2D Ölçümler için Mikrofon Dizileri

Bu halka dizisi, portföydeki en popüler ve evrensel mikrofon dizisi olan 48 kanallı bir ölçüm sistemidir. Özellikle arıza tespiti ve kalite kontrol alanında kullanılmaktadır.

Özel yapım karbon fiber dizi gövdesi, düşük ağırlığı sayesinde kolay kullanım ve hassas dizi konumlandırma sağlar. Ayrıca geometri, akustik haritanın en büyük çok yönlülüğünü ve mümkün olan en iyi yerel çözünürlüğünü sağlar.

Bu dizi,  veri kaydedici ile çalıştırılabilir .

Teknik Bilgiler

Dizi gövdesi çapı 75 cm
Ağırlık 1.8 kg
Video kamera Intel® RealSense™ Derinlik Kamerası D435
Opsiyonel: Baumer VLG-22C
Çözünürlük 1920 x 1080 (Tam HD)
mikrofonlar Elektret kondenser kapsül
+ özel tasarım preamplifikatör
Frekans tepkisi 100 Hz – 15 kHz ( < 0,5 dB)
20 Hz – 20 kHz (< 3 dB)
Maks. ses basınç seviyesi %3 THD’de 130 dB
Gürültü seviyesi 27 dB(A)
Duyarlılık 20 mV/Pa
Kanallar 48
Önerilen ölçüm mesafesi > 0,5 m
Akustik haritalar… 12 dB – 130 dB
Önerilen eşleme frekansları 164 Hz – 20 kHz (60 kHz)
Dinamik aralık
(Kaynağa uzaklık: 1 m;
hesaplama noktaları: 90.000)
8 dB – 11 dB, Gelişmiş Algoritmalar ile 50 dB’ye kadar
Giriş koruma kodu IP20
Veri kaydediciye giden kablo uzunluğu 20 m’ye kadar (istek üzerine: 50 m)
Çalışma ortamı 0 °C ila 35 °C, %80’e kadar RH (RealSense)
0 °C ila 45 °C, %80’e kadar RH (Baumer)

Özellikler

Hafif dizi gövdesi mümkün olduğunca ince tasarlanmış ve karbon fiberden yapılmıştır. Bu, kolay kullanım ve doğru mikrofon konumlandırma sağlar.

Mikrofonların kabloları, doğru ses seviyelerini ölçmek için mümkün olan en iyi akustik şeffaflığı garanti eden dizi gövdesinin içine alınır ve korunur.

Dizi tasarımı, mümkün olan en yüksek uzamsal çözünürlüğü sağlamak için optimize edilirken, tüm kaynakları mesafeden bağımsız olarak (neden dahilinde) tek bir akustik haritada görmek için yüksek bir alan derinliği sağlar.

Dahili stüdyo mikrofonları son derece doğrusal bir frekans tepkisine sahiptir. Tüm mikrofonlar, kararlı ses basıncı seviyeleri (+/- 0,5 dB) sağlamak için dikkatlice elle seçilir ve kalibre edilir.

Uzun mesafelere izin vermek için dizi, iki diferansiyel SymBus mikrofon konnektör kablosu (maks. 20 m) aracılığıyla veri kaydediciye bağlanır. 

Dizi, farklı sensör boyutları, çözünürlükleri ve kare hızlarında teslim edilen, USB veya Ethernet versiyonu olarak sağlanabilen entegre bir sabit odaklı kamera ile birlikte gelir.

Dahil edilen yüksek kaliteli Manfrotto tripod, akla gelebilecek hemen hemen her ölçüm ortamında kuruluma izin verir. Dizi ve tripod, sırasıyla bir taşıma çantası ve çanta içinde sağlanır.