IOLITE OBSIDIAN
GÖMÜLÜ VERİ TOPLAMA SİSTEMİ VE VERİ KAYDEDİCİ

Linux tabanlı açık mimariye sahip düşük güçlü bir ARM işlemcisine dayalı gömülü veri toplama sistemi. IOLITE OBSIDIAN, hepsi aynı anda bağımsız bir veri kaydedici, gerçek zamanlı kontrol sistemi ve sinyal koşullandırma ön ucu gibi davranabilir.

Gerilim

Gerilme ve Stres

Çeyrek Köprü

Yarım Köprü

Tam Köprü

Thermocouple

Akım

RTD

Direnç

EtherCAT

Ethernet

OPC UA

XCP/CCP

CAN Dışarı

CAN Veri Yolu

Veri Kaydedici

IP40

-10°C ila +50°C

ANA ÖZELLİKLER

  • GÖMÜLÜ İŞLEME: Linux OS ve DewesoftRT ile yerleşik çift çekirdekli 1.5 GHz ARM işlemci, veri kaydı, bulut veri toplama ve gerçek zamanlı kontrol gibi gömülü uygulamalar için mükemmeldir.
  • DÜŞÜK GÜÇ TÜKETİMİ: Son derece güçlü ancak çok düşük güç tüketimi ile çalışacak şekilde tasarlanmıştır, bu da onu güç tüketiminin kritik önem taşıdığı uygulamalar için mükemmel bir seçim haline getirir.
  • YEDEK GÜÇ KAYNAĞI: Yedekli güç kaynağı, mevcut güç kaynakları arasında sorunsuz bir şekilde geçiş yapar ve en zorlu test uygulamaları için bile kesintisiz kullanılabilirlik sağlar.
  • HARİCİ MASTER MODU: Dahili olarak Dewesoft RT tarafından kullanılmak yerine, birincil EtherCAT® veri yolu harici moda geçirilebilir, bu da IOLITE OBSIDIAN’in DewesoftX DAQ yazılımı çalıştıran bir bilgisayarda tam hızda tamponlanmış veri toplama için normal bir IOLITE sistemi gibi kullanılmasına izin verir.
  • BÜYÜK BAĞLANTI: EtherCAT®, OPC UA, XCP ve CAN gibi çok çeşitli standart veri arabirimlerini kullanarak verileri gerçek zamanlı kontrolörlere, bulut sunucularına, Endüstri 4.0 istemcilerine aktarmak için standart veri arabirimleri mevcuttur.
  • VERİ DEPOLAMA: 1 TB’a kadar SD kart veya USB Type-C harici HDD veya SSD ile genişletilebilen 32 GB dahili depolama, büyük miktarda veri depolamak için kullanışlıdır.
  • YÜKSEK SON SİNYAL KOŞULLANDIRMA: IOLITE OBSIDIAN, IOLITE DAQ ve kontrol sistemi ile aynı üst düzey sinyal koşullandırma modüllerini sunar. Voltaj, Akım, Direnç, Gerinim ölçer, Köprü, Dijital Sayaçlar, RTD’ler, Termokupllar için amplifikatörler mevcuttur.
  • GENİŞ ÇALIŞMA SICAKLIK ARALIĞI: IOLITE DAQ sistemleri -10℃ .. 50℃’de çalışacak şekilde etiketlenmiş olsa da, bazı konfigürasyonlar -40℃ +85℃ sıcaklık aralığında çalışabilir.
  • İKİNCİL ETHERCAT BUS: İkincil bir EtherCAT bus, Labview, Beckoff, Clemessy Syclone, MTS FlexTest, Acontis ve benzeri EtherCAT master’ları gibi herhangi bir 3. taraf kontrol sistemine gerçek zamanlı veri sunmak için paralel olarak kullanılabilir.
  • ÜCRETSİZ YAŞAM BOYU YÜKSELTMELERE DAHİL OLAN DAQ YAZILIMI: Kullanımı kolay ancak işlevsellik açısından zengin, ödüllü DewesoftX veri toplama yazılımı dahildir. Yazılıma yapılan tüm yükseltmeler, hiçbir gizli lisans maliyeti olmaksızın sonsuza kadar ücretsizdir.