Teknik Haberler, Yeni Ürünler

Yeni Yüksek Hızlı Universal Termokupl Ölçüm Modülleri

Dewesoft Termokupl Ölçümünde 10kHz Örnekleme Sunuyor

KRYPTON ve IOLITE ürün serisi artık termokupl sensör girişleri için yepyeni ve çok hızlı bir amplifikatör sunuyor.

TH-HS amplifikatörlü yeni cihazlar, termokupl sensörlerle sıcaklık ölçümleri için 10kHz örnekleme hızı ve kanaldan kanala izolasyon sunakta ve tüm termokupl tipleri için evrensel girişlere uyumludur: K, J, T, R, S, N, E, C, B. Giriş konektörü MINI TC’dir. Yazılımda sensör kopma tespiti sunar ve fiziksel LED göstergeleri uygular.

Bu cihazın temel amaçlarından biri, EMC açısından zorlu bir ortamda, örneğin bir elektrik motorunun statorunda veya invertörlerin yakınında istikrarlı sıcaklık ölçümlerine yönelik artan ihtiyacı karşılamaktır. Yeni modeller sadece dijital tarafte EMC toleransını iyileştirmekle kalmaz, aynı zamanda istenmeyen frekansları gidermek için keskin bir analog antialiasing filtresi (3. derece, -3dB @ 1kHz) ve dijital FIR filtreleri kullanır.

 

Ayrıca kanal başına 10 kS / s’ye kadar örneklemeye sahip bu yeni modelerde, 24 bit ADC kullanılmaktadır. Bu sayede sıcaklık şoklarının geçişlerini kaydetmek için dinamik olarak en zorlu uygulamalarda çözüm sağlar. Daha yüksek bir örnekleme hızı, gürültü tabanını -130 dB’ye kadar düşürmek ve 1 μK’nın altında bir çözünürlüğe ulaşmak için dijital FIR filtreleri kullanan Dewesoft filtreleme teknolojisini de mümkün kılar.