HFe 3 Elastomer Bağlantılar için Yüksek Frekanslı Dinamik Sertlik Test Cihazı

Elektrikli ve yakıt hücreli araç tahrikleri, NVH uzmanlarına yeni ve zorlu tasarım gereksinimleri sunmaktadır. Daha önce içten yanmalı motor tarafından maskelenen sesler, elektrikli araçlarda duyulabilir ve daha rahatsız edicilerdir. Elastomerik titreşim önleyici bağlantılar tüm aracın NVH özelliklerini etkiler. Sürüş konforunu artırmaya ve gürültüyü en aza indirmeye yardımcı olurlar. HFe 3 test cihazı, bu elastomer takozların dinamik test sınırlarını genişletmektedir. Elastomer bileşenlerin dinamik sertliğinin 3.000 Hz’e kadar daha yüksek frekanslarda ölçülmesi, araçların akustik özelliklerini tasarlarken giderek daha önemli hale gelmektedir.

HFe 3 elektrodinamik test cihazı, 50 ila 3.000 Hz frekanslar için 250 ila 50.000 N/mm aralığında elastomer bağlantıların dinamik sertliğini karakterize etmek üzere özel olarak tasarlanmıştır. HFe 3’ün rijit tasarımı, eşsiz bir frekans aralığında rezonanssız çalışma sağlar. Test uzmanlarına hızlı ve verimli bir test deneyimi sunmak için sağlam m+p ölçüm donanımını ve kullanıcı dostu m+p VibControl yazılımını bir araya getirir. m+p VibControl, sınıfının en iyisi titreşim kontrolörü, test cihazının merkezinde yer alır. İhtiyaçlarınıza göre yapılandırılabilen ve güncellenebilen çok çeşitli ölçüm, analiz ve raporlama özellikleri sunar.

Son teknoloji test cihazı teknolojisi, simülasyon sonuçlarınızı bileşen düzeyinde doğrulayarak geliştirme döngülerini kısaltmanıza yardımcı olacak, daha az prototip döngüsü ve gelişmiş simülasyon modelleri sağlayacaktır. Kullanımı kolay, grafik kullanıcı arayüzüne sahip yerleşik endüstri sınıfı otomasyon PLC platformu, sondaj makinesinin durumunu ve ayrıntılı teşhis bilgilerini görüntüleyerek tüm önemli verilerin bir bakışta görülebilmesini sağlar.

Bakımı gerekliliklerini en aza indirmek için, yeterli hava kalitesini sağlayan bir pnömatik hava filtresi ve yoğuşma suyu ayırıcısı entegre edilmiştir.

HFe 3’ün çok yönlülüğünden yararlanın: Titreşim damperlerinin doğal frekanslarının analizi, bağımsız sarsıcı paketi ile mümkündür ve sizi ayrı bir sarsıcı ve ölçüm sisteminden kurtarır.

HFe 3, titreşim uzmanları tarafından tasarlanmış ve Almanya ve İsviçre’de üretilen endüstri lideri bileşenler kullanılarak Almanya’da üretilmiştir. AB Makine Direktifi 2006/42/EC gerekliliklerine uygundur.

Yüksek Esneklik Sunan Anahtar Teslim Çözüm

Modüler tasarım, küçük numuneler veya daha büyük kovanlar için en uygun sonuçları sağlayan ve göz açıp kapayıncaya kadar değiştirilebilen farklı kuvvet sensörleri sunar. Yüksek güvenilirlik ve kullanım kolaylığı için statik gerilim ön yükü, dahili endüstri sınıfı otomasyon PLC platformu kullanılarak otomatik olarak 8 kN’ye kadar ayarlanabilir.

Çok Yönlü Titreşim Kontrol Sistemi 2’si 1 Arada

Basic fast random testler ve yaygın olarak kullanılan swept sine testlerine ek olarak, esnek m+p VibControl titreşim kontrol sistemi daha gelişmiş testler için kademeli sinüs ve yol kuvveti sunar. Test cihazının elektrodinamik sarsıcı sistemi, değişim olmaksızın standart titreşim testleri için de kullanılabilir.

Kolay Raporlama ile Güvenilir, İzlenebilir Sonuçlar

Numune ve test tanımı için tüm ölçüm verileri, ölçüm sonuçları ile birlikte tek bir dosyada saklanır. İnceleme için veri alışverişi, m+p VibControl yerel dosya formatlarında kolaydır. Dışa aktarma araçları, talep edilen sonuçları en kısa sürede sağlamak için hızlı ve verimli bir şekilde özelleştirilebilir markalı raporlar oluşturmaya yardımcı olur.

Son Teknoloji- Mevcut Çözümünüzü Yükseltin

Titreşim konusunda uzman olan m+p International’ın bilgi birikimine güvenin- çözümlerimizi sürekli olarak geliştiriyor ve iyileştiriyoruz. Modüler tasarım, iyileştirmeye olanak tanır ve test cihazınızı gelecekteki gereksinimler için güncel tutar. Düzenli yazılım geliştirmeleri ve özellik güncellemelerinin yanı sıra en son kuvvet sensörü gelişmelerinden ve hatta tüm PLC’nin yükseltilmesinden yararlanın.

Küresel Hizmet Desteği

Servis uzmanları ve iş ortaklarından oluşan bir ağ, uzaktan hızlı ve yerinde destek sağlar. Kapsamlı servisimiz yedek parça kitleri, bakım sözleşmeleri ve kalibrasyon hizmetleri sunarak ekipmanınızın kullanım ömrü boyunca mevzuata uygunluk, yüksek performans ve maksimum çalışma süresi elde etmenizi sağlar.

Canlı Gösteri ve Testler İş Başında

Hannover Leibniz Üniversitesi’nin yeni Makine Mühendisliği Kampüsü’ndeki Müşteri Deneyim Merkezimizde HFe 3’ü ve diğer m+p çözümlerini çalışırken görün. HFe 3’ün çok yönlülüğünü ve performansını deneyimlemenize olanak tanıyan küçük partiler halinde elastomer bağlantılarınızı test etme teklifimizden yararlanın.