Oktav analizi, ses ölçümü için vazgeçilmez bir araçtır. Oktav analizi, insan kulağının nasıl tepki verdiğini yakından ölçer. Dewesoft, oktav analiz çözümü oktav filtreleri için tüm IEC ve ANSI özelliklerine sahiptir.

IEPE

Voltage

FlexRay

Video

Sound

Sound Pressure

Charge

High Speed ​​Video

ANA ÖZELLİKLER

  • DESTEKLENEN STANDARTLAR: Ses Yoğunluğu tabanlı Ses Gücü hesaplamasına uygundur. Ayrık nokta yöntemi (ISO 9614-1)  ve Tarama yöntemi (ISO 9614-2).
  • BENZERSİZ ESNEKLİK: Senkronize bir şekilde titreşim, video ve diğerleri gibi ek işlem parametrelerinin ölçümü.
  • DESTEKLENEN DONANIM : Tüm büyük üreticilerin farklı yoğunluk probları için tak ve çalıştır desteğini ve ölçüm kontrolü için tam uzaktan kumanda işlevselliğini entegre eder.
  • IEC 61672 KALİBRASYON: Ses yoğunluğu çözeltisinin tam ölçüm zinciri IEC 61672’ye göre kalibre edilebilir.
  • HIZLI SES KAYNAĞI TANIMLAMA: Kullanımı kolay bir arayüzle gürültü kaynaklarını zahmetsizce belirleyin.
  • ENDÜSTRİ İÇİN UYUMLULUK: Özel ortama gerek kalmadan büyük soğutma gruplarını, transformatörleri ve diğer büyük ölçekli endüstriyel uygulamaları ölçmek için mükemmeldir.
  • FAZ KALİBRASYONU: Tek tuşla basit, otomatik faz kalibrasyonu ve düzeltmesi.

Uygulamaya Genel Bakış

Dewesoft Ses Yoğunluğu modülü, müşterinin yankılanma odası veya yankısız oda gibi herhangi bir özel ortama ihtiyaç duymadan hassas gürültü kaynağı konumu veya ses gücü hesaplaması için kullanmasını sağlayan eksiksiz bir ölçüm çözümü sunar.

Ses gücü ölçümü, cihazları akustik özellikleri açısından karşılaştırmak için evrensel olarak tanınan bir yöntemdir. Tam teşekküllü ve çok yönlü çözümümüzü kullanarak, ses gücü ölçümleri, ilgilenilen nesnenin şekline veya boyutuna bakılmaksızın, ölçüm alanı için sadece birkaç gereklilikle yapılabilir.

Bu şekilde ses gücü her türlü ses alanında elde edilebilir. Ayrıca, bu yöntem, belirli ve karmaşık montaj gerektiren cihazların ölçülmesini sağlayarak, ses güçlerini diğer yöntemlerle belirlemeyi imkansız hale getirir. Yerinde ölçümler kolaylıkla yapılır. Hızlı sorun giderme ve fabrika ölçümlerine uyum için mükemmeldir. Aynı zamanda gürültülü karmaşık cihazlarda mükemmeldir.

Gürültü kaynağı konumuna gelince, başka hiçbir çözüm Dewesoft ses yoğunluğu kadar basit ve sezgisel değildir.

Ses dalgalarının hareket yönüne bağlı olarak (mikrofon A’dan B’ye veya tersi), eklentimiz gürültü kaynağı prob ekseni boyunca hareket ettikçe farklı değerler (pozitif veya negatif) görüntülenir. Prob, gürültü kaynağına dik olduğunda (doğrudan üzerinde bulunur), Dewesoft X3 içindeki görsel kontrol pozitif ve negatif değer arasında geçiş yapar.

ISO 9614-2

Ses gücü belirleme için ses yoğunluğu tarama yöntemi (9614-2) hızlı ve akıcı bir ölçüm prosedürü sunar. Bu, özellikle büyük cihazlar için geçerlidir.

Dewesoft çözümü, zamanlama ve tarama desenleri konusunda çok net bir görsel kontrol ve ekran rehberliği ile parlıyor. En güçlü yönü, Ses yoğunluğu probundaki düğmeler için destek olup, onu tek bir kişi tarafından tamamen çalışır hale getirir. Tarama yöntemi basit ve hızlıdır. İşte tam da bunu tecrübe etmenizi istiyoruz.

ISO 9614-1

Daha fazla zaman olduğunda veya daha ayrıntılı bir yaklaşım gerektiğinde, bölünme yöntemi (9614-1) mümkün olan en iyi seçenektir. Bir nesne tüm (genellikle 5) taraflardan ölçüldüğünde, ses gücü hesaplanabilir.  Bu sayede çözümümüzle, sonucun daha ayrıntılı bir analizini yapmak mümkündür.

Yazılım, her bir bölüm ( segment) için seviyeleri korur ve test edilen cihaz hakkında ek bilgi elde etmek için daha fazla alt bölümleme mümkündür. Tüm bunların ötesinde, ses yoğunluğu probu düğmeleri, segmentler arasında hareket etmek ve ölçümün başlatılmasını / durdurulmasını tetiklemek için desteklenir. Nesne görüntüsünün üstüne eklenen güzel bir görsel kontrol eşliğinde, sonuçların ve anahtar kalite ölçüm parametrelerinin sezgisel bir görünümünü sunar.

Frekans Aralığının Tamamını Sorunsuzca Kaplar

DEWESoft yazılımı, tam işlevlerinde bir dizi yoğunluk probunu destekler. Her biri ilgili frekans aralıklarına karşılık gelen, mikrofon boşlukları sağlayan bir dizi katı aralayıcı ile birlikte gelir.

Desteklenen tüm yoğunluk probları farklı mikrofon ara parçaları arasında kolayca geçiş yapmak üzere tasarlandığından, güvenilir ve hızlı çalışma sağlamak için prob çeşitleri dikkatlice seçildi. Böylece, tüm frekans aralığı kolay ve hızlı bir şekilde kapsanır.

Eşsiz, Genişletilebilir Bir Çözüm

SIRIUS mini üzerindeki iki ek analog giriş, örn. akselerometre. Dewesoft X3 yazılımının içindeki diğer parametreleri aynı anda ölçmenizi ve görüntülemenizi sağlar.

GRAS 12AR güç modülü ile birlikte, 200V polarizasyon voltajı gerektiren problar için bir tak ve çalıştır çözümü sunuyoruz, bu da mevcut ekipmanı kullanmayı mümkün kılmaktadır.

Eşsiz, Genişletilebilir Bir Çözüm

En yüksek kullanılabilirliği sunmayı taahhüt ediyoruz, bu nedenle gelişmiş çözümümüz tamamen taşınabilir. SIRIUS mini, bir dizüstü bilgisayarda USB üzerinden kolayca çalıştırılabilir.

200V polarizasyon voltajının gerekli olduğu ve taşınabilirliğin söz konusu olduğu yerlerde, G.R.A.S. DEWESoft çözümü, mevcut yoğunluk problarına uyarlanabilir hale getiren ve “şebekeden bağımsız” taşınabilirliği koruyan Yoğunluk Güç Modülü Tip 12AB.

Pillerle güç sağlandığında, güç modülü tamamen taşınabilir. Ses yoğunluğu, ölçüm zincirimize sorunsuz bir şekilde entegre edilerek 11 saate kadar pil ömrü sağlar.

Özenle Kalibrasyon Yapar

DEWESoft, modern ölçüm teknikleri ve çözümlerinin tümünü, ölçüm zincirinin kalitesini ve uyumluluğunu sağlamak için özenle çalışır.