Yeni Ürünler

Yeni Dewesoft ARTeMiS Operasyonel Modal Analiz (OMA) Çözümünü Duyuruyoruz

Dewesoft ve Structural Vibration Solutions A/S’nin (SVIBS) size eksiksiz bir Operasyonel Modal Analiz (OMA) test çözümü sunmak için bir anlaşma imzaladığını duyurmaktan mutluluk duyuyoruz. OMA, Dewesoft veri toplama sistemi ve SVIBS ARTeMIS OMA yazılımının Dewesoft versiyonu ile gerçekleştirilebilir.

Dewesoft ARTeMIS OMA yazılım paketi, Dewesoft indirme portalından edinilebilir. Dewesoft ARTeMIS OMA yazılımı, Dewesoft DXD veri dosyalarını, zaman alanında ölçülen uyarım verileri ve yapı üzerindeki yanıt noktaları ile doğrudan açar.

Deneme lisansı almak için lütfen RMC destek ile iletişime geçin. Kurulum prosedürü resmi Dewesoft OMA kılavuzunda açıklanmıştır.

Operasyonel modal analiz, makinelerin, araçların, yapıların ve diğer cihazların yapısal dinamiklerini çalışma sırasında davrandıkları şekilde ölçmenize ve analiz etmenize olanak tanır.

OMA ile, geleneksel deneysel modal tekniklerle (EMA – deneysel modal analiz) olduğu gibi aynı modal parametreleri tahmin edebilirsiniz. Bunun için sarsıcı ve darbe çekici gibi harici uyarıcılara gerek duymazsınız. Mod parametreleri mod şekli, doğal frekans ve sönüm oranıdır.

OMA sadece ODS’nin (İşletim Saptırma Şekilleri) başka bir adı değildir, çünkü OMA gürültüyü ve çıktı verilerinden girdileri ayırdığından ve yalnızca tarafsız mod bilgisini döndürdüğünden, işletim verilerinden mod modellerinin tahminlerini mümkün kılar.

OMA aynı zamanda yalnızca çıktı modal analizi, ortam tepkisi analizi, ortam mod analizi, çalışma modal analizi ve doğal girdi mod analizi olarak da adlandırılır.