Teknik Haberler, Yeni Ürünler

Dewesoft Veri Toplama Sistemlerinde Geniş Kapasiteli Ve Yüksek Hızlı Yeni Modeller

Dewesoft son teknoloji ürün yelpazesi ile ölçüm kabiliyetlerinde günden güne daha fazla kapasite sunuyor. IOLITE ve KRYTPTON ürün ailesindeki yeni çıkan modellerle ±200 V ila ±2000V kadar yüksek voltaj aralıklarında ölçüm imkanı sağlamakta, yüksek örneklemeye sahip RTD modülleri ile 10kS/s örnekleme hızında imkan sunarken zorlu sıcaklık ölçümlerinde yüksek performans sağlıyor. Öte yandan, IOLITE 8xSTGS v2’nin 4-wire çeyrek köprü modu, kurulumu basitleştirerek güvenilir ölçüm sonuçları elde etmeyi kolaylaştırıyor. Bu ürünler, enerji kalitesi testlerinden elektrik güç analizlerine kadar geniş bir endüstriyel ölçüm yelpazesine hitap ediyor.

IOLITEir-4xHV: IOLITE® Yüksek Gerilimde İlerliyor

IOLITEir-4xHV yeni modül ile tanışın – Dewesoft’un IOLITE raf veri toplama sistemleri için tasarlanmış yeni, 4 kanallı tamamen izole yüksek voltajlı modülü. Yeni modül, ±200 V ila ±2000 V arasındaki giriş aralıklarını kapsar.

IOLITEir-4xHV modülü, kanallar arasında ve kanallar ile toprak arasında izolasyon sağlayarak CAT II 1000V derecesinde güvenliği garanti eder. Her kanalın 10 MΩ’lik bir giriş empadansı bulunmaktadır ve 4 mm’lik güvenli banana giriş konnektörleri, yüksek voltajlı sinyaller için güvenli bir bağlantı sağlar.

Bu modül, kanal başına 40 kS/s örnekleme hızında ve 17.32 kHz (@ -3 dB) bant genişliğinde veri toplama imkanı sağlayan 24-bit sigma-delta ADC ile donatılmıştır. IOLITEir-4xHV, düşük giriş gürültüsü, yüksek dinamik aralık, sıcaklık stabilitesi ve düşük güç tüketimi ile bilinir.

IOLITEir-4xHV modülü, IOLITE® Rack kasasının (R8, R8R ve R12) ile birlikte kullanılabileceği gibi OBSIDIAN® rack kasası ile de uyumludur. Dört kanallı konfigürasyonu ile özellikle DC ve 3 fazlı AC voltajlardaki yüksek voltaj ve güç analizleri için uygundur.

Büyük bir akım algılama çözümleri yelpazesi ile birleştirildiğinde, Bu yeni modül, çeşitli elektrik güç uygulamaları için ideal bir tercih haline gelir.

  • enerji kalitesi testi
  • enerji tüketimi
  • e-mobilite testi
  • genel elektrik güç analizi.

Enerji/Güç Kalitesi Analizi ve Motor Verimliliği modüllerini içeren DewesoftX yazılımı, geniş bir enerji ve güç kalitesi ölçümü yelpazesi için kapsamlı ve kullanıcı dostu çözümler sunar.

Yeni KRYPTONi-8xRTD-HS: En Üst Düzey Sıcaklık Ölçüm Modülü

KRYPTONi-8xRTD-HS, mevcut KRYPTONi-8xRTD sıcaklık modülünün geliştirilmiş bir versiyonudur. Kanal başına saniyede 10 kS’lik yüksek bir alım hızına sahiptir. Veri toplama cihazı, RTD’ler aracılığıyla izole sıcaklık ölçümü yapar ve kanaldan kanala tam izolasyon sağlar.

KRYPTONi-8xRTD-HS’nin birincil amacı, bir elektrik motorunun statoru veya invertörlerin yakınındaki zorlu EMC ortamlarında güvenilir sıcaklık ölçümlerine yönelik artan talebi karşılamaktır.

Bu modül, istenmeyen frekansları ortadan kaldırmak için analog ve dijital filtre içerir. Dewesoft filtreleme teknolojisinden yararlanarak, 10 S/s örnekleme hızında -130 dB’ye kadar gürültü tabanında azalma sağlanır.

KRYPTONi-8xRTD-HS

IP65 koruma sınıfına dahildir ve 100G şok dayanımına sahiptir. KRYPTONi-8xRTD-HS, zorlu koşullarda kullanım için ideal bir cihazdır.

Konektörü 6 pinli LEMO 0B’dir. Kanal başına 10 kS/s’ye kadar örnekleme hızlarına sahip yeni bir 24 bit ADC kullanılmıştır. Bu da RTD-HS’nin sıcaklık şok geçişlerini kaydetmek için dinamik ve zorlu uygulamalarda kullanılmasını sağlar.

Yüksek örnekleme hızı özelliği, isteğe bağlı olarak yükseltilip, etkinleştirilebilir.

IOLITE 8xSTGS: Yük İzleme ile Yeni 4-Wire Köprü Modu

IOLITE 8xSTGS v2, IOLITE® 8xSTGS modülünün güncellenmiş bir versiyonudur ve yeni özelliklerle donatılmıştır.

  • 4-wire çeyrek köprü modu.
  • Sensör arızası tespiti ve yük izleme.

4-wire çeyrek köprü, yüksek kanal sayısına sahip uygulamalar için kurulumu basitleştiren otomatik kurşun tel kompanzasyonunu (lead-wire compensation) içerir, örneğin bir uçak üzerindeki statik yapı testleri gibi. 100 metreye kadar olan kablo uzunluklarındaki tel direnci sorununu güvenilir bir şekilde aşabilir.

4-wire modun kanal kurulumu ve bağlantı şeması

Yük izleme, uyarı gerilimi, yük direnci, yük üzerinden akışkan akım ve toplam güç konularında bilgi sağlar. Bu okumalar, kanal kurulumu sırasında veya ölçüm sırasında sistem monitör kanalları kullanılarak kolayca görüntülenebilir.

Sistem monitörde Uyarı Durumu Kanalları: Kanal Kurulumu (sol), Ölçüm modu (sağ)

Besleme güç kanalı, 1 mA’nın altındaki akımlar için ‘Açık’, 50 mA’nın üzerindeki değerler için ‘Aşırı Yük’, ve aradaki tüm değerler için ‘OK’ olarak ayarlanacaktır.

Yük izleme özelliği, tüm STGSv2 modüllerinde ücretsiz olarak sunulurken, 4 telli çeyrek köprü opsiyonel bir yazılım yükseltmesidir. IOLITE 8xSTGS v2, hem IOLITE hem de OBSIDIAN raf sistemleri için ve aynı zamanda IOLITE modüler sürümü için mevcuttur. Terminal blok veya D-SUB37 giriş konnektörleri ile gelir.

Konnektörler opsiyonları;

  • Terminal blok
  • D-SUB37