Teknik Bilgiler

Akustik Kamera Uygulamaları

Gürültüyü Görselleştirin 

Modern dünyamızda her yerde gürültü ile kuşatılmış durumdayız. Hayatımızın her alanında gürültüyle karşılaşıyoruz. Nerede olursanız olun, boş zamanlarınızda evde, işte veya seyahatte, gürültü kaynaklarının sayısı temelde sonsuzdur … Akustik Kameranın uygulamaları da öyle.

Gürültü azaltıcı önlemleri uygulamak için geçen bir trenin gürültüsünü ölçmek.

İş güvenliğinin bir parçası olarak bir makinedeki gürültü kaynaklarının lokalizasyonu.

Sürüş deneyimini iyileştirmek ve ses emisyonunu azaltmak için araçların içinde veya dışında akustik görüntüleme.

Çok sayıda mikrofon dizisi ile birlikte güçlü ve esnek NoiseImage Yazılımımız – Akustik Kamera uygulamanız için doğru araçtır.

Akustik Kamera Hangi Uygulamalarda Kullanılır

Akustik kameranın, gürültü azaltmaya odaklanan birçok uygulaması vardır. Kamera sıklıkla araçların (otomobiller, uçaklar gibi), trenlerin, rüzgar türbinleri gibi yapıların ve madencilik veya sondaj gibi ağır makine operasyonlarının gürültü emisyonunu iyileştirmek için uygulanır.

Akustik kameralar sadece ürünlerin dış emisyonunu ölçmek için değil, aynı zamanda otomobil, tren veya uçak kabinlerinin içindeki konforu iyileştirmek için de kullanılır.

Makinelerde ve mekanik parçalarda meydana gelen arızaların giderilmesi akustik kamera ile gerçekleştirilebilir. Problemin nerede olduğunu bulmak için, düzgün çalışan bir makinenin ses haritası, arızalı bir makinenin ses haritası ile karşılaştırılabilir.

Otomotiv Endüstrisi

Bina ve Yapı

Enerji

Demiryolu, Denizcilik ve Havacılık

Çevresel Gürültü ve Emisyon Kontrolü

Makine ve Tesis

Model Tanıma

Sorun Giderme

Ses Kaynağı Lokalizasyon Örnekleri

Broşür

pdf