Teknik Haberler, Yeni Ürünler

SIRIUS® XHS-PWR Güç Analizörlerinin Yeni Modelleri Duyuruldu

SIRIUS® XHS-PWR Güç Analizörlerini Yeni Modeller

SIRIUS® XHS-PWR ürün ailesinin iki yeni cihazı ile tanışın. SIRIUS® XHS-PWR, elektrikli ve hibrit araçların araç içi testleri için özel olarak tasarlanmış, kendine özgü 2 kanallı bir Güç Analizörüdür. Bu aileye iki yeni ürünün eklendiğini duyurmaktan heyecan duyuyoruz:

  • SIRIUSi-XHS-PWR-1xHV-1xDC-CT-250A-UNI Güç Analizörü
  • SIRIUSi-XHS-PWR-1xHV-1xDC-CT-1000A-CON Güç Analizörü

Her iki ürün de e-mobilite uygulamaları için özel olarak tasarlanmış güvenli, yüksek güçlü, araç içi akım, voltaj ve güç ölçümlerini kolaylaştırır.

Yenilikçi Ölçüm Teknolojisi

Akım ölçümü, Platiše Akı Sensörüne (PFS) dayanan patentli bir DC-CT sıfır akı dönüştürücüsü kullanır. Bu teknoloji hem AC hem de DC akımların yüksek hassasiyette ölçümünü sağlar (%0,1’den az hata ile) ve yüksek bant genişliği sunar (500 kHz’i aşmakta). DC-CT akım dönüştürücü ayrıca olağanüstü düşük sıcaklık kayması, olağanüstü doğrusallık ve sağlam aşırı yük kapasitesi özelliklerine sahiptir. Daha yüksek frekanslardaki sinyaller de dahil olmak üzere akü DC ve motor AC akımlarının ölçümlerini kolayca gerçekleştirebilir.

Hibrit ADC Teknolojisi

HybridADC® teknolojimiz tek bir cihazda hem yüksek bant genişliği hem de dinamik ölçümler sağlar. Yüksek bant genişliği modunda, akım ve gerilim 15 MS/s’ye varan hızlarda örneklenir ve bant genişliği 5 MHz’e ulaşır.

Güvenlik ve Dayanıklılık

Sistem, EN 61010-1 güvenlik standardına uygundur ve CATII 1000 V’a kadar kanaldan kanala ve kanaldan toprağa izolasyon sağlar. Güç hatlarını çevreleyen IP65 sınıfı şasisi -20°C ile 70°C arasında güvenilir bir şekilde çalışır ve yüksek şok ve titreşim seviyelerine dayanır. Cihaz ayrıca dahili sıcaklık izleme özelliğine de sahiptir.

Veri Entegrasyonu ve Senkronizasyonu

Ölçülen değerler Ethernet, XCP, OPC UA ve CAN üzerinden aktarılabilir. CAN BUS, GPS, IMU verileri, video ve daha fazlası gibi diğer kaynaklarla veri senkronizasyonu, IEEE 1588v2 PTP zamanlama protokolü kullanılarak kolaylaştırılmıştır.

ÜRÜN DETAYLARI

SIRIUSi-XHS-PWR-1xHV-1xDC-CT-250A-UNI

Bu güç analizörü, maksimum 15 MS/s örnekleme hızında ±2000 V’a kadar gerilimleri (%0,03 doğruluk) ve ±500A’ya kadar akımları (kısa süreli) ölçer.

Çeşitli çok çekirdekli kabloları ve konnektör tiplerini barındıran evrensel yüksek voltajlı kablo demeti bağlantısına sahiptir. Yardımcı ve HVAC sistemleri de dahil olmak üzere E-araçların toplam güç tüketimi analizi gibi uygulamalar için idealdir.

SIRIUSi-XHS-PWR-1xHV-1xDC-CT-1000A-CON

Maksimum 15 MS/s örnekleme hızı ile ±2000 V’a kadar gerilimleri (%0,03 doğruluk) ve ±2000A’ya kadar akımları ölçmek için tasarlanmıştır.

HV konektörleri (Amphenol PowerLok 500 Serisi) içerir ve 120 mm²’ye kadar kesitlere sahip HV kablo demetlerini destekler. Bu cihaz özellikle Güç Aktarım verimliliği, Gerçek sürüş testi, Geçici analiz, EMC testi ve Toplam güç tüketimi için kullanışlıdır.

E-Mobilite Ölçüm Teknolojisinde Öncü

SIRIUS® XHS-PWR ürünleri ölçüm teknolojisinde yeni standartlara öncülük etmektedir. Mühendislerin enerji akışlarını zahmetsizce analiz etmelerini ve daha verimli elektrikli araçlar için tasarımları optimize etmelerini sağlayarak dinamik e-mobilite endüstrisinin günlük zorluklarının etkin bir şekilde üstesinden gelmelerini sağlar.