Teknik Haberler

YENİ SIRIUS-UNI VERİ TOPLAMA SİSTEMİ

SIRIUS STG amplifikatörü daha da evrensel hale gelebilir mi? Evet, gelebilir !

Yeni piyasaya sürülen SIRIUS UNI amplifikatörü, zaten bilinen STG amplifikatörüne IEPE sinyal girişi ekler. Modül, yüksek dinamik aralık (> 160 dB) sağlayan SIRIUS DualCoreADC® teknolojisine dayanmaktadır. Amplifikatör ayrıca yüksek voltaj aralığı sunar. Geliştirilmiş uyarma akımı doğruluğu, çeyrek köprü uygulamaları (2- veya 4 telli) için sabit akım beslemesi sağlar.

Yerel IEPE modunun tanıtılmasıyla modül, düşük aralıklar (100 V aralığı için 0,3 Hz) için 0,16 Hz yüksek geçiş filtreli DC veya AC modu giriş bağlantısını destekler.

SIRIUS UNI, hem Sınıf 1 hem de Sınıf 2 TEDS’yi destekler.

Giriş konektörü D-SUB9’dur, isteğe bağlı konektör dişi 10-pin LEMO 2B serisidir (istek üzerine 8-pin LEMO-2B, 16-pin LEMO-2B).
Ana Özellikler

Üniversal giriş: Voltaj, Tam/Yarım/Çeyrek köprü gerilimi (120 Ω ve 350 Ω), sabit voltaj/akım beslemesi, IEPE, Potansiyometre, RTD, Direnç, Akım (harici Şönt).
Yüksek voltaj aralığı (±100 V’a kadar).
Daha iyi uyarma akımı doğruluğu.
Çeyrek köprü sabit voltaj/akım beslemesi.
Yüksek dinamik aralık.
Çift TEDS desteği (Sınıf 1 ve Sınıf 2).

SIRIUS UNI, izole ve diferansiyel bir versiyonda mevcuttur. Tekli veya raf dilimli ve UNI+, sayaç seçeneği ile gelir. Ayrıntılar için aşağıdaki sipariş kodlarını kontrol edin.

 

Dinamik ve Statik Gerinim Ölçümleri için Evrensel Amplifikatör

SIRIUS UNI amplifikatör, yazılımda seçilebilen gerinim ölçerler için bir dizi farklı bağlantı yöntemini destekler:

  • Tam köprü 6 telli / 4 telli
  • Yarım köprü 5 tel / 3 tel
  • Çeyrek köprü 3 telli / 4 telli

Genellikle en yaygın olanı “sabit voltaj beslemesidir”, ayrıca algılama hatlarını kullanırken, kanal kurulumunda “Kompanze et” düğmesine basılarak kablo etkileri iptal edilebilir.

Daha zorlu uygulamalar için “sabit akım beslemesi”, sıcaklık nedeniyle ölçüm sırasında kablo direnci çok değişse bile daha iyi bir hassasiyet çıkışı sağlar. Şimdiye kadar minimum bağlantı yöntemi 3 telli idi.

Yüksek sıcaklık gerinim ölçümlerinde – gaz türbinlerinde, yanmalı motorlarda, havacılık uygulamalarında… – kurşun tel direncinin değişimi simetrik olmayabilir. Bu, fiziksel olarak var olmayan gerilimi gösterir. Dinamik gerinim ölçümleri için, AC kuplaj seçilerek statik gerinim değeri kaldırılabilir.

SIRIUS UNI amplifikatörü, yalnızca 2 kablo kullanımına izin veren yeni bir Quarter Bridge CC (Sabit Akım) modu ile birlikte gelir. Bu AC bağlantılı direnç ölçümü, özellikle kayma halkası kontaklarının sayısının sınırlı olduğu dönen makineler için gereklidir.