Yeni Ürünler

Elektrikli Araç Testleri İçin Veri Toplama Sistemi

XHS-PWR hepsi bir arada veri toplama sistemi, transient analiz ya da yol testlerinde yüksek bant genişliği ile birlikte hassas ve güvenli elektrik gücü ölçümü sunmaktadır.

DEWESoft, elektrikli araçların geliştirilmesini desteklemek için yüksek voltaj ve yüksek akım ölçüm sistemi olan SIRIUS-XHS-PWR ‘yi geliştirdi. Bu sistem, yüksek bant genişliği ve yüksek voltaj/yüksek akım ölçümleri için gerekli olan ölçüm doğruluğunu birleştirmekte, aynı zamanda küçük ve rugged yapısıyla da zorlu test ortamlarına uyum sağlamaktadır.

Bir elektrikli araçta, araç içi elektrik gücünün akıllı yönetimi ve akıllı dağıtımı gereklidir. Testlerde, arabadaki çeşitli parametrelerin doğru ölçümlerine duyulan ihtiyaç da artmaktadır.

E-Motorlar, invertörler ve şarj cihazları gibi elektronik ekipmanların geliştirilmesi, güç yönetimi ve yarı iletken seviyesinde tüm hızıyla devam etmektedir. Araç enerji tüketiminin hassas ölçümü ve tahmini önemlidir. Daha önce bu ölçümler için çeşitli ölçüm ekipmanlarına ihtiyaç duyulurken bugün tek bir ölçüm cihazı bunu yapabilmektedir.

SIRIUS XHS-PWR araç içi akım, voltaj ve güç ölçümleri için tasarlanmıştır. İçerisinde, hassas akım ölçmüleri için, patentli DC-CT (Direct Current Current Transducer) bulunmaktadır. Veri toplama sistemi yüksek ölçüm kapasitesi (2000V’a kadar Voltaj, 2000A’e kadar akım) ve 15MS/s’e kadar ölçüm hızı sunmaktadır.

Bu üst düzey veri toplama sistemi, 5 MHz’e kadar bant genişliği ve 150 dB’ye kadar dinamik bir aralık sunan hibrit ADC teknolojisi sağlar. XHS-PWR, yüksek bant genişlikli transient kayıt ve dinamik alias-free ölçüm sunar.

Entegre DC-CT Zero Flux akım sensörü bir yenilik olarak karşımıza çıkıyor. Kompakt ve patentli yeniliğe sahip bu ürün 500kHz’in üzerindeki bant genişliği ile yüksek akım tepe noktalarının yanısıra kaçak akımın ölçülmesi gibi uygulamalara da olanak tanımaktadır.

Ücretsiz sunulan DewesoftX yazılımıyla birlikte Sirius XHS-PWR, test teçhizatından araç içi doğrulamaya kadar tasarım, geliştirme ve doğrulama işlerine hizmet edebilmektedir. İlk geliştirme aşamalarında, yüksek bant genişliği, birçok bilinmeyeni netleştirebilen geçici analizlere olanak tanır.

Sonraki aşamalarda, birden fazla cihaz kurulumu ile , yalnızca ana akü ve güç aktarma organının değil, klima veya araç içi eğlence sistemleri gibi yardımcı sistemlerin bile toplam güç tüketiminin analizi mümkündür.

Aracın kurulumunun istenmeyen EMI etkileri, harmonik analiz ile belirlenebilirken, güç aktarım sistemi verimliliği, tekerlek/akstan gelen tork ve hız ölçümlerinin eklenmesiyle bir test tezgahında veya yolda değerlendirilebilir. Son olarak, testler, sürüş aralığını ve tam güç hareketini belirlemek için standartlaştırılmış sürüş döngülerinin analizini içerir.

XHS-PWR, zorlu ortamlar için IP67 derecesine sahip geniş bir çalışma sıcaklığı aralığı için üretilmiştir. Tasarım sırasında güvenlik ön planda tutulmuştur. CATII 1000V izolasyon, toprak döngülerini ve aşırı voltajdan kaynaklanan sistem hasarını önlerken, yüksek voltajlı kilitleme ve çeşitli sıcaklık sensörleri kablolamadaki olası arızaları algılar.

Veriler, açık OPC UA endüstri standardı protokolü kullanılarak paralel olarak herhangi bir ana bilgisayara aktarılabilir; XCP protokolü, PTPv2 yöntemi aracılığıyla ECU kalibrasyon yazılımı senkronizasyonuna bağlantı sağlayabilmektedir. Güç kaynağı, veri aktarımı ve senkronizasyon tek bir kablo üzerinden yapılabilir.

Dewesoft teknolojisi, geliştirme boyunca tüm Elektrikli Araç ölçümlerinin güvenli, güvenilir ve karşılaştırılabilir olmasını sağlar.