3D Ölçümler için Mikrofon Dizileri

Bu küresel 120 kanallı mikrofon dizisi, öncelikle kapalı alanlardaki uygulamalar için tasarlanmıştır. Dizinin çok yönlü özellikleri, onu oda akustiği gibi 3D uygulamalar için mükemmel kılar.

Son teknoloji yazılımımız NoiseImage ile birlikte benzersiz 3D işlevsellik sunuyoruz. Dizi, bir mcdRec veri kaydedici üzerinde çalıştırılabilir .

Teknik Bilgiler

Dizi gövdesi çapı 60 cm
Ağırlık 2,1 kg
Video kamera Intel® RealSense™ Derinlik Kamerası D435
Çözünürlük 1920 x 1080 (Tam HD)
mikrofonlar Elektret kondenser kapsül
+ özel tasarım preamplifikatör
Frekans tepkisi 100 Hz – 15 kHz (< 0,5 dB)
20 Hz – 20 kHz (< 3 dB)
Maks. ses basınç seviyesi %3 THD’de 130 dB
Gürültü seviyesi 27 dB(A)
Duyarlılık 20 mV/Pa
Kanallar 120
Önerilen ölçüm mesafesi > 0,5 m
Akustik haritalar… 8 dB – 130 dB
Geriye zayıflama > -21 dB
Önerilen eşleme frekansları 187 Hz – 10 kHz
Dinamik aralık
(Kaynağa uzaklık: 1 m;
hesaplama noktaları: 90.000)
15 dB – 18 dB, gelişmiş algoritmalarla 50 dB’ye kadar
Giriş koruma kodu IP20
Veri kaydediciye giden kablo uzunluğu 20 m’ye kadar (istek üzerine: 50 m)
Çalışma ortamı 0 °C ila 35 °C, %80’e kadar RH

Özellikler

Daha büyük 3 boyutlu ortamlar için

Bir sinyalin spektral bileşimine bağlı olarak, önerilen ölçüm mesafesi 0,5 ile 25 metre arasında değişir. Önemli ölçüde daha yüksek frekans aralıklarında ölçümler için daha uzun aralıklar mümkündür.

Mikrofonların kabloları, doğru ses seviyelerini ölçmek için mümkün olan en iyi akustik şeffaflığı garanti eden dizi gövdesinin içine alınır ve korunur.

Dizi tasarımı, kullanılan mikrofon sayısı göz önüne alındığında mümkün olan en yüksek uzamsal çözünürlüğün yanı sıra harita dinamiği sağlamak için optimize edilmiştir.

Ek olarak, dizi tasarımı, kısmi yansımaları, yüzeydeki ses basıncını ikiye katlama etkilerini ve ölçülen nesne ile dizi arasındaki rezonans etkilerini etkin bir şekilde en aza indirir.

Ayrıca, küre geometrisi örtüşme etkilerini en aza indirir. Bu mikrofon dizisi çok yönlü hareket ettiğinden, hüzmeleme sonuçları normal olarak NoiseImage yazılımına aktarılmak üzere taranan bir 3B nokta bulutu veya ölçüm nesnesinin 3B CAD modeli üzerinde eşlenir.

Dahili stüdyo mikrofonları son derece doğrusal bir frekans tepkisine sahiptir. Hepsi, kararlı ses basıncı seviyeleri (+/- 0,5 dB) sağlamak için özenle seçilmiş ve kalibre edilmiştir.

Uzun mesafelere izin vermek için dizi, diferansiyel SymBus mikrofon konektör kabloları (maks. 20 m) aracılığıyla mcdRec veri kaydediciye bağlanır. 

Dizi, entegre bir sabit odaklı USB kamera ile birlikte gelir. Dahil edilen yüksek kaliteli Manfrotto tripod, akla gelebilecek hemen hemen her ölçüm ortamında kuruluma izin verir.

Dizi ve tripod, sırasıyla bir taşıma çantası ve çanta içinde sağlanır.

pdf

Veri Sayfası (Sphere 120 AC Pro) İçin Tıklayınız.