Teknik Haberler

IOLITE- Yüksek Kanallı Veri Toplama ve Real-Time Kontrol Sistemi

IOLITE – Veri Toplama ve Real-Time Kontrol Sistemi Tek Bir Kasada Birleşti hem de yüksek kanal sayısında düşük kanal maliyetiyle oldukça fark yaratıyor.

DEWESoft’un yüksek kanal sayılarına çıkabilen ve her sinyali
okuyan modül seçenekleri ile birleşen Real-Time Kontrol kabiliyeti, kanal başı maliyetin oldukça düştüğü IOLITE serisi ile kullanıcılara sunuldu.

IOLITE veri toplama sistemi EtherCAT teknolojsi sayesinde gerçek zamanlı kontrol yapmanıza da olanak tanıyor. Böylelikle her sinyal için bir kablo kullanmak yerine tek bir EtherCAT kablosu tüm kablolama maliyetinden kurtaracağı gibi veri güvenliği için eşsiz bir çözüm olacaktır.

IOLITE, Endüstri 4.0 otomasyonu, otomotiv test tezgahları, havacılık bileşen testi, yapısal izleme ve alarm için mükemmeldir.

Veri toplama veriyolundaki giriş kanallarını izlemenin yanı sıra, sistem ayrıca kontrolörden gelen çıktıları da izleyebilir. Diyelim ki basıncı izleyerek kapatma vanasını ayarladık. DEWESoft, basınç sinyalini ve kontrol cihazından gelen dijital çıkış sinyalini tamamen senkronize olarak gösterebilir. Bu, operatörün kontrol sisteminin her seferinde doğru çalıştığını kanıtlamasına olanak tanır.

20kHz’lik veri toplama hızı ve 24Bit çözünürlük sunan IOLITE entegre yedek güç kaynağı ile maksimum seviyede sistem güvenirliği de sağlamaktadır.

Düşük Fiyat – Yüksek Kanal mottosu olan IOLITE harika bir fiyat / performans oranı sunar ve hem endüstriyel uygulamalar hem de saha uygulamaları için uygundur.

Beraberinde gelen DEWESoft x3 yazılımı da kullanıcılarına ömür boyu lisans garantisi ile sunulmaktadır.

IOLITE’ın sunmuş olduğu eşsiz sinyal şartlandırıcılar ile voltaj,akım,gerilim,stres,titreşim,ses,sıcaklık,dijital sayaç ve çok daha fazlasını ölçebilirsiniz. Alınan verilen bir depolama aygıtında saklanabilir ya da OPC UA veya XCP gibi standart arayüzler kullanılarak SCADA sistemlerine aktarılabilir.

Otomotiv dayanıklılık test tezgahları, çok hassas veri toplama için yüzlerce giriş kanalı gerektirir. Kuvvet, tork, doğrusal veya açısal hareket ve daha fazlasını kaydetmeleri gerekir – ve her şey yüksek hassasiyet ve hızlı örnek hızlarıyla elde edilmelidir. IOLITE ile, tüm bu verileri gerçek zamanlı olarak yakalamak ve ardından IOLITE analog, dijital veya CAN çıkışları aracılığıyla eylemler gerçekleştirmek için yalnızca tek bir Ethernet dijital arabirimi gerekir.

Bu çift veri yolu teknolojisinin şimdiye kadar yapılmış en güçlü Avrupa roketi için yeni bir motorun test edilmesi de dahil olmak üzere, dünyadaki en gelişmiş sistemlerin test edilmesinde tanınmasından ve kullanılmasından çok mutluyuz.