SIRIUS MODÜLER
VERİ TOPLAMA (DAQ) SİSTEMİ

Dünyanın en çok yönlü, güçlü, yüksek dinamik USB ve EtherCAT veri toplama sistemi. Herhangi bir sinyali ve sensörü bağlayın. En son DAQ teknolojisi ile paketlenmiştir. Ücretsiz DAQ yazılımı dahildir.

IEPE

Şarj Etmek

Gerilim

Yüksek Gerilim

Akım

Gerilme ve Stres

Tam Köprü

Yarım Köprü

Çeyrek Köprü

LVDT

Thermocouple

RTD

Direnç

Sayaç ve Enkoder

Dijital

CAN Veri Yolu

OBDII

J1939

DSİ Uyumlu

TEDS Uyumlu

Analog Çıkış

Optik İzolasyon ±1000 V

USB 2.0

EtherCAT

IP50

-10°C ila +50°C

Şok Derecesi 50g

ANA ÖZELLİKLER

 • USB/ETHERCAT ARAYÜZÜ:  SIRIUS DAQ sistemi, USB veya EtherCAT aracılığıyla herhangi bir Windows uyumlu PC’ye veya yüksek performanslı SBOX veri kaydedicilerimizden birine bağlanabilir .
 • HERHANGİ BİR SENSÖR:  Piyasadaki hemen hemen her sensörden veri alabilen farklı amplifikatörler dizisi mevcuttur. IEPE, gerilim, yüksek gerilim, şarj, tam/yarım/çeyrek köprü, LVDT, RTD, termokupl, akım, direnç, sayıcı, enkoder ve dijital girişler mevcuttur.
 • EVRENSEL ANALOG GİRİŞLER: Evrensel analog amplifikatörler, DSI adaptörlerinin kullanımıyla IEPE, şarj, termokupllar, RTD, akım, direnç ve LVDT sinyallerinin yanı sıra voltaj ve tam/yarım/çeyrek köprü sinyallerini doğal olarak kabul edebilir .
 • 160 dB DİNAMİK ARALIK: DualCoreADC ® teknolojimiz, kanal başına 200 kHz örnekleme hızıyla zaman ve frekans alanında 160 dB’lik şaşırtıcı bir dinamik aralık elde ederek, her analog kanalda bir kenar yumuşatma filtresiyle çift 24-bit delta-sigma ADC’leri güçlendirir.
 • 1 MHz ÖRNEKLEME HIZI: Bir  yazılım ve donanım kombinasyonu, gerçek zamanlı veri işleme ve diske akış ile SIRIUS HS cihazlarında kanal başına 1 MHz’e kadar alım hızlarına izin verir.
 • YÜKSEK İZOLASYON:  Yüksek kanaldan kanala ve kanaldan toprağa izolasyon, sistemlerin aşırı voltajdan zarar görmesini önler ve toprak döngülerini önler.
 • ESNEK VE ÖLÇEKLENEBİLİR: SIRIUS DAQ sistemi ihtiyaçlarınıza göre büyüyebilir. Tek bir kanalla başlayıp, sistemi istediğiniz zaman binlerce kanala ölçeklendirebilirsiniz.
 • SENSÖR GÜÇ KAYNAĞI: Amplifikatörler, sensör uyarımı için kanaldan bağımsız, programlanabilir güç kaynağı sağlar.
 • DİJİTAL/SAYICI/ENKODER GİRİŞLERİ:  Her kanal, patentli SuperCounter ®  teknolojisi kullanılarak 3x dijital giriş, 1x olay sayacı, kodlayıcı, periyot, darbe genişliği, görev döngüsü ve hassas frekans ve açı ölçümü yeteneğine sahiptir.
 • YALITILMIŞ CAN ve CAN FD GİRİŞİ:  CCP, OBDII, J1939 ve CAN çıkışı için ek destek ile 1 Mbit/sn veri çıkışı ile yüksek hızlı CAN FD ve CAN 2.0b arayüzü.
 • ANALOG ÇIKIŞLAR/FONKSİYON ÜRETİCİ: SIRIUS dilimi, aynı zamanda çok kanallı bir fonksiyon üreteci (yazılım seçeneği yükseltmesi gerekir), analog yeniden oynatma veya ±10V çıkış voltajı sinyaline sahip kontrol cihazı olarak da işlev görebilen 8 analog çıkışla yapılandırılabilir.
 • TAMAMEN SENKRONİZE:  Her kanal, analog, dijital veya CAN, mikrosaniye doğruluğu ile senkronize edilir.
 • ÜCRETSİZ YAŞAM BOYU YÜKSELTMELERE DAHİL OLAN YAZILIMLAR:  Kullanımı kolay ancak işlevsellik açısından zengin, ödüllü veri toplama yazılımı – DewesoftX  dahildir. Tüm yazılım yükseltmeleri, hiçbir gizli lisanslama veya bakım maliyeti olmaksızın sonsuza kadar ücretsizdir.

Yeni Nesil DAQ Sistemi

SIRIUS veri toplama sistemi doğru, esnek, modüler, genişletilebilir ve güvenli olacak şekilde tasarlanmıştır. SIRIUS DAQ’ların ana geliştirme hedefi, ölçüm işlemi sırasında sık sık hataları önleyen, kullanımı basit bir veri toplama cihazı oluşturmaktı.

SIRIUS, neredeyse sınırsız konfigürasyon olanakları sunar. SIRIUS dilimleri 1 veya 16 analog giriş kanalı konfigürasyonunda mevcuttur. Kanal sayısını artırmak için dilimler birbirine zincirleme bağlanabilir. Size hemen hemen her sensör tipini bağlama imkanı vermek için sinyal koşullandırma için bir dizi farklı analog amplifikatör mevcuttur.

DualCoreADC®, SuperCounters®, yüksek galvanik izolasyon ve ödüllü DewesoftX yazılımının tüm yazılım yenilikleri gibi teknolojiler, SIRIUS’u bugün piyasadaki en benzersiz veri toplama çözümü haline getiriyor.

Daha fazla bilgi edinin: Dewesoft DAQ teknolojisi açıklandı.

Çok Sezgisel ve Kullanımı Kolay

SIRIUS veri toplama sistemlerinin kullanılması, herhangi bir karmaşık konfigürasyon kurulumu veya programlama bilgisi gerektirmez.

Akıllı sensörler ve gelişmiş TEDS sensör desteği ile tak ve çalıştır teknolojisi, SIRIUS DAQ sistemleriyle ölçüm yapmayı bisiklet sürmekten daha kolay hale getirir. İlk seferinde doğru yapacaksın ve test görevleri tekrar eğlenceli hale gelecek.

Kesin ve grafik olarak zengin sonuçlar elde etmek her zamankinden daha kolay. Mevcut birçok görsel ekrandan birini sürükleyip bırakın ve bunları fiziksel veya sanal matematik kanallarınıza bağlayın. Görsel grafiklerinizi özelleştirmek için uyguladığınız tüm değişiklikler gerçek zamanlı olarak gösterilir. Sihir gibi çalışır.

Genişlet ve Dağıt

SIRIUS modüler USB dilimleri, bağımsız bir DAQ birimi olarak kullanılabilir veya basit tıklama mekanizmasıyla birlikte daha büyük bir kanal sayım sistemine istiflenebilir ve zincirleme bağlanabilir.

7 SIRIUS dilimine kadar bağlantı için sağlam bir USB hub (DS-HUB7) mevcuttur. Daha sonra USB hub’ından PC veya SBOX bilgisayarına bağlantı için 1 USB kablosu gerekir.

EtherCAT SIRIUS cihazları (SIRIUSe) kolayca dağıtılacak şekilde yapılmıştır. Her SIRIUS cihazı arasında veri, güç ve senkronizasyon için yalnızca bir kablo gereklidir. Kablo uzunluğu, ölçüm düğümleri arasında 100 metreye kadar uzanabilir. Bununla DAQ cihazları sensörlerin yakınına yerleştirilebilir. Bu, sinyal kalitesini artırır, sinyal gürültüsünü azaltır ve sensör kablolama maliyetini düşürür.

Birden fazla enstrümanla çalışmak için konfigürasyon, tek bir ünite ile çalışmak kadar kolaydır.