Tek bir ölçüm elemanı ile farklı yük aralıklarındaki torkları ölçme gereksinimleri arttıkça, MANNER artık standart çift aralıklı tork transdüseri XtreMA ” two-in-one”ı sunmaktadır.

Bu, çok yüksek ve çok düşük torkların tek bir ölçüm sensörü ile kolayca kaydedilebileceği ve çok hassas bir şekilde ölçülebileceği anlamına gelir.

XtreMA ” two-in-one” iki ayrı bağımsız sinyal çıkışına sahiptir. Her iki ölçüm aralığı, nominal ve yayılma, doğruluk açısından optimize edilmiştir.
Değerlendirilecek transdüser için ilgili kalibrasyon protokollerine sahip iki kalibrasyon oluşturulur. Sıfır noktası kayması Tk0 ve ayrıca her iki kanalın sıcaklık üzerindeki karakteristik değer kayması Tkc, ilgili ölçüm aralığında en aza indirilir.

Bu, XtreMA “two-in-one “nın çok daha geniş bir tork aralığında en yüksek doğruluk ve çözünürlükle kullanılmasını sağlar. Kullanıcı, ilgili ölçüm işlemi için hangi kanalın kullanılacağına karar verebilir.

Nominal tork ölçümünün yanı sıra sürtünme gücü ölçümü görevleri, bir ölçüm cihazı kullanılarak aktarma organlarında değişiklik yapılmadan çözülebilir. Bu, zamandan ve maliyetten tasarruf sağlar ve hata yapma olasılığını en aza indirir. Transdüserlerimizin doğruluğu, DAKKS’ye göre sertifikalandırılmış yeni kalibrasyon laboratuvarımız tarafından kanıtlanmıştır.

Bu yeni transdüser oldukça dayanıklıdır.

Nominal ölçüm aralığının %400’ü kadar bir aşırı yük tasarımı sayesinde tork sensörü hem sürekli yükleri ölçmek hem de dinamik çalışmada yük tepe noktalarından gelen pik yükleri tespit etmek için uygundur.

Bu yeni teknolojiye rağmen, stator anteni kompakt kalır ve rotora 10 mm’ye kadar hava boşluğu ile tanıdık bir tasarıma sahiptir.

XtreMA ” two-in-one” standart versiyonunda değerlendirme ünitesi ±10 V ile 2 analog çıkış veya 60 kHz ±30 kHz ile iki frekans çıkışı ile mevcuttur, diğer versiyonlar isteğe bağlı olarak sunulabilir.

İsteğe bağlı olarak ve komple sistemin uygun bir konfigürasyonu ile ” two-in-one ” ile stator anteni arasındaki aralık 50 mm’ye kadar artırılabilir.

Modüler MANNER sistemi, değerlendirme ünitesinin serbestçe seçilmesine ve yapılandırılmasına olanak tanır. XtreMA ” two-in-one” kompakt XtreMA değerlendirme ünitesinin yanı sıra diğer tüm tasarım ve konfigürasyonlarla da çalıştırılabilir. Uzak bir stator anteninin yanı sıra entegre stator anteni olan veya olmayan tüp versiyonu da mümkündür.

Tüp versiyonunda, güç değerlendirme ünitesinde veya masa üstü versiyonunda, 0. ±10V / 4..20mA veya frekans çıkışlı klasik analog sinyallere ek olarak, EtherCAT, CAN, Ethernet veya USB üzerinden dijital sinyallerin çıkışı gerçekleştirilebilir.

Bir eklenti olarak, herhangi bir zamanda bir hız ölçümü eklenebilir. Bu hız ölçümü yüksek çözünürlükte, tek hatlı veya A/B hatlı olarak ve ayrıca dakikada bir darbe ile gerçekleştirilebilir.