri, diğer yandan da ölçüm teknolojisinin uygulanması ve kullanımında gerekli bilgi birikimiydi.

Patent başvurusu yapılmış olan yeni TelMA Torque minyatür telemetrik sensör tam da bu dezavantajları ortadan kaldırmak üzere tasarlanmıştır. Sensör mikro kaynak teknolojisi kullanılarak uygulanmaktadır. Mikro kaynak tekniği burada özellikle uygundur çünkü yapısal değişiklikler olmaz ve şaftın mukavemeti zarar görmez. Montaj için havya veya hataya meyilli yapıştırma işlemi gerekmez.

TelMA Kaynaklanabilir Tork Sensörü
Sistem temassız olarak avantajlı bir şekilde çalışır ve tamamen bakım gerektirmez. TelMA Tork Sensörü, kurulumdan hemen sonra uzun süreli stabilite ile kullanılabilir.

Ünitelerde (dişli kutuları, motorlar, pompalar, jeneratörler vb.) uygun maliyetli, dinamik tork algılama / izleme olarak, ürününüzü Endüstri 4.0’ı daha da geliştirmek için yeni olanaklar yaratılır.

Örnek kullanım durumları:

Makine izleme/erken teşhis / kestirimci bakım
Kontrol döngüsü entegrasyonu ile süreç optimizasyonu
Kuvvet/titreşim kırılmalarının nedenini belirlemek için dinamik ve burulma titreşimlerinin tespiti
Performans ve verimlilik analizleri
“Güvenli” ve güvenilir makine çalışması
TelMA sistemi kullanıcıya tork, hız ve sıcaklık olmak üzere ölçülen 3 değişkeni sunar ve böylece yük kolektifleri için tüm spektrumu kaydetme imkanı sağlar.

Sistemin kullanımı son derece basittir ve önceden elektronik bilgisi gerekmez.

TelMA sensörü üzerine kaynak yapılır – uygulama 2,5 dakika içinde tamamlanır!

Kendiniz görün ve bu uygulama videosunu izleyin!

Standart kalınlık B: 3,2 mm

İç çap Di: değişken

Dış çap Da= Di+ 12 mm

(Müşteri ihtiyaçlarına göre çap)

Endüstriyel Versiyon IP67

Boyutlar: 131,8 mm x 64 mm x 34 mm

OEM Version IP40
Dimensions: 60,0 mm x 51 mm x 15,491 mm

Sistem artık kullanıma hazırdır. Veri çıkışı artık CAN üzerinden yapılır; gerilim veya akım çıkışı.

Ayarlama için ölçüm aralığı uzaktan kumanda yazılımı kullanılarak ayarlanır. Uzaktan kumanda yazılımı ayrıca test fonksiyonları (kalibrasyon şöntü, besleme voltajı) ve ilgili arka plan bilgilerini saklamak için yardımcı bellek fonksiyonları sunar.

İsteğe bağlı olarak, yazılım aracılığıyla bir veri kaydı işlevi de edinilebilir.