Yağmur Test Kabini

Uygulama alanı

Ürün ve malzemelerin doğal su (yağmur, deniz, nehir vb.) tarafından tahrip edilmesi her yıl öngörülemeyen ekonomik kayıplara neden olmaktadır. Oluşan hasar temel olarak korozyon, solma, deformasyon, mukavemet azalması, genleşme, küf vb. içerir, Özellikle elektrikli ürünler yağmurun neden olduğu kısa devreler nedeniyle yangınlara eğilimlidir. Bu nedenle, belirli ürünler veya malzemeler için muhafaza koruma suyu testi önemli bir prosedürdür.

Ekipmanın ana işlevi, simüle edilmiş iklim koşulları altında elektronik ve elektrikli ürünlerin, lambaların, elektrik dolaplarının, elektrikli bileşenlerin, otomobillerin, motosikletlerin ve bunların parçalarının ve bileşenlerinin fiziksel ve diğer ilgili özelliklerini test etmektir. Testten sonra, ürünün tasarımını, iyileştirilmesini, doğrulanmasını ve fabrika denetimini kolaylaştırmak için ürünün performansının gereksinimleri karşılayıp karşılamadığına karar verilir.

Test standartları

Uluslararası JIS D0203, D5500, SAE J585e, CNS 7138 standartlarını karşılar.

Yapısal Özellikler

  • IPX7/IPX8 su geçirmezlik testi için uygundur.
  • Tank gövdesi SUS # 304 paslanmaz çelik malzemeden yapılmıştır, yüksek hassasiyetli genel ark altı kaynak şekillendirme, iyi basınç yatağı; dış katman ayna cilalı, iç katman kabaca cilalı.
  • Ekipman bir emniyet valfi ile donatılmıştır. Nominal basınç aşıldıktan sonra, operatörün yanlış çalışma tehlikesini önlemek için basınç otomatik olarak serbest bırakılır.
  • Elektronik kontrol bileşenleri dünyaca ünlü markaları kullanır (örneğin: LS, Panasonic, Omron, vb.); pinömatik bileşenler, ürün ve hizmet ömrünün istikrarını sağlamak için Tayvan orijinal Adak kullanır.
  • Test süresi şu şekilde ayarlanabilir: 0-999 dakika olarak ayarlanabilir. Test süresine ulaşıldığında, basınç otomatik olarak dengelenebilir ve tankın içindeki hava otomatik olarak boşaltılabilir.
  • Basınç göstergesi: Basınç sensörü tarafından algılanan kontrolörde görüntülenen basınç ve iç basınç otomatik olarak dengelenebilir; basınç sensörünün hata değeri ± 0.002Mpa ve ekran doğruluğu 0.001Mpa’dır.