İzleme ve endüstriyel uygulamalar için üst düzey sinyal koşullandırma özelliğine sahip dağıtılmış ve uygun maliyetli veri toplama cihazı. Ücretsiz yazılım dahildir. Sektör lideri 7 yıllık garanti ile birlikte gelir.

IOLITE® Modüler Öne Çıkan Özellikler

Modül başına farklı kanal sayılarına sahip çok çeşitli amplifikatörler, izleme için mükemmel kanal dağılımı sağlar, sistemler modüller arasında 100 m mesafe ile dağıtılabilir ve kısa sensör kablo uzunluğu sayesinde mükemmel sinyal kalitesi sağlar.

IOLITE, mükemmel sinyal koşullandırma ve 50 kHz’e kadar örnekleme hızı sunan yüksek kaliteli analog amplifikatörlere sahiptir.

IOLITE mükemmel bir fiyat/performans oranı sunar ve izleme ve çeşitli endüstriyel uygulamalar için uygundur. Standart RJ45 kablolama, kablolama maliyetlerini minimuma indirir.

Birimler birbirleri arasında mükemmel bir şekilde senkronize edilir ve yer değiştirmiş birimlerin hassas senkronizasyonu için GPS gibi harici zamanlama kaynaklarını kullanabilir.

IOLITE cihazları, herhangi bir EtherCAT ana denetleyicisi ile uyumlu standart EtherCAT bağımlı cihazlardır. DewesoftX DAQ yazılımına bağlandığında, yeniden iletim işlevi ölçüm sırasında hiçbir örneğin kaybolmamasını sağlar.

IOLITEi 3xMEMS, yapısal sağlık izleme uygulamaları için mükemmel olan entegre bir düşük gürültülü üç eksenli MEMS ivmeölçer içeren özel bir cihazdır.

IOLITE 2xASI, makine durum izleme için özel olarak tasarlanmış titreşim, sıcaklık ve açı ölçümü için entegre bir dağıtılmış DAQ cihazıdır.

Her Dewesoft veri toplama sistemi, ödüllü DewesoftX veri toplama yazılımı ile birlikte gelir. Yazılımın kullanımı kolaydır ancak işlevsellik açısından çok zengin ve derindir. Tüm yazılım güncellemeleri, gizli lisanslama veya yıllık bakım ücreti olmaksızın sonsuza kadar ücretsizdir.

Sektör lideri 7 yıllık garantimizin keyfini çıkarın. Veri toplama sistemlerimiz, yalnızca en yüksek yapı kalitesi standartları kullanılarak Avrupa’da üretilmektedir. Ücretsiz ve müşteri odaklı teknik destek sunuyoruz. Dewesoft çözümlerine yaptığınız yatırım yıllar boyunca korunur.

Endüstriyel Veri Toplama

IOLITE, ödüllü ve kullanımı kolay Dewesoft veri toplama özelliğini endüstriyel ve izleme uygulamalarına taşıyor.

Uygun maliyetli tasarım, sinyal koşullandırma kalitesinden ödün vermez. Tüm sinyal amplifikatörleri, 24 bit çözünürlük ve 50 kHz/kanala kadar yüksek örnekleme hızı ile üst düzey sinyal koşullandırma sunmak üzere tasarlanmıştır.

IOLITE DAQ cihazları, modüllerin kolay bağlanmasını sağlayan ve standart düşük maliyetli Ethernet/EtherCAT kabloları kullanarak maliyeti düşüren RJ45 konektörleri kullanır.

Tek Kanala Kadar Dağıtılabilir

IOLITE cihazlarının tek ve çok kanallı versiyonları mevcuttur. Cihazlar, RJ45 konektörlü tek bir uygun maliyetli Ethernet/EtherCAT kablosu ile papatya dizimi şeklinde birbirine bağlanabilir. Cihazlar 100 metreye kadar birbirinden ayrılabilir.

Bu da IOLITE’ı, veri toplama işlemini ölçüm kaynağınız olan sensörlerin yakınına yerleştirebileceğiniz dağıtılmış ölçümler için mükemmel hale getirir.

Mükemmel Sinyal Koşullandırma

IOLITE, üst düzey sinyal koşullandırma sunar. Giriş ve çıkış yuvaları yelpazesi ile voltaj, akım, gerilme, stres, titreşim, ses, sıcaklık, dijital, sayaçlar ve daha fazlasını ölçebilirsiniz.

Ödüllü DewesoftX veri toplama yazılımı ile birlikte kanıtlanmış yüksek kaliteli veri toplama donanımı, tek bir örneği bile kaybetmeden veri toplama işlemini gerçekleştirir. Ayrıca mükemmel veri görselleştirme ve işleme yetenekleri sağlar.

Veriler bir zaman serisi veritabanında saklanabilir ve Endüstri 4.0 uygulamalarını gerçekten desteklemek için OPC UA veya XCP gibi standart arayüzler kullanılarak SCADA sistemlerine sunulabilir.

Bir dizi desteklenen endüstri standardı arayüze sahip kullanıma hazır DewesoftX veri toplama yazılımı, IOLITE’i fiyata en duyarlı ölçüm ve kontrol görevleri için bile mükemmel bir seçim haline getirir.

IOLITE® Modüler Amplifikatör Modülleri

Tek ve çok kanallı IOLITE modüler amplifikatör cihazlarının seçimine bakın. Hem tek hem de çok kanallı cihazlar, Ethernet CAT6 kablosuyla birbirine bağlanan aynı ölçüm zincirinde birlikte kullanılabilir. Düğümden düğüme maksimum kablo uzunluğu 100 metredir.

Tek Kanallı Amplifikatör Modülleri

IOLITE modüler tek kanallı cihazlar, 40 kS/s örnekleme hızına sahip 24 bit ADC sunar. Cihazlar çok küçüktür ve dar yerlere kurulabilir ve monte edilebilir. Kasa IP20 derecesine sahiptir.

Çok Kanallı Amplifikatör Modülleri

Çok kanallı modüller, kanal başına 20 kS/s örnekleme hızına sahip 24 bit ADC kullanır. Modüller standart bir DIN ray montajına monte edilebilir. Modüller, modülden modüle papatya zinciri şeklinde bağlanabilen harici bir 9 – 48 V DC güç kaynağı gerektirir.

*DSI = DEWESoft Smart Interface. DSI adaptörleri hakkında daha fazla bilgi edinin.

IOLITE veri toplama sistemleri ve amplifikatörleri hakkında ayrıntılı özellikler için IOLITE modüler teknik özelliklerinin tamamına bakın.

Endüstriyel DIN Ray Montajı

IOLITE çok kanallı modüller uyumludur ve standart bir endüstriyel DIN rayına monte edilebilir. Bu sayede PLC ve benzeri cihazlara benzer şekilde endüstriyel kabinlere montaj için mükemmeldir. IOLITE çoklu şasi, tüm standart endüstriyel DIN ray bağlantılarına montaj için kolay bir klipsleme mekanizması sunar.

IOLITE tek kanallı modüller küçüktür ve ölçüm noktalarınızın yanına yerleştirilebilir. Vidalarla veya başka bir yöntemle kolay montaj için vida delikleri sunarlar.

IOLITE 3x-MEMS
Entegre Düşük Gürültülü Üç Eksenli İvmeölçer

IOLITEi 3x-MEMS, yapısal ve titreşim izleme uygulamaları için özel cihazlardır. Entegre düşük gürültülü üç eksenli MEMS ivmeölçere sahiptirler.

Sadece 25 µg/√Hz spektral gürültü yoğunluğu ve 50 Hz bant genişliğinde 100 µg artık gürültü ile cihazlar sismik ölçümler için uygun maliyetli bir çözümdür.

Cihazlar, yapısal sağlık izleme için mükemmel bir uyum sağlar ve köprüler, binalar, antenler ve stadyumlar gibi büyük yapılarda kalıcı durum izleme için idealdir.

Cihazlar ivmeyi ölçse de, ivmeyi iki kez entegre ederek ve uygun filtreleme uygulayarak yer değiştirmeyi hassas bir şekilde ölçmek için de kullanılabilirler. DewesoftX veri toplama yazılımı ile bu işlem oldukça basittir ve yalnızca yer değiştirme ölçümü seçeneğini işaretlemenizi gerektirir.

Statik eğimi de ölçebilen özel “INC” versiyonları mevcuttur.

IOLITEi 3xMEMS sitesinde daha fazla bilgi edinin.

IOLITE 2xASI
Makine Durum İzleme Cihazı

IOLITE 2xASI, ASI-1xVIB-50g problarımızla çalışmak üzere özel olarak tasarlanmış iki analog sensör arayüz kanalına ve bir tako sensör bağlantısına sahip bir veri toplama cihazıdır.

Motorların, pompaların, kırılmaların, dişli kutularının ve benzer makinelerin makine durumunun izlenmesi için özel olarak tasarlanmış ve adanmıştır.

Her iki ürün de ayrı olarak satın alınır:

  • IOLITE-2xASI: 2 Dewesoft ASI-1xVIB-50g titreşim probunu arayüzlemek için 2 analog giriş kanalına (kanal başına 40 kS/s örnekleme hızı ile) ve bir RPM sensörünü (tako) bağlamak için 1 dijital giriş kanalına sahip veri toplama cihazı.
  • ASI-1xVIB-50g: 1 eksenli yüksek bant genişliği (10 kHz) ve düşük gürültülü titreşim sensörü probu, ayrıca bir sıcaklık sensörü ve oryantasyon tanımlaması için 3 eksenli düşük hızlı ivmeölçer içerir.

Çözüm, sınırsız sayıda mükemmel senkronize titreşim ve sıcaklık ölçümlerinin dağıtılmış ölçümlerinin önemli olduğu ve maliyetin önemli bir rol oynadığı uygulamalar için tasarlanmıştır. RJ45 konnektörleri kullanılarak cihazların hızlı ve kolay montajı kolaylaştırılmıştır. Çözüm, DAQ cihazını sensöre çok yaklaştırarak uzun analog kabloları ortadan kaldırır ve böylece gürültü alımını ve maliyeti azaltır.