DC-CT-1000I-S22DA Akım Sensörü

Yeni DC-CT® akım sensörleri, zero-flux akım sensörlerinin tüm avantajlarını daha düşük güç tüketimi ve daha küçük bir form faktörü ile sunmakta. DC-CT-1000I-S22DA, DC-CT® ürün ailesinin ilk ürünüdür.

DC-CT-1000I Zero-Flux Akım Sensörü

DC-CT-1000I akım sensörü hassas akım ölçüm uygulamaları için tasarlanmıştır. DC-CT® teknolojisi, zero-flux akım sensörünün tüm avantajlarını daha düşük güç tüketimi ve daha küçük bir form faktörü ile sunmak için kapalı döngü konfigürasyonunda kullanılan bir Platiše Akı Sensörünü (PFS) temsil eder.

Yukarıda DC-CT-1000I Akım sensörünün ön ve arka yüzü gösterilmiştir. DC-CT® akım algılama teknolojisi, kelimenin en geniş anlamıyla hatasız akım ölçümleri için uygundur. Cihaz geniş bir ölçüm aralığı, yüksek bant genişliği, mükemmel doğrusallık, çok yüksek doğruluk, çok düşük sıcaklık kayması ve diğer zero-flux tipi akım sensörlerine kıyasla daha düşük güç tüketimi sunar.

Platiše DC-CT sensörünün şematik diyagramı verilmiştir. DC-CT Akım Sensörü Teknolojisi

DC-CT ailesinin ilk ürünü DC-CT-1000I-S22DA’dır. Bu dönüştürücü modeli 1000 A’ya kadar DC akımını ve 707 Arms’a kadar AC akımını ölçebilir. Yüksek bant genişliği (-3 dB @ 500 kHz), elektrik motoru ve invertör testi gibi en zorlu uygulamalarda hassas ve doğru ölçümler yapılmasını sağlar.

Sensör yüksek doğrusallık (<100 ppm), sıcaklık kararlılığı (3 ppm/K) ve düşük gürültü (4 ppm RMS @ 100 kHz) sunarak %0,02’lik yüksek bir doğruluk seviyesi sağlar.

DC-CT-1000I-S22DA akım transdüseri, piyasadaki en küçük form faktörlerinden birinde 1000 ampere kadar sürekli ölçüm aralığı sunar. İç çapı 22 mm’dir. Kompakt form faktörü daha düşük güç tüketimi ile sağlanır.

Tek bir SIRIUSi-PWR-MCTS2 güç kaynağı, herhangi bir sınırlama olmaksızın dört DC-CT sensörüne kolayca güç sağlayacaktır. Sensörlerden gelen sinyaller daha sonra SIRIUS LV veya STG gibi herhangi bir düşük voltaj girişine getirilir.

DC-CT-1000I-S22DA, güç analizörlerimiz ve yüksek voltaj girişli veri toplama sistemlerimizle mükemmel uyum sağlar;

Bu özellik bir araya geldiğinde, en karmaşık Güç Analizi ve Elektrik Motoru Analizi uygulamaları için mükemmel ve doğru bir toplama sistemi oluşturur.

Genel Bakış

Yüksek Doğruluk: 1000 A’ya kadar tüm ölçüm aralığında akım ölçümlerinde %0,02’lik yüksek doğruluk.

Üstün Muhafaza: Tek bir boşluksuz çekirdek, mümkün olan en yüksek hassasiyetle harici manyetik alanlara karşı direnç sağlar.

TEDS Desteği: Hem sensörün kendisi hem de yük direnci yerleşik TEDS uyumluluğuna sahiptir, bu da onu tak ve çalıştır yapar. Akım dönüştürücünün DAQ cihazına bağlanması otomatik sensör tanımayı başlatacak ve ayarlar otomatik olarak yapılandırılacaktır.

İzolasyon: IEC 61010-1 CAT II 1000 V ile uyumlu primer ve sekonder arasında galvanik izolasyon.

Düşük Ofset: Kompakt ve boşluksuz çekirdek tasarımı, çok düşük manyetik remanans ve dolayısıyla genel olarak çok düşük ofset akımı sağlar.

Oluşturulabilecek Konfigürasyonlar

Tipik 3-fazlı e-mobilite, güç şebekesi analizi ve güç kalitesi için aşağıdaki konfigürasyonları öneriyoruz:

Donanım;

  • SIRIUSi-XHS-4xHV-4xLV: High-Speed, High-Dynamic, and High-Bandwidth 4-Phase Power Analyzer.
  • SIRIUSi-PWR-MCTS2 Power Supply (4 adete kadar DC-CT-1000I-S22DA akım sensörü için).
  • 3x DC-CT-1000I-S22DA: Yüksek Hassasiyetli DC-CT Akım Sensörü.

Yazılım;

DewesoftX: Temel yazılım her Dewesoft donanımına ÜCRETSİZ olarak dahildir.

DEWESOFT-OPT-POWER: Elektrik gücü ve güç kalitesi analizi için DewesoftX seçeneği. Modül, P, VA, VAR, cos phi Ф, Harmonikler, frekans vb. gibi voltaj ve akıma dayalı 100’den fazla parametreyi hesaplar. Daha fazla bilgi edinin.

DEWESOFT-OPT-MOTOR-ANALİZ: Motor verimliliğini hesaplamak için DewesoftX seçeneği. Kayıplar, verimlilik ve verimlilik eşlemesi gibi elektriksel ve mekanik açı ve mekanik güç parametrelerinden Clark-Park dönüşümünü hesaplar. Daha fazla bilgi edinin.